Политички случувања во Израел

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.956
Поени од реакции
33.019
Не ми е чудно, природно е да се враќаат, само напраив глупа паралела со твоево за бебињата. Каква снимка сакаш не разбирам, бебиња без глави ли да ти снимаат официјални медиуми? Тоа едино може аматерска снимка од некој да биде пуштена, другачие тешка работа. Што вика Урко дај Боже да не е точно тоа и да е фејк њуз, ама познавајќи го мајндсетот на муслињата тешка работа.
Не бе друже, само објаснив дека на нет сега има секакви гадотии. Од снимки со војници со распрснати черепи и разлетани мозоци, до ладнокрвни убиства на цивили од Хамас. Навистина немаат никакви морални задршки ни за снимки/слики бебиња, пошто има и бебиња.
Му реков и на колегата - ако навистина нема попаметна работа слободно пребара за мртви бебиња во судиров. Лошото е што ќе ги најде... Само нема да бидат еврејски бебиња.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.822
Поени од реакции
44.421
Не издржа да останеш на цивилизирана размена, а?
Тажно. :unsure:
Taман си е размената, со оглед дека требаше да прекине после 2 поста, не сум ти ја крив што сеа у круг ги изврте работите и реално ја позамара на темава со глупото барање. Дури и да постои такво видео, или слика, у ниеден универзум нит би го ставил тука нит па би сакал да го видам.

Не сум ти ја крив што мислиш дека на Израел им е дојдено до ПиАр со мртви бебиња па сеа си зададе еден side quest да ги најдеш, или да докажеш дека е кромид вест, ваљда доволно си паметен за да знаеш дека све што сакаа од таа перспектива, они го добија уште првиот ден, снимано од 1st person камери дирекно од Хамас, све остало е само активација на планот да се избрише Палестина.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.956
Поени од реакции
33.019
Ваква хистерија беше и Садам кога спремал оружје за масовно уништување. Печел бебиња по рерни... Пребарај ако не ми веруваш, буквално тоа пишувале. Знаеш што излегло од сето тоа?

Едно големо ништо.
Е да, и една скица плус епрувета од Колин Пауел... Која после самиот призна дека била лажна. Пребарај го и ова, не ми верувај мене. Се проверувај, ништо не верувај на збор. Посебно не на гомарите од медиумите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.175
Поени од реакции
112.966
Му реков и на колегата - ако навистина нема попаметна работа слободно пребара за мртви бебиња во судиров. Лошото е што ќе ги најде... Само нема да бидат еврејски бебиња
Ама ми личи како да не сфаќаш дека он ти зборува за ОБЕЗГЛАВЕНИ бебиња, значи свесно се изживувале врз нив и ова е веќе нов левел на забеганост. Секако нели збориме ако ова е точно, а дај боже да не е.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.139
Поени од реакции
3.903
laze vo aus ne se doaga so bugarski pasos a cistaci ne primaat... tesi se ti tamu ako te pravi toa sreken posto samo toa ti ostanuva.

ps. da ti pratam 10 dolari da si proveris dnk da proverime dali si cedo na asparuh i dali baba ti te lazela? :lolzz:
Ти да имаш десет долари ке бидеш многу среќен. Кажи ми Кано оти бре си замина од татковината, оти замина у далечна јабана? Зошто така остави имовина од татко и дедо и отиде клозети да чистиш? Та малку ли ти беа овде тие пусти пари? Гледаш Кано мене ми се доволни моите пари и не одам по бели свет да печалам, мене татковината ми е најубава и си седам во неа, не би ја менувал ниту за пет оустеслии. Ете тие 10 долари што ми ги даваш јас му ги донирам на првиот рандом гладен абориџин што ке го сретнеш, дај му ги на него да јаде нешто за да не те силува од што е гладен.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.822
Поени од реакции
44.421
Но приметуваш ли дека зборуваш за тоа како да е точно, а не знаеш дали е точно.
Да речеме има видео, или слики, има ли шанси да тврдиш дека се генерирани од AI, дека технички, денес тоа е можно, и пак да си тераш по свое.

Секако дека има.

Ама тоа што не треба да изненадува е ако разулавен неписмен муџи обезглавил бебе, тоа не изненадува, за жал, постојат изгледни шанси тоа да се деси, нарочито ако станува збор за евреи. Според она што го видов на видеа и кој све им се увалил, киднапирал и убивал, реално има (големи) шанси нешто вакво да се десило, или нешто слично на ова.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.156
Поени од реакции
24.208
Ти да имаш десет долари ке бидеш многу среќен. Кажи ми Кано оти бре си замина од татковината, оти замина у далечна јабана? Зошто така остави имовина од татко и дедо и отиде клозети да чистиш? Та малку ли ти беа овде тие пусти пари? Гледаш Кано мене ми се доволни моите пари и не одам по бели свет да печалам, мене татковината ми е најубава и си седам во неа, не би ја менувал ниту за пет оустеслии. Ете тие 10 долари што ми ги даваш јас му ги донирам на првиот рандом гладен абориџин што ке го сретнеш, дај му ги на него да јаде нешто за да не те силува од што е гладен.
de be laze jas ne sum zaminal, zaminal... sve si imam u mk. svetot e golem i ubav, jas sakam da setam i da ziveam kako mene mi e ubavo a koga sakam si doagam vo mk. denes bar e lesno toa. zamisli u mk treba so sipci i lazinja da delam ist vozduh non stop a mene toa i ne mi se sviga mnogu. eden ubav den koga ke ve nema vas moze i poveke vreme ke pominuvam tamu.

i olabavi malku so toa klozetite samo gomna u glava ti se vrtat. ako veke imas 10 dolari zemi napravi si toa testot gledas sve sto ti vikam ima logika. za tvoe dobro ubavo e da znaes dali si cedo na asparuh...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.510
Има и такви што го гледаат Фирерот како светец и му ги оправдуваат работите што ги правел ко еве ние денес што ги оправдуваме израелците и сите оние што чистат муслимани, пошто така ни одговара. Си имале причини и Хитлер и денес Нетанјаху.

Ова со Заев ти е многу глупа споредба у која ни сам не веруваш, ниту пак јас сакав да кажам нешто такво. Спореди глуп политичар што се шитна за пари и што ја продаде државата за пари, со потенцијален испран муслимански мозок што утре без грам размислување може да влезе у трговски центар у Мадрид и да испоубие 1500 луѓе меѓу кои и самиот себе пошто некој брадосан ретард со сандали и бел чаршав у тоа секташката џамија му рекол оооо ти Махмуд слободно рокни се, горе те чека џенет, алах и 2 девици.

Не дека израелциве специјално чистеле и циљале бебиња, едноставно знаат со каква стока си имаат работа и рокаат све што мрда. Ти дадов пример со децата претходно, еве у цитат уште едно вакво, ова кога ќе порасне ќе фрла бомби.


Имаше еден филм, каде исто вака мајка со дете искача на улица, го праќа детето према војниците и овие у последен момент го пукаат со снајпер за да откријат дека детето носи граната у себе. И твитерџиите ќе пишуваат лелеееее дете убија. Не е дете, убиец е.

Знам, пак ќе кажеш абе бебе е не разбира. Јеби га. Ќе порасне и ќе разбере дека треба да делува како Махмуд што го опишав погоре.
Да сум на твое место не би се фалел наоколу дека ги оправдувам делата на бркото.
Супер е тоа што оправдувате, зошто на други воени теми сите изигравате загрижени граѓани со високи етички и морални вредности, а тука немате проблем и со убивање на цивили и особено деца и бебиња?
Дали сметаш дека после чистењево, цел Израелски врв (и секој партнер кој помага) треба да се испорача на судење во Хаг, онака лабаво за етничко чистење како што ги судеа луѓе од Балканот?

Pa normalno, ima se napravi genocid i do vcera bea diskriminirani kako crncite vo SAD pa ocekuvas nekoja elita da imaat izgradeno. Isto ispagja kako Afrikancite se sami krivi a ne trpat uste od vremeto na kolonializmot. Ako gledame realno na rabotite.
Не бе друже, со години не се дискриминирани, само не им се учи, исто како на циганите кај нас, само да не го тупам на оваа тема.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
43
Поени од реакции
67
Исламот е најголемото зло и канцер на човештвото ! Во овие моменти и двете страни се гневни една на друга и двете се однесуваат како некое диво племе...На нам од тука ни останува само да ја следиме ситуацијата дали ќе ескалира и што понатаму ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.956
Поени од реакции
33.019
Не само во Газа, и на други локации во Израел има судири.


 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.267
Поени од реакции
25.499
Не сум ти ја крив што мислиш дека на Израел им е дојдено до ПиАр со мртви бебиња па сеа си зададе еден side quest да ги најдеш, или да докажеш дека е кромид вест, ваљда доволно си паметен за да знаеш дека све што сакаа од таа перспектива, они го добија уште првиот ден, снимано од 1st person камери дирекно од Хамас, све остало е само активација на планот да се избрише Палестина.
- На израел не им е дојдено до ПиАр со мртви бебиња

* Израел :
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.956
Поени од реакции
33.019
Некако се нема многу допирна точка со реалните случувања.
Не постирам вакви работи, ама изгледа треба малку едукација. Пошто идиотштини и ѕверства има и од двете страни.

18+

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom