Политички случувања во Израел

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Овие се ментално болна нација и треба да го добијат истиот третман како Германците после ВСВ.


и муслиманите со ист, ако не и со пожесток жар зборат за Евреите исти вакви ствари


нека се ебат и двете страни
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
оваа беше Донбас Девушка :D
УПМ, родена Русинка... Ама интересно како ја дискредитираа дека била Русинка што нема врска од тематиката, а оваа Амер и бивш војник.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
и муслиманите со ист, ако не и со пожесток жар зборат за Евреите исти вакви ствари


нека се ебат и двете страни
Сеедно е они што зборат кога немаат моќ да делуваат додека на некого не му притребаат за зулум.

Муслиманите, посебно Сунитите се само биолошко оружје на западната (претежно Британска) и Еврејска елита. Овие што глумат кралеви и султани во ОАЕ, Бахреин, Катар матар ти реков ми рече се едни обични овчари на кои им е дадено територија од Британците да си играат држава иначе ништо не прават без амин од Лондон и Вашингтон. Не оди подалеку од Абдула Втори - педерот, пардон кралот на Јордан.

Еве што вика Ирачкото разузнавање за потеклото на Вахабизмот и Британското влијание во исламските земји
https://irp.fas.org/eprint/iraqi/wahhabi.pdf

За ИСИС имам пишувано порано но еве најкратко што може од британски дипломат


Додека ти или било кој друг не го сфати ова тешко дека ќе ти имаат смисла некои работи.
Ако некој ти пуштил 20 пит були во двор ти нема ништо да постигнеш ако цела енергија ја трошиш на пит булите наместо да одделиш време да го решиш и тој што ти го направил проблемот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
Автоматски споено мислење:





 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Кој направил повеќе зло на Македонците, муслиманите или Евреите? Изгледа 500 години унаказување и убивање кое продолжува и ден денес не ти било доволно да се освестиш

Кој придонел и направил повеќе за развој на човештвото муслиманите или Евреите?

Шќиптарите навиваат за Израел, чисто за референца.
Престанав да читам после ова, од кај си ти? Очигледно тотално не си упатен кога станува збор за шиптаpското диво племе и нивните животни погледни
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
Престанав да читам после ова, од кај си ти? Очигледно тотално не си упатен кога станува збор за шиптаpското диво племе и нивните животни погледни
Да не се залажуваме, ама ти воопшто не си почнал.
Инаку анекдотално (и неповрзано со муабетов) јас израснав во средина со Шќиптари и може да се кладиме дека извесно од тебе имам и повеќе познаници па и тепачки со нив, замисли дури и понекој другар... Е тие Шќиптари денес во Македонија ни се сатрапи - не затоа што многу ги бива или затоа што јас го сакам тоа - туку затоа што Амерот им го држи грбот (додека Еврејот го држи Амерот за узди)... Ама ти ако не гледаш подалеку до носот, го гледаш само Шќиптарот. Не го гледаш Амерот позади Шќиптарот (а не па Еврејот позади Амерот).

Затоа не е дека си престанал да читаш, ти не си ни почнал. Толку ги разбираш работите.



Кој направил повеќе зло на Македонците, муслиманите или Евреите? Изгледа 500 години унаказување и убивање кое продолжува и ден денес не ти било доволно да се освестиш
Кој придонел и направил повеќе за развој на човештвото муслиманите или Евреите?
Ти само во црно и бело гледаш?
Нема боја, или макар нијанси на сиво?

Јас поназад детално ти објаснив кој ДЕНЕС е злото за Македонците. Денес, не пред 5 века. А ако ти после детално објаснување не можеш да направиш разлика помеѓу алатката и ракувачот на таа алатка, тогаш тоа не е заради објаснувањето туку тоа неразбирање е затоа што ти не сакаш да разбереш.

Мене ич кypот не ме боли ни за муслиманите ни за Евреите, ДЕНЕС не ме боли а не па пред 5 века кој од муслите и Евреите „направил повеќе за развој на човештвото“.

Мене ДЕНЕС ме интересира кој ДЕНЕС работи против Македонија, тоа примарно а секундарно и кој работи против Европа.
За Македонија ти објаснив кој ДЕНЕС работи против нас. А за Европа и за светот еве еден предизвик за тебе: Најди ми еден текст од медиум кој пропагандизира мулти-култи мешање со црнци и муслимани и/или промовира педерастија и тоа љгбтп воук срањата - на секој таков текст што ти ќе го најдеш а да е напишан од не-еврејски автор јас ќе ти најдам 3 други такви текстови кои се напишани од Евреи. 3 за секој 1... Па да видиме прв ќе се откаже, а облогот ете ти кажи го.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.100
Поени од реакции
7.465
Кој направил повеќе зло на Македонците, муслиманите или Евреите? Изгледа 500 години унаказување и убивање кое продолжува и ден денес не ти било доволно да се освестиш
Дај првин да се договориме до каде ќе идеме назад историски, кој период ќе биде нулта точка.
Од 1990 па навака Македонецот самиот на себе си има направено најголеми зла.
Римјаните ни направиле повеќе зло од муслиманите. Западниот свет (под влијание на ционисти) ни направил повеќе зло од муслиманите. Комунизмот дојден од Исток ни направил повеќе зло од муслиманите.
Отпадот од муслимански држави прават ршум низ Европа, а и кај нас бидејќи тоа е целта на ционистите, ама тебе толку ти е капацитет да согледаш некои работи, па затоа ќе бидеш злоупотребен за туѓа цел.

Кој придонел и направил повеќе за развој на човештвото муслиманите или Евреите?
Што напиша брееееј, каква дијабола си значи, секоја чест. После ова јасно ми е колку малку имаш читано. Те молам само кажи кога ќе ја правите чиста Македонија....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.080
Поени од реакции
41.373
типчето е под јудеохристијанска пропаганда. Гледа све низ призма на шипови.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.655
Поени од реакции
32.717
Пред некој ден еден друг кажуваше дека се (дез)информирал од Окно, објаснуваше како тоа уствари е добар медиум... После се чудиме откаде тие „размислувања“ дека не сме требало да соработуваме со Кина/Русина/итн, пошто некогаш низ историјата... (следат замајавања за да ја игнорираме сегашноста).

А оно 2001-ва и војната со УЧК (читај војната со САД и западот) ни се деси во наш животен век. Обоена револуција западните ни направија пред нецела деценија. Итн, итн. Ама не, ај ќе зборуваме со тунелска визија за 18-ти или 15-ти век. Небитно денес што се случува.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.787
Римјаните ни направиле повеќе зло од муслиманите. Западниот свет (под влијание на ционисти) ни направил повеќе зло од муслиманите. Комунизмот дојден од Исток ни направил повеќе зло од муслиманите.
невистини на купче
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.100
Поени од реакции
7.465
невистини на купче
Размрдај го купчето, не ја гледаш вистината.

знам знам за тебе шќиптарите се виновни, иако од 1990 цело време Македонци се на чело на мвр, дбк, суд, обвинителство. Ама па ти нели веруваш дека Русите кои досега многупати докажале дека се на стѕраната на Грците, Србите, Бугарите и Албанците, овој пат, ќе се на страната на Македонците. Само да причекаме да се распаднат САД, а дотогаш ќе си плаќаме најскап гас, царина за Македонски производи при влез во Русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom