Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.793
Радуваат вакви акции на министерот, да се надеваме дека ова ќе стане традиција после 8 Мај.
Дпмне е познато по вакви акции, да си играат пинг понг со Дуи со меѓуетничкиве односи и да лапаат гласови на свое конто. Дај боже да е искрено ама ми се чини на сценарио со режија како Кале, лесно е да се навива од надвор ама го кркаат тие што живеат тука
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.267
Поени од реакции
40.040
Инфомакс и Апасиев се правите победници вечерва . Му го лапнаа на шипацон што во капка вода би ги удавил за ич ништо
За секоја ваква случка ќе прават драма после избори. А и добро што од сега се издаваат да знае народот со време кои се.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
857
Поени од реакции
2.772
Има ли некој тука што е за сдс?
Едино ако ви смета што отворено ќе гласам за Левица и Ванковска зошто знам каков fail ќе биде соработката помеѓу Давкова и Мицковски после победатa.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.089
Поени од реакции
8.360
Дпмне е познато по вакви акции, да си играат пинг понг со Дуи со меѓуетничкиве односи и да лапаат гласови на свое конто. Дај боже да е искрено ама ми се чини на сценарио со режија како Кале, лесно е да се навива од надвор ама го кркаат тие што живеат тука
Ministerov od koga stapi na scena profesionalno si ja brka rabotata, duri I da ne bese denesniov slucaj, A duri i da e taka kako sto vikas ti, Apasijata I site drugi ne moraa da se tepat za sperma .
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.321
Поени од реакции
18.966
Дпмне е познато по вакви акции, да си играат пинг понг со Дуи со меѓуетничкиве односи и да лапаат гласови на свое конто. Дај боже да е искрено ама ми се чини на сценарио со режија како Кале, лесно е да се навива од надвор ама го кркаат тие што живеат тука
Фуркан заслужува да биде уапсен без разлика на се, дпмне ако коалицира со дуи во било кој случај после 8 мај ќе се распадне и пред сдс така да не навивам за ништо лошо јас, реалноста е таква во нашата држава што од ова што го живееме денес нема назад, кога тогаш државата ќе биде судрена со тој проблем а и самото Скопје, лажниот мир нема ништо да смени, напротив ќе донесе уште полоши времиња за сите нас.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.111
Поени од реакции
2.793
Ministerov od koga stapi na scena profesionalno si ja brka rabotata, duri I da ne bese denesniov slucaj, A duri i da e taka kako sto vikas ti, Apasijata I site drugi ne moraa da se tepat za sperma .
Затоа и реков погоре дај боже да е искрено ова и да се работи по стандард, местенки како порано со Кале и Груби не ни требаат.

Се согласувам дека Апасиев често избрзува со изјави за работи кои не ги разбира баш, да Дпмне играат валкано и му пласираа фејк њујз па е butthurt за наводната изјава дека ќе коалицирал со Сдс а не Дпмне сепак не треба да паѓа на нивно ниско ниво..
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.269
Поени од реакции
5.376
Правење месија од особа која не отстапува од народот ✔
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.839
Може да е и понизок, со оглед на тоа како се трошат парите. Јас би направил решение, во кое ако 3 години по ред капиталните инвестиции како расходна ставка од буџет растат, и се реализираат со над 90% од проекција, данокот расте по 2 процентни поени. Доколку не, пак паѓа на некоја почетна стапка од 8%.
Зошто некој што не е загрозен(не плаќа данок на добивка) од овој вид на данок би барал помал данок за тие што не претставува никава загуба да плаќаат и 50% данок?
Што правиме со данокот на имот? веројатно би го укинале така?
А со ДДВ имаш ист став кон намалување-раст или тоа треба да се качи на 30%
 

Kajgana Shop

На врв Bottom