Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.825
Поени од реакции
10.078
Излезе ли овој вчера да одржи вонредна прес-конференција?
Се расипа времето, па не бил во можност

 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
Да да, сигурно дека ребаланс на буџет е причина за екс-вмровци да пребегнат у Левица. Море ако со тој ребаланс им ветат вработување на тие пребегнатите, има Синагога да му изградат на Димче Газа пред куќата у Велес.
Не ме разбра. Левица само од опозиција во ваков распоред на силите може да расне у рејтинг. У евентуална влада би биле засенети и само ќе тонат. Така Меркел овде ги држеше социјалдемократите како втора партија 16 години.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.915
Поени од реакции
8.820

Во Град Скопје, односно во сите скопски општини, СДСМ на парламентарните избори освои 35.847 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ 123.974.

Во првата изборна единица СДСM освои 25.730 гласови и доби само трoјца пратеници: Димитар Ковачевски, Моника Зајкова од ЛДП и Даниела Николова од СДСМ.

Бојан Маричиќ беше четврти на листата.

Леле сиротиот Пепа Прасе не го избраа, нема веќе стекови за џ во собраниска менза, ќе мора греот да ослабне. :ROFLMAO:

 
Член од
3 март 2010
Мислења
646
Поени од реакции
409
Потсети ме, Левица која политичка идеологија тера?

А секој што гласа и ги поддржува ВМРО се неписмени, не се факултетски образовани и се материјалисти. :(
Зарем нес и малку контрадикторен, ајде биди искрен и кажи си? Јас си знам кој сум и што сум и што поддржувам и воопшто не ме тангира „љочкар“ ама изгледа тебе тоа „комуњар“ те погодило директно во срце и тоа на пост на кој терам сеир. Баш интересни сте ми вие левичарите тука на форумов, во задните месец дена се утепавте од трескање глупости и навреди кон останати членови, ама ако некој нешто ви каже веднаш скокате како петли. Значи сега вака: Секој што не гласа за левица и што нема подржувачки ставови, редовно е навредуван со партиски бот, штапски бот, тендераш, уништувач на Македонија, трол, и така натаму со слични навреди, било во разговор во живо е, било на фејсбук, било на форум. Кутрите вие левичари, никој не ве ферма 2% ама сите ги знаете со име и презиме кои се партиски ботови и не ја пропуштате шансата да ги навредите иако ве немаат спомнато. Тоа е сите за вас се партиски ботови, само вие анархистите се борите за Македонија со ширење на вашата пропаганда тука на форумот.
Море бот кој рече дека сум левичар, не сум за ниедна партија, единствено гласам за левица за да ги дупат вмровците, оти и тие како сдс овците си, носат какви сакаат закони. Ти велам глуп си, ти не
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.537
Ima opcija da ne ziveese so albanci:
1. Kupi gi, imoti i see
2. Gradi armija i pobedi gi.
Prvo nemas vtoro nemas.
Без навреда ама разговарам со Африм Пуној-Работникот можеби најинтелигетниот шиптaр во цела Македонија и пола Косово. И за него е ова екстремно тешко, за тебе е невозможно. Ти не можеш тоа што му го поставив да го обмислиш како концепт, а не па да ми го одговориш.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.825
Поени од реакции
10.078
Извинување што форумот беше недостапен, се полнеа полиците во подрумот со новите комуњата направени утрово. Ќе има зимница за две зими минимум

 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.416
Економски силна држава, фронт против криминалот и корупцијата и реализација на стратешкиот интерес за европска интеграција. Ова се трите принципи врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бара идните коалициски партнери. Мицкоски утрово на состанок со најблиските соработници ги постави темелите за кои вели дека граѓаните ќе бидат на прво место.
:icon_lol:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
44
Без навреда ама разговарам со Африм Пуној-Работникот можеби најинтелигетниот шиптaр во цела Македонија и пола Косово. И за него е ова екстремно тешко, за тебе е невозможно. Ти не можеш тоа што му го поставив да го обмислиш како концепт, а не па да ми го одговориш.
Ti i intelegencija ste daleku, glavata ti e samo za ramnoteza tolku
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.084
Поени од реакции
4.858
Име че врајчаме кога ќе се распадне ЕУропска и кога че почне грајџанска војна во САД!

Ете затоа јас навивам побрзо да се распадне ЕУропска и да конечно почне грајџанската во САД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom