Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.099
Поени од реакции
81.060
10 години поминаа, уште мозокот за туршија го чуваат и сите акции им се базирани на емоции...
И која е другата опција наспрам тоа?
Тоа Мицковски што го прави не е некаков си паметен политички прагматизам. Туку продавање на националните нтереси. Исто така Груевски кога амнестираше воени злосторници, исто така не е никаков политички прагматизам, туку предавство.

Овој може да лае колку сака, дур не направи нешто од калибар на ВМРО или СДСМ, добар ми е.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Ne be kurtonce sareno, na nesto postaro, na vasite pocetoci, ovie sega taze se.
Ete poveli
Прегледај го приврзокот 399399
Tuka Ti so Ljutvi rusite rezim
Прегледај го приврзокот 399400
Ovde sestra ti se mesa so kulturno vozdignatite brakja i zaedno rusat rezim, posle sto pravea ne navleguvam mada ne e nesto tesko da se pretpostavi ;)
Прегледај го приврзокот 399401
Ovde na primer deka bevte dvajca bez trojca.
Imam uste sliki ako sakas :sneaky:
На овие денес секој ден им ги бацуваш инаку има како партал да леташ од државна цицка. :pos: :pos: :pos: :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
10 години поминаа, уште мозокот за туршија го чуваат и сите акции им се базирани на емоции...
Abe vidi, eden Zaev da te prevesla so prikazni na koi ni mali deca nema da nasednat , neznam, ne e nesto dobar pokazatel za nekoj superioren intelekt so koj se puvaat deka go poseduvaat.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
ДУИ е тоа што Левица сака да стане кога ќе порасне. Според тврдењето на вашиот шеф.
Левица сака да биде на местото на ДУИ, т.е да го седне во својот скут Мицика а не да биде ДУИ кои се куп арамии контролирани од калето.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
На овие денес секој ден им ги бацуваш инаку има како партал да леташ од државна цицка. :pos: :pos: :pos: :pos:
Mozi, ali da ne se zaboravi deka ti i takvite ko tebe gi guskavte i se ljubevte. Sega kako taze raskinat par ste, ko povredena tinejderka se ponasate. Brisite sliki, negirate deka ste bile zaedno, deka ste imale mnogu intimni momenti i taka.
Ne e ubo toa , ne ne :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.212
Поени од реакции
25.955
И која е другата опција наспрам тоа?
Тоа Мицковски што го прави не е некаков си паметен политички прагматизам. Туку продавање на националните нтереси. Исто така Груевски кога амнестираше воени злосторници, исто така не е никаков политички прагматизам, туку предавство.

Овој може да лае колку сака, дур не направи нешто од калибар на ВМРО или СДСМ, добар ми е.
Мицкоски не би го гласал па макар алтернативата ми била стрелање. Груевски после тврдењето дека Северна е тажна точка во нашата историја, ама треба да продолжиме да се замараме со државата, и кога тогаш да ја исправиме грешката, може да се ебе.

Апасиев да не беше северна, немаше да има политичка кариера. Ќе беше професор во Штип. Апасиев не може да биде против работата што му даде шанса да се појави.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
И која е другата опција наспрам тоа?
Тоа Мицковски што го прави не е некаков си паметен политички прагматизам. Туку продавање на националните нтереси. Исто така Груевски кога амнестираше воени злосторници, исто така не е никаков политички прагматизам, туку предавство.

Овој може да лае колку сака, дур не направи нешто од калибар на ВМРО или СДСМ, добар ми е.
Oti ne si glasas ko na vremeto, ko vo 2016 na primer. Sto ti falese togas i sto ti fali sega na primer.
Severdjan si stanal, golema rabota. Imeto ne ke ti gi plakja smetkite ;)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Mozi, ali da ne se zaboravi deka ti i takvite ko tebe gi guskavte i se ljubevte. Sega kako taze raskinat par ste, ko povredena tinejderka se ponasate. Brisite sliki, negirate deka ste bile zaedno, deka ste imale mnogu intimni momenti i taka.
Ne e ubo toa , ne ne :D
ама гледам дека многу си љубоморен на бившата. изгледа страв ти е да не те шутне за некоја што подобро се упикува :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.151
Поени од реакции
21.794
ама гледам дека многу си љубоморен на бившата. изгледа страв ти е да не те шутне за некоја што подобро се упикува :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Ostaj me mene, oti se skaravte, to me interesira.
Oti glumite amnezija.
A sto ubavi ste na slikite, ko gulapcinja :sneaky:
P.s ete taka, konecno gi spomna, bivsata.
Ako sega e bivsa, porano bila segasna, realnost, ljubov imalo ne zaebancija ;)
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Ostaj me mene, oti se skaravte, to me interesira.
Oti glumite amnezija.
A sto ubavi ste na slikite, ko gulapcinja :sneaky:
P.s ete taka, konecno gi spomna, bivsata.
Ako sega e bivsa, porano bila segasna, realnost, ljubov imalo ne zaebancija ;)
Како да те остаам кога и после седум години љубомориш на бившата еве и сега прашуваш за тоа. Од ум не ја вадиш, ти е страв да не си поминеш како што си поминаа Беса и АА. Ги поигра малку Аљи во скутот и потоа им ги удри клоците или да не бидеш како СДС, распадната ороспија која ја плесакаат кога им е досадно. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.212
Поени од реакции
25.955
Како да те остаам кога и после седум години љубомориш на бившата еве и сега прашуваш за тоа. Од ум не ја вадиш, ти е страв да не си поминеш како што си поминаа Беса и АА. Ги поигра малку Аљи во скутот и потоа им ги удри клоците или да не бидеш како СДС, распадната ороспија која ја плесакаат кога им е досадно. :pos: :pos: :pos:
ДУИ им е бивша на ВМРО (во женски род), ама СДС е како ороспија што е плескана од ДУИ (исто женски род).

А вас сон ви е да имате нешто со нејзе, и кога Таљат ќе се исправи одма лидерот ти се смирува и престанува да фрла хартија.

Твојата потсвест е многу забавна работа. :D
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
ДУИ им е бивша на ВМРО (во женски род), ама СДС е како ороспија што е плескана од ДУИ (исто женски род).

А вас сон ви е да имате нешто со нејзе, и кога Таљат ќе се исправи одма лидерот ти се смирува и престанува да фрла хартија.

Твојата потсвест е многу забавна работа. :D
Повеќе ќе да се работи за твојата потствест особено околу односот на ДПНЕ со ДУИ. :pos: :pos: :pos:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Не сум јас тој што меша родови додека креира сексуални алузии.
Извини што не сум родово коректен како тебе ама на кој друг начин да го опишам 30 и повеќе годишното ебење во здрав мозок на гласачите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom