Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Се согласувам дека Апасиев често избрзува со изјави за работи кои не ги разбира баш
Да, да, ептен е наивен. :icon_lol:

И да е така, во политика човек нема право да биде наивен. Тоа никако не може да му биде оправдување.


Имаше пенал, тој засра. Можеше Левица да освои и 100к гласови, Димче ја упропасти шансата.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
Интересно колку имаше "побратими" собрано зад Фуркан на лајвстримот . Како се бранат свои пример .

Албански против македонски систем .
Да имаше наш новинар,ЗНМ само ќе биде чуена . Никој друг .

Фуркан го собраа и веднаш толпа Албанци .

Нашиве ќе собираа донации преку мобилен .
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.114
Поени од реакции
2.800
Да, да, ептен е наивен. :icon_lol:

И да е така, во политика човек нема право да биде наивен. Тоа никако не може да му биде оправдување.


Имаше пенал, тој засра. Можеше Левица да освои и 100к гласови, Димче ја упропасти шансата.
Малку наивен а многу повеќе инат, со глава во ѕид оди за некој работи иако му прават повеќе штета отколку ќар. Во случајов Фуркан го пофали до некаде вчера кај инфомакс, Дпмне му шибнаа фејк њујз и овој инстант реакција прави демек одмазда..

Дпмне и Сдс засрале многу повеќе и тоа со директна штета врз народот, па ете пак народ си ги гласа така да секое чудо за 3 дена
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.076
Поени од реакции
4.852
Најмногу изненадува Инфомакс кој покрај Курир на времето беа најголеми поддржувачи на ДПМНЕ (да не речам партиски портали). Им откажаа послушност на ДПМНЕ и ојдоа со Данела, сега гледам нешто Стевчо го фаворизираат, па гледам канат само комуњарски експерти, кој знае кој им фрлил кеш чим го свртеа мислењето за 180 степени...
Се говореше Путин ги кеширал, ти што мислиш кој ги кешира?
Автоматски споено мислење:

Имаше пенал, тој засра. Можеше Левица да освои и 100к гласови, Димче ја упропасти шансата.
Со што “ја упропасти шансата“?
Зарем Македонците повеќе го љубат Северџганистан, а може си прав, така ќе да е.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Интересно колку имаше "побратими" собрано зад Фуркан на лајвстримот . Како се бранат свои пример .

Албански против македонски систем .
Да имаше наш новинар,ЗНМ само ќе биде чуена . Никој друг .

Фуркан го собраа и веднаш толпа Албанци .

Нашиве ќе собираа донации преку мобилен .
Да ама Фуркан гине за нивните национални каузи, кој наш новинар се замарал со една промакедонска идеја во текот на неговата кариера, дури и оние што Грујо луѓе ги направи на прва свртија плоча и почнаа да си го тераат антимакедонскиот филм.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850
Апасиев моментално си гриза од курот што истрча одма да пишува статуси за шипото. Со кој памет само. Преглуп, најглуп потег. Кај голем дел од македонците ова ќе му биде минус и може да му се одбие од глава.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.192
Поени од реакции
16.557
Ne znam sto mu trebaat vakvi izleti na Apasiev, aj razbiram da se glupiras radi ideologija i da nosis sal kako Jaser Arafat posto toa e socijalizam neli, ali da branis novinarski pottrcko na DUI i eftin provokator koj ne propusta sansa da se izmoca na se makedonsko - toa veke se kosi so se sto kazal on i slikata koja saka da ja pretstavi megu lugeto.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.931
Поени од реакции
15.945
Многу ми е дебилизам што на државно ниво се крева врева за обично приведување.
Утре ќе се враќаме во нормала .

Прегледај го приврзокот 412122
Проливер го приведе Максо да му праи вонреден Технички преглед на Колата приватна и не се крена толку галама
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
Проливер го приведе Максо да му праи вонреден Технички преглед на Колата приватна и не се крена толку галама
Само елката е достојна на Фуркан .
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.710
Поени од реакции
4.195
Еј му се деси флешбек на Апасиев од Шарена а? Забораи дека 90% од моменталното членство негово у солна киселина би ги потопило Фуркан и рестото “браќа”. Влага Љевиц у сериозна закана за побрз распад од СДС, незнаат кај тераат. Забораи Апасиев дека сега мнозинство членство му се пребегнати разочарани бивши вмровци а не студенти што јадеа ќутек по читални.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.822
Поени од реакции
6.891
Каков распад бе идиоту, за еден статус ли? :pos:
Да беше тоа така муртинецот ќе паднеше 300 пати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom