Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
J

joli1

Гостин
Многу е тешко каур од мешана средина да го разубедиш околу градење соживот,и самиот имам такви роднини од Топанско пребегани.До смрт се спремни да се инатат дека у зорт попрво шљунга ке ти помогне отколку Македонец,само проблем е што кога ке ги прашам зашто они како последната македонска фамилија што остана у зградата од 30 станови го продадоа станот и се пресилија у Ѓорче,немаат одговор.Ваљда од многу што им помагале шљунгите кога имале зорт,побегнале да живеат со Македонци кои не би им помогнале :icon_lol: Тоа мислам дека е затоа што кога шипците ке станат доминантни у некоја екс македонска средина се осеќаат супериорни и губат интерес да колат каури од забава,онака за разонода
sedi be dile, sam da se trkas, vtor ke zavrsis.

nema sto da se razubeduvam jas, za razlika od tebe imam kontakt so albanci i znam kako funkcioniraat nekoi raboti, pa od tamu sum daleku posvesen za tebe deka obicniot albanec individua koj sto kraj so kraj spojuva ne e nisto porazlicen od tebe, nitu od mnozinstvoto lugje tuka sto se dignavte na noze koga vi pisav deka so godini sum naruchuval kafe i piel kafe kaj albanci i nikogas ne sum imal problem.

si nosis sopstveni pretpostavki nekoi koi sto ne se bazirani nitu na moi postovi, nitu na moi licni stavovi nitu pak na nesto sto bilo koga sum go postiral na forumov.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
sedi be dile, sam da se trkas, vtor ke zavrsis.

nema sto da se razubeduvam jas, za razlika od tebe imam kontakt so albanci i znam kako funkcioniraat nekoi raboti, pa od tamu sum daleku posvesen za tebe deka obicniot albanec individua koj sto kraj so kraj spojuva ne e nisto porazlicen od tebe, nitu od mnozinstvoto lugje tuka sto se dignavte na noze koga vi pisav deka so godini sum naruchuval kafe i piel kafe kaj albanci i nikogas ne sum imal problem.

si nosis sopstveni pretpostavki nekoi koi sto ne se bazirani nitu na moi postovi, nitu na moi licni stavovi nitu pak na nesto sto bilo koga sum go postiral na forumov.
Ок
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.351
Поени од реакции
81.629
ne znaev deka imam zavesa pred oci, a pritoa go smetam ova za neracionalno.

ne znaev deka za da sum prav makedonec treba da nemam kontakt so albanci (prakticki 90% od lugjeto kaj sto ziveam), da nemam poznanici, prijateli ili kolegi, samo za da bidete vie od forumov zadovolni.
Никој нема право да ти се меша у приватен живот. Дружи се со кого сакаш. Само не се залажувај.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Никој нема право да ти се меша у приватен живот. Дружи се со кого сакаш. Само не се залажувај.
i dile i joli se vo pravo samo ne mozat ili ne sakaat da ja vidat drugata strana.

joli moze da ima sozivot, ama jebesh toj sozivot ako nema nikakva objektivnost i sekogash shponot e vo pravo. eden nema da osudi ova shto se sluchuva. na 1 dobar shpon imash 10 plemenski mindseti ushte kaurot im e kriv za se.

dile od toa teranje apsolutnost deka site shponoi se zmk, ja promashivme golemata slika koja oni ja iskoristija po svetot za propaganda.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.960

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.312
Поени од реакции
16.397
Чим он кој ги донесе не прележи ниту еден ден зошто овие да лежат?

Амнезија имате или ова вие е некој каурски симптом да игнорирате контекст кога ќе ви текне?
Душичиња овие, не со пушки со јорговани излегоа да пукаат на полиција.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Нападнаа држава и убија полицајци во 2015 година. Министер лога нека вежба јога.

@puno Кој ги донесе?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.481
Поени од реакции
47.491
Нападнаа држава и убија полицајци во 2015 година. Министер лога нека вежба јога.

@puno Кој ги донесе?
Мијалков бе Мијалков. Пред да ја купи сендвичарата Седмица беше тоа, и Седмица ја купи ако не знаеш.
Мијалков ги донесе Диво Насеље, а Трајко Вељановски го организираше убиството на децата од Смилковско езеро.
Тоа се двете вистини по кои ги живеат животите шипците и комуњарите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.351
Поени од реакции
81.629
Чим он кој ги донесе не прележи ниту еден ден зошто овие да лежат?
Ако Груевски ги донел, зашто добија постхумно почести на Косово и свечен погреб? Зошто нивните фамилии добија државна помош?

Мијалков бе Мијалков. Пред да ја купи сендвичарата Седмица беше тоа, и Седмица ја купи ако не знаеш.
Мијалков ги донесе Диво Насеље, а Трајко Вељановски го организираше убиството на децата од Смилковско езеро.
Тоа се двете вистини по кои ги живеат животите шипците и комуњарите.
мешаш неколку нееднакво вистинити наративи и се обидуваш да ги доведеш на исто рамниште
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.072
Поени од реакции
8.637
Чим он кој ги донесе не прележи ниту еден ден зошто овие да лежат?

Амнезија имате или ова вие е некој каурски симптом да игнорирате контекст кога ќе ви текне?
Да не сакаш да кажеш дека тој и овој споменик го подигна?

1683575876780.png
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.351
Поени од реакции
81.629
Член од
25 март 2012
Мислења
8.456
Поени од реакции
4.960
Душичиња овие, не со пушки со јорговани излегоа да пукаат на полиција.
Не се душичиња, јас би ги стрелал на лице место сите.

Ама тоа што вие сте народ без рбет и дозволувате некој да жртвува 8 полицајци за свои мрачни цели и воедно да не лежи ниту еден ден А воедно пребацил на свое име пола држава, и никому ништо се зеабава со цело судство како ќе му текне.
Или кауриве на форумов сте му на платен список, или немате рбет, јас мислам и двете.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.615
Поени од реакции
6.098
Не се душичиња, јас би ги стрелал на лице место сите.

Ама тоа што вие сте народ без рбет и дозволувате некој да жртвува 8 полицајци за свои мрачни цели и воедно да не лежи ниту еден ден А воедно пребацил на свое име пола држава, и никому ништо се зеабава со цело судство како ќе му текне.
Или кауриве на форумов сте му на платен список, или немате рбет, јас мислам и двете.
А вие едни рбетчии што да ти кажам, пола држава ако е на Мијалков другата половина е на Али Ахмети. Кај сте вие да зуцнете за Али?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.351
Поени од реакции
81.629
Не се душичиња, јас би ги стрелал на лице место сите.

Ама тоа што вие сте народ без рбет и дозволувате некој да жртвува 8 полицајци за свои мрачни цели и воедно да не лежи ниту еден ден А воедно пребацил на свое име пола држава, и никому ништо се зеабава со цело судство како ќе му текне.
Или кауриве на форумов сте му на платен список, или немате рбет, јас мислам и двете.
Ако се овие на платен список на Груевски, или Мијалков, зошто имаат споменик на Косово и таму се херои, со почести и финансиска помош за фамилиите?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.756
Поени од реакции
8.835
Не се душичиња, јас би ги стрелал на лице место сите.

Ама тоа што вие сте народ без рбет и дозволувате некој да жртвува 8 полицајци за свои мрачни цели и воедно да не лежи ниту еден ден А воедно пребацил на свое име пола држава, и никому ништо се зеабава со цело судство како ќе му текне.
Или кауриве на форумов сте му на платен список, или немате рбет, јас мислам и двете.
2023 e ne e 2016

За тие што не знаат, Могерини, Хан, Бојко Борисов, Харадинај и нашиот IQ 33 го подигнаа криминалот на Балканот на ниво какво што нема да се постигне уште 1000 год. со учество на самите држави у организирање на истиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom