Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.199
Поени од реакции
20.845
Требаше Апасиев да се кандидира за да мобилизира гласови како Максим што направи, но егото на профата е до небо, не трпи пораз.
И што со тоа, пак ќе изгубеше, нема Левица потребна машинерија за таков подвиг, се уште. Само ќе изгореше како политичка фигура, а со него и партијата. Сите ќе очекуваа да победи, а после кога ќе освоеше 70-80k гласа ќе следеше огромно разочарување кое ќе се прелееше и на парламентарните.

На чело на партијата е далеку покорисен. Плус, можеби немал амбиција да биде претседател во овој момент, не знаеме ни дали го исполнувал условот за години.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
289
Поени од реакции
955
Има 1,8 милион регистрирани гласачи, додека целото населние во моментов е едвај толку од кои 350,000 се под 18 години.

Значи излезноста на избориве е многу повеќе од 50%
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.687
Поени од реакции
21.661
Како може жена чиишто ќерки се отселени и за нивно иселување 100% она делумно спонзорирала или пак фаќала привилегирани канали како професорка за да они да студираат на страна.. Доаѓа и им збори на напатени деца на работници кои немале пари крај со крај да врзат. Мислам дека и од внатре едвај ја поддржаа Ванковска.
Не ми се верува како можеа да направат ваков кикс и да си пукаат у колено.
На дебатата на 21 април во еден момент Ванковска и рече на Гордана нешто во стил "рековте ќе барате кадар според способност а не партија, јас во моја фамилија имам 3 доктори на науки кои се на располагање". Ова ми беше врв на бедотија искрено, не верував што слушам, до тој момент воглавно океј беше мада ми беше кринџ кога му рече на Бујар дека почнала да учи албански, пак тој менталитет на соживот.

Инаку за коалиција после 8 мај, не знам баш дали е се готово, ми делува дека се исплашени УЧК. Уште сега чим педофилот и ордата се закануваат значи работите не одат баш по нивен терк. Затоа и не ми се верува да го поддржат Стево, поверојатно ќе Александар Антиќ ќе повика да се гласа за Гога со цел да се упика кај Мицковски.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Требаше Апасиев да се кандидира за да мобилизира гласови како Максим што направи, но егото на профата е до небо, не трпи пораз.
А ти знаеш дека Максим воопшто не е кандидат за пратеник, уште помалку носител на листа?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Ботови се виде силата на Македонското ткиво. дПМНЕ+ Максим + Левица

Кечето оди во пензија
Каде е тоа славно и моќно учк?
После осми сите со лубриканти ќе се редат во Мала Речица.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
182
Поени од реакции
357
Вмро и сдсм 500к гласови, супер браво. Нека продолжат да ве мочаат уште 30 години.
Кретенски народ, не заслужува ништо подобро.
Скроз се согласувам. Башка и испрдок на сдс што учествуваше во промена на име собра 70000. Очигледно до народ е
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.089
Поени од реакции
8.359
Ботови се виде силата на Македонското ткиво. дПМНЕ+ Максим + Левица

Кечето оди во пензија
Каде е тоа славно и моќно учк?
Ima sansi tuka i za VREDI osven ako ne postavat nepristojni predlozi.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.426
Поени од реакции
5.200
Ќе им оствари ВМРО некои од барањата на албанците инаку ќе го бојкотираат. А ДУИ е најсоодветен партнер за ВМРО поради бадинтерово мнозинство.
Се зависи од бројот на пратеници што ќе ги освојат другите албански партии.Не заборавај дека Тетово како најсилен бастион на ДУИ плус Чаир ги имаат изгубено.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Се зависи од бројот на пратеници што ќе ги освојат другите албански партии.Не заборавај дека Тетово како најсилен бастион на ДУИ плус Чаир ги имаат изгубено.
Змијата или Магарето. Како е и да исти се дали дуи дали неВреди ќе му го дотераат паметот и ќе престане да глуми Кики.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
981
Поени од реакции
3.954
На дебатата на 21 во еден момент Ванковска и рече на Гордана нешто во стил "рековте ќе барате кадар според способност а не партија, јас во моја фамилија имам 3 доктори на науки кои се на располагање". Ова ми беше врв на бедотија искрено, не верував што слушам, до тој момент воглавно океј беше мада ми беше кринџ кога му рече на Бујар дека почнала да учи албански, пак тој менталитет на соживот.

Инаку за коалиција после 8 мај, не знам баш дали е се готово, ми делува дека се исплашени УЧК. Уште сега чим педофилот и ордата се закануваат значи работите не одат баш по нивен терк. Затоа и не ми се верува да го поддржат Стево, поверојатно ќе Александар Антиќ ќе повика да се гласа за Гога со цел да се упика кај Мицковски.
Мицко се ќе пре*бе на крај после избори, не треба да се очекува ништо од него нека ви текне на Данела и другите примери на негови градоначалници кои работат со шипци и им даваат да градат низ Скопје

Тешко на Македонецот ако се надева на мицко, ќе го фатат за уши после избори и се ќе преќути како што беше со името
 

Kajgana Shop

На врв Bottom