Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.341
Поени од реакции
6.805
Kako toa vlegoja da sprecat drzaven udar ?
Si imase izbori, si imase.
Se imase mnozinstvo vo parlamentot ?
Se imase .
Ne ni gi donese nekoj od nadvor vo parlamentot, si gi glasaa ljugeto. Dali tebe ili mene toa ni bilo po kef e nebitno, mnozinstvoto gragjani so pravo na glas ne mislea taka, kako ova trkaloto vojvodata na primer so skoka sega.
Kako bi reagiral utre od DIU ili SDSM da vlezat da krsat i da tepaat niz sobranie oti ete ne im bil kef rezultatot. Bi sakal eden den da gi oslobodat pod izgovor deka tamu neznam sto?
Da te potsetam deka togas SDSM imase 49 pratenici( ili 48 da ne provervam sega), a VMRO 51. Isto da te potsetam kakvo slavje imase togas tuka i kako reagiraa istite koi sega tie od 27 gi pravat heroi. Togas drugo kazuvaa, slobodno proveri si, ke se iznenadis kolku sega blagonadezni levicari togas bea vatreni sareni kurtoni. Bonus ti e vojvodata i za sto togas toj se zalagal.
I?
Glasanje so dve race?
I na kazha koja e razlikata od Teroritam i Drzhaven udar
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.785
Кажи јавно пред сите со колку гласови беше избран Талат џафери пред да влезе народот во собрание.
Druze go tupis bez potreba. SDSM i DUI imaa dovolno mnozinstvo za da bidi Talat izbran.
Da ne bese taka, nemase da formiraat vlada i da vladeat dva mandati.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.149
Поени од реакции
35.010
Единствениот македонски претседател кој бил поразен на избори за втор мандат и кој изгубил со преку 300 илјади гласа разлика. Еден и единствен, Стево стоката
Единствен кандидат за претседател што се тркал три пати. И може уште. :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.785
I?
Glasanje so dve race?
I na kazha koja e razlikata od Teroritam i Drzhaven udar
Ne znam, jas pojma nemam. Ete vie znaete.
Zatoa jas sum uste so isti nik i imam vakov avatar od 2016, a povekjeto tuka izbrisaa profili ili smenaa nikovi. Deka mnogu razbiraa.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.451
Поени од реакции
5.238
Zatoa od SDSM tocno znaeja kako treba. Ete sega imaat primer za kako treba, neka pocnat da gi nistat ko voski sarenite, pocnuvajki od toj nekapeniot.
Ништо не знаеја.Додека гнасите од СДСШ во првите редови фрлаа бои ДПНЕ со неколку души одозгора ќе фрлеа неколку кеси со солна киселина врз црпнатиот и тие околу него и цела маса ќе се разбегаше.Во таа темница напаѓачите никој не може да ги види и формално МВР ќе трагаше по нив без резултат
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.330
Поени од реакции
6.863
Шипурките Али и Груби ги нема нешто, заедно со периклето Османи. Да не им беа автобусите, заканите, поткупите и сите други што ги собраа околку нив, пата-пата ќе беа со Вреди. А поготово ги попари излезноста за претседателски со преку 46% иако они бојкотираа, односно околу 120000-130000 бојкотирале претседателски. Не очекуваа дека македонецот ќе искочи толку, на некои места и над 70%. А највеќе ги попарија овие 560000 гласови за Силјановска. Е сеа ако е паметно македончето да научи една многу битна лекција од ова, а тоа е дека колку поголема е излезноста кај македонецот, толку се понебитни ДУИ и нивните уцени и дека многу полесно ќе бидат небитни, без моќ, а со голема излезност и македонските партии ќе пазат што прават, пошто ќе бидат лесно сменливи, ќе биде одлично.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
462
Поени од реакции
1.393
Ке почекате да раскине со шипацот шо ја ебе тренутно.Муслиманска курва е оваа години уназад
Со кој шипо? Некој од владините коалиции? Инаку калаштурата на Џокица има за многу да одговара. Сите проневери во последните 7 години одеа преку УЈП. Затоа лееше солзи вчера на прес,знае што ја чека.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.785
zemite ti i kano soberete se dvajcata i udrete po Levica

nema drug nacin, po[to ne gledam deka Mickoski ke se zanimava sega so Levica

(vi pisam so vase pismo deka sum uvigjaen za da me razberete)
Kako so imas zabelezano, me zabole mene sega koj e na vlast i so ke napravat i izmenat, posebno vo ustavot.
Ti si toj so skoka, ne jas. Jas sekako za DUI si glasav dosega, vo idnina da sme zdravi i zivi, ke se najdi nekoja radikalna albanska partija sto ke mi bidi po kef da im dadam glas vo nedostatok na nekoja od tvoite probugarska. Kano si e druga prikazna, ne me mesaj mene i nego. Jas pozitiven zbor nemam kazano vo megjuvreme ni za Mickocski ni za VMRO.
Edinstvenono sto mi e bitno e da im se ebi mater do treto koleno na sarenite i nivnite poddrzuvaci, a spored mene tie se Levica. Se drugo mi e apsolutno nebitno.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.008
Поени од реакции
4.189
Е па токму овој лик, кој од позиција на директор на ДТИРЗ има направено....ништо, нашол да дели совети за сносење одговорност.

Неговиот претходник Викторчо на пример, беше многу поуспешен, па сега си има своја „тирз„...чисто онака, да му се исплати што бил дел од ДПНЕ.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.785
Vladeeja so teroristicki metodi.
Ama izgleda maka ti padna oti vcera gi pratija na Djubre
Kazav jas momentalno sto mi e bitno.
Koj sfati sfati.
Автоматски споено мислење:

лексилиум
со ракија
Djabe se kurcis i djabe menvas nikovi. Poprilicno ti gi znaat stavovite od pred nekoja godina.
Ali ako ti e polesno da zaspivas znaejki deka si severdjan blagodarejki sam na sebe, koj sum jas da sudam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom