Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.987
Поени од реакции
8.533
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.972
Поени од реакции
4.511
Какви умноболни суштества, ДПМНЕ биле криви за Вејце, глас за ВМРО било глас за војна. Отидени се скроз, не знаат веќе што да прават, навистина мислат опциите се или СДС или апокалипса.

Вмро биле криви оти не сакале да го потпишат рамковниот, они одамна го лапнаа дури и пред војната, и затоа сега 8 години беа пуцани по кабинети од груби.
Слава им на јунаците од Вејце вечна слава, загинаа затоа што не сакаа да живеат во ваква држава каква што имаме денес.
Но ќе имаме шанси повторно да си ја вратиме татковината и државата и нивната жртва да не биде залудна.
Македонија на Македонците.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.987
Поени од реакции
8.533
Какви умноболни суштества, ДПМНЕ биле криви за Вејце, глас за ВМРО било глас за војна. Отидени се скроз, не знаат веќе што да прават, навистина мислат опциите се или СДС или апокалипса.

Бастионот го заклучува дуќанот?

1714590457259.png
1714590482073.png
1714590514535.png
1714590558506.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.990
Поени од реакции
80.799
Која е Ана Глигорова, зошто е релевантна? Ако Ана Глигорова е на терен, е сведок на поткуп, наместени избори, има било каков доказ треба да го пријави, или ако не верува на институции, јавно да го сподели. Вака, овој муабет е на рамниште на братучетката од Брисел.
Имаше порано у предгрујово време емисии за астрологија и мистерии, магии и енергии, на Сител или А1.
После прекина скроз со тоа, ја снема некое време, па се појави како некаков инфлуенсер, политички ангажиран. Како и многу други, чии твитови ги читаме овде. Само не контам за кого е/беше.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.139
Поени од реакции
34.983
Не дека не знаевме, aли уште една потврда дека гребеме дното како општество.
Не случајно сме таму кај што сме.

На дното.

Прегледај го приврзокот 415199
Зошто бе мене никој не ми дал пари? Што ќутите дека давале?
Автоматски споено мислење:

deca pamet vo glava

Кого се трудат овие од Твитер да го убедат? И онака само сами себе си се читаат, тие со дефект во мозочни вијуги. Никој нормален не е останат меѓу нив.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.601
Две различни теми се, ама знаеш ти тоа. Сега дали да извадам триста слики од Стефчо построен пред Ќурка или да се насмееме уште еднаш на обидот да ја прикажеш оваа на Самка девојка му како случајно најдена на фб.
Аха, сега различни ти се темите?

Немој да вадиш слики да не закачиш некоја погрешка од оние како Ќурка стои у втор ред позади Грујо.

Сејси мирен.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.401
Поени од реакции
46.932
Аха, сега различни ти се темите?

Немој да вадиш слики пошо има многу од оние како Ќурка стои у втор ред позади Грујо.

Сејси мирен.
Нека е и така. Ниеден од нив не стои пред Самка. Само ти, Стефчо и оваа случајно што ја најде.

Озбилно, до скоро беше војвода ти тука. Што се промени во работиве...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
Буквално јавно го сподели, на фб. Затоа и турив слика, за да не мислиш дека ми шепнала на уше.

Јас колку што знам не е член на партија, не кажува конкретно кој е тој што плаќа, не прецизира, општо зборува дека се вртат тешки пари.
Не знам кој би бил нејзиниот бенефит да лаже.

Не знам еве, кажи ти кој медиум, човек, инфлунесер ти е релевантен и ќе му веруваше ако го кажеше истово?
Ама која е, што работи? Тоа те прашувам, никад у живот предходно немам ништо ни слушнато ни видено од неа и за неа. Затоа.

Зошто би верувал на некој статус на кој и да е, или медиум, инфлуенсер, без притоа никаков доказ да подели за кажаното, а она тврди дека е сведок, дека е на терен.
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.972
Поени од реакции
4.511
Замислете кога го зборува ова Славјанка за Вејце, и алудира помеѓу рамковен договор и војна, мислам не е лошо да погледне лево или десно од неа за еден лик по име Љубчо со Б, затоа што она го обвинува директно него за убиените војници, но ајде да не им правиме проблеми во коалицијата, а ликот по име Љубчо со Б не очекувам да има реакција, он само се јавува по нарачка од Софија.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.192
Поени од реакции
16.556
Имаше порано у предгрујово време емисии за астрологија и мистерии, магии и енергии, на Сител или А1.
После прекина скроз со тоа, ја снема некое време, па се појави како некаков инфлуенсер, политички ангажиран. Како и многу други, чии твитови ги читаме овде. Само не контам за кого е/беше.
Bese aktivna cinam protiv izvrsitelite, ali so dijagnoza e, imase dosta ispadi na socijalni mrezi.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
3.601
Нека е и така. Ниеден од нив не стои пред Самка. Само ти, Стефчо и оваа случајно што ја најде.

Озбилно, до скоро беше војвода ти тука. Што се промени во работиве...
Еве и да бил, а? Демек па добро не е страшно да стоиш околу Ќурка, ама откако те потсетив дека цела влада на вмро стои околу него. Си заборавил дека има и такви слики.

Озбилно, Не сум знаел дека ме следиш на темава. Ништо не е променето, сеуште сум тука.
Само не знам на што ти се темели мислењето дека сум бил/не сум бил војвода.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
Какви умноболни суштества, ДПМНЕ биле криви за Вејце, глас за ВМРО било глас за војна. Отидени се скроз, не знаат веќе што да прават, навистина мислат опциите се или СДС или апокалипса.

Каков смрад, ѓубре и говно со човеколики изглед!

Излезете на гласање и гласајте против овие ништожни створења!

Гласај против оваа квинслиншка банда, гласај за било кој, само да ги уништиме овие говна кои се претставуваат како луѓе!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.560
Поени од реакции
3.845
Не дека не знаевме, aли уште една потврда дека гребеме дното како општество.
Не случајно сме таму кај што сме.

На дното.

Прегледај го приврзокот 415199
Колкав цех направија циганите во "Вива" во Влае на 24ти цел ден што имаа пиво на сметка на Стевче? Имате некоја пресметка во партија?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Да прашам нешто Левица на претседателските избори втор круг што ќе прави? Преска го отворив ФБ профилот на Ванковска и гледам дека тргнала во крстоносна војна против Гога, а воедно на секое нејзино писание против Гога и Мицко се надоврзува и лидерот во сенка на Левица т.е сопругата на Апасиев. Дали станува збор за женска суета или пак има некои лични причини. @збунетиот може ли твое мислење, најреален си ми.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
877
Поени од реакции
2.784
лични причини
Комбинација на лични и женски инает.
Кога е во прашање на позиции, бенефиции и борба за тоа,очекувано е да расипат и односи . Давкова почна млако со напади,па Жути почна со тон како Ванковска било ништо,а Давкова преќутуваше .Ванковска реагираше зошто е толку нападноста од Вмро како демек еден вид плашење било на Мицко и нејзиниот кандидат Давкова .

Беа пред првиот круг и на Сител ,двете,на утринска . Изгледаа ок во комуникацијата.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom