Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.787
Само потсетувај ги на куртонијадата, фактите мора да бидат презентирани.
Oti vie zaboravivte pa nemozete da gi potsetuvate? Vi e nezgodno nesto , vi e strav da se zamerite so random sarenokurtonec na forum kade ste anonimni. Sto e problemot pa moram samo jas da gi potsekjam :cautious:
Автоматски споено мислење:

Ако некој е за верување од политичкава сцена тоа е Зоки, што кажа оствари. Он е пример за политичар каков што заслужуваме и не треба да се срамиме од тоа.
Bukvalno ,od zbor do zbor im kaza sto planira da napravi. I si go glasaja lugjeto. E posle severdjani.
E severdjani, so si mislevte koga covekot ubavo vi kaza. Ne e vo komsiite problemot, vo nas e i toj ke go sredel toa. I go sredi, so placite sega.
I red drugi raboti, da ne gi nabrojuvam.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.098
(ВИДЕО) О`Брајан за уставните измени: Не би гласал за некој што вели – имам подобра понуда, но не кажувам каква

Во превод: стратешкиот партнер на православниот народ отворено му порачува да си гласа за СДС. Ова кога го прави друга земја, мислам дека се викаше 'мешање во внатрешните работи и хибридни војни'' и такви некои работи.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.826
Поени од реакции
6.920
(ВИДЕО) О`Брајан за уставните измени: Не би гласал за некој што вели – имам подобра понуда, но не кажувам каква

Во превод: стратешкиот партнер на православниот народ отворено му порачува да си гласа за СДС. Ова кога го прави друга земја, мислам дека се викаше 'мешање во внатрешните работи и хибридни војни'' и такви некои работи.
Левица има понуди некои и јавно ги кажа. ДПМНЕ во суштина кажа дека ќе биде исто курва како СДС, односно ќе ги донесат уставните, но после изборите. Албанските партии се сите проЕУ и за уставни измени, под услов Албанците да не се ,,навредуваат" со тие ,,20 %". Така што не знам за што зборува овој.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
983
Поени од реакции
3.963
(ВИДЕО) О`Брајан за уставните измени: Не би гласал за некој што вели – имам подобра понуда, но не кажувам каква

Во превод: стратешкиот партнер на православниот народ отворено му порачува да си гласа за СДС. Ова кога го прави друга земја, мислам дека се викаше 'мешање во внатрешните работи и хибридни војни'' и такви некои работи.
А сдс а дпне исти к.

Еве го мицко прасето денес на Кале
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.010
Поени од реакции
4.564
А сдс а дпне исти к.

Еве го мицко прасето денес на Кале
И двете партии се нивни но сдс им е сигурица, мицко ќе им гласа за уставните измени но во иднина не им е веродостоен партнер, имаат лошо искуство со грујо.
Ние не треба да им замеруваме, они успеале да најдат овци за стрижење во 2015, ние можеме да ги нарекуваме шарени куртони но тие се дел од нашиот народ, каков народ таква држава. Жално е што гледам дека ни денес сеуште не им дојде паметот, уште плачат за југославија и се прават другарчиња со албанците.
Со ваков народ иднината ни е блескава, под сабја.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
2.851
(ВИДЕО) О`Брајан за уставните измени: Не би гласал за некој што вели – имам подобра понуда, но не кажувам каква

Во превод: стратешкиот партнер на православниот народ отворено му порачува да си гласа за СДС. Ова кога го прави друга земја, мислам дека се викаше 'мешање во внатрешните работи и хибридни војни'' и такви некои работи.
^ Се среќава со Мицко и после дава ваква изјава, каков голден шауер му удрија на Жмицко


И после зошто нема да гласаме за Дпмне туку за Левица, ете зошто..
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
983
Поени од реакции
3.963
И двете партии се нивни но сдс им е сигурица, мицко ќе им гласа за уставните измени но во иднина не им е веродостоен партнер, имаат лошо искуство со грујо.
Ние не треба да им замеруваме, они успеале да најдат овци за стрижење во 2015, ние можеме да ги нарекуваме шарени куртони но тие се дел од нашиот народ, каков народ таква држава. Жално е што гледам дека ни денес сеуште не им дојде паметот, уште плачат за југославија и се прават другарчиња со албанците.
Со ваков народ иднината ни е блескава, под сабја.
Јас дпне не го можам пошто изиграва "патриотска" партија а после витка кичма, потпишува амнестија, мења закони за јазици и коалицира со терористи т.е. доаѓа на власт преку лажен патриотизам. Патем аматерите Љубчо и Борис од дпне ја изгубија дипломатски војната во 2001 и ни го донесоа рамковниот договор

Додека муртинциве од сдс бар кажуваат однапред ќе ви еб*ме матер ако гласате за нас, и тоа навистина го прават што во случајот нивните поддржувачи ги прави безмозочни амеби
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
(ВИДЕО) О`Брајан за уставните измени: Не би гласал за некој што вели – имам подобра понуда, но не кажувам каква

Во превод: стратешкиот партнер на православниот народ отворено му порачува да си гласа за СДС. Ова кога го прави друга земја, мислам дека се викаше 'мешање во внатрешните работи и хибридни војни'' и такви некои работи.
Што вели овој и кола не би купил од таков човек.

Еден предлог за него и за госпоѓа Агелер:
Just a little push for a referendum in North Macedonia whether we want to be the 51st American state or not.
Imagine, the first American state in Europe, fuck EU fuck Balkan, America is here and everybody can go fuck themself. Totally militarized country ready to intervene north, south, east and west.

Death penalty, open carry, FREEDOM. And guess what? NO niggers!

The First Muslim Orthodox American State of North Macedonia.

America fuck yeah!
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.010
Поени од реакции
4.564
Јас дпне не го можам пошто изиграва "патриотска" партија а после витка кичма, потпишува амнестија, мења закони за јазици и коалицира со терористи т.е. доаѓа на власт преку лажен патриотизам. Патем аматерите Љубчо и Борис од дпне ја изгубија дипломатски војната во 2001 и ни го донесоа рамковниот договор

Додека муртинциве од сдс бар кажуваат однапред ќе ви еб*ме матер ако гласате за нас, и тоа навистина го прават што во случајот нивните поддржувачи ги прави безмозочни амеби
Не се Амеби, точно знаат за што гласале 2016, они може излегуваат сега во јавност и се прават згрозени, ликови како милчин, најческа, тасевски, куновска, геро, павле, стојанче, жоро и тн, но еднаш комуњар секогаш комуњар. Пич__ не ги боли за Македонија и Македонците.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Што вели овој и кола не би купил од таков човек.

Еден предлог за него и за госпоѓа Агелер:
Just a little push for a referendum in North Macedonia whether we want to be the 51st American state or not.
Imagine, the first American state in Europe, fuck EU fuck Balkan, America is here and everybody can go fuck themself. Totally militarized country ready to intervene north, south, east and west.

Death penalty, open carry, FREEDOM. And guess what? NO niggers!

The First Muslim Orthodox American State of North Macedonia.

America fuck yeah!
Што ќе им е на американците* 51-ва држава?!

Сосем доволно е што ние сме веќе 51 колонија на америчкиот нео-колонијализам!
Муслим контролед ортодокс папет стејт!
Шо сакаат прават овде повеќе од 20 години!

*под американци мислам на 1% и нивниот еврејско банкарски-штанц money систем, биг фарма, воено-индустриски комплекс, плус Монсанто фак ју ол производи
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Jas ne kukam. So severdjan nejkam vo ista prostorija da sedam, ne pak drugo. Ako nekoj aludira deka sum za VMRO, i tie koj gi eba, bezkicmenjaci sto cekaat od Kale da im kazat koga ke dojdat na red za da stanat vlast. Na Mickovski pobitni mu se hidrocentralite otkolku republikata, kjuti ko picka da ne mu sekni izvorceto. A i red drugi so biznisi. Svitkana glava sabja ne seci rabotata. Narodot severdjanski po site parametri dokazaa i pokazaa deka ne se kadarni da vodat i da imaat drzava taka da koj gi eba i niv.
Е па добро ,трпи ги Али и Таче уште четири години и не паламуди многу!
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.010
Поени од реакции
4.564
Американците во само еден ден успеаа да ги обединат Македонците против ЕУ, кажуваат за кој да се гласа на избори, па уште оној Филип Рикер дава интервју и вели уште мали измени да сме направиле во уставот :lolzz: :lolzz: :lolzz: МАЛИ:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Ни ја поебаа Македонската држава за век и веков.

Но им ја разбирам дрскоста, секогаш им се тука сдс и делење пакетчиња по џамии.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
vlasta ke odi so zednicki kandidat za pretsedatel, clenstvo na sds i onie koi imaat korist i pozicii voopsto i ne razmisluvaat koj ke bide, se nadevaat deka ke imaat vodstvo vo odnos na kandidatot na vmro i vtoriot krug pretsedatelski da gi povlece da glasaat i za parlamentarni site onie koi ke sakaat da bidat na pobednicka strana poradi sitni interesi,kako i edn kup vakvi poraki od eu i sad vo korist na nesposobite od sds i banditite od dui, taka da za rusenje na ovoj nakaraden sistem mislam deka ke bidat mnogu bitni pretsedatelskite izbori, odnosno kandidatot na vmro, a oni umeaat sekogas da iznenadat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom