Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 декември 2007
Мислења
579
Поени од реакции
1.359
Покајанието е доблест . Боки заврши одлична работа во двата изборни дена .
Боки да не беше queer, има дарба да ги работи и манипулира луѓето , ќе стигнеше на високо ниво некаде и чисти пари ќе направеше . Искористен од луѓе,исто комбинација негова на алчноста , си заврши денеска каде е , ниско .
На него моментов е чист погодок и да се исчисти и да искористи симпатии на новата власт .Само нека биде подиректен да се утепаат Заев фамилија . Не како последното интервју, има докази и му дава на Лазаров само површно да потврди со поглед .
Најави ноќеска дека Обвинителството спремало акција некоја наречена Бумеранг .
Бумеранг, баш убаво име нашле со оглед на се што се случи од “ Вистината за Македонија “ до денес….
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.967
Поени од реакции
11.017

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Целата црвена у фацата, башка шмрка, солзите на очи и стојат, и трокира со гласот... Ако, пак би ја клецал :love:

Ејј стварно дечки па сме ич фер. А види ги колку се добри во душата, ај да им дадеме уште еднаш шанса ако не, гледате одма после првиот круг друго размислуваат, се освестуваат. Па не мора одма да им се лутиме и да не ги гласаме, ај не важат изборите од вчера нека си останат на власт овие па што.

Иначе за предходниот пост, ќе објавам обавезно ако ми вратат нешто. Иако очекувам класично феминистички комуњарски да ми акнат по еден блок бидејќи им го рушам розевиот свет во кој живеат. :icon_lol:
Ке почекате да раскине со шипацот шо ја ебе тренутно.Муслиманска курва е оваа години уназад
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.210
Поени од реакции
3.814
Kade se sega sorospidnite hera mera vera da cestitaat prva zena pretsedatel???
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
Добро овај со сите штици во глата е?
Sto glas izvade, sigurno prva nagrada na Makfest lapa :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.747
Ovaa povejce na Lara Croft mi lici
Да не се појавеше оваа сите нуски сеуште ќе беа со шамии и мантии и ќе раѓаа најмалку по 5,6 деца со завршено основно образование.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Добро овај со сите штици во глата е?
еве го


 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
ovaa mi stana odbivna so toa pesnite che si lezite koga samo idiot mozeshe da poveruva deka nekoj kje lezi
ali sekoja chest za aktivizmot nejzin (chistenje gjubre i organiziracnje akcii, spasuvanje ulichni kucinja etc..)
ништо ново
и сега има идиоти кои мислат дека некој ќе лежи
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.973
Поени од реакции
10.613
Веб сервисот на Управата за хидрометеоролошки работи е вон функција. Ваљда до вчера бил платен хостингот, останатото украдено.

За се ќе одговарате тачевци и заевци!

 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.967
Поени од реакции
11.017

Kajgana Shop

На врв Bottom