Полигамија - ДА или НЕ

Полигамија: Да или НЕ

  • Да

    Гласови: 14 36,8%
  • Не

    Гласови: 24 63,2%

  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Најдобро решение му е јамка околу врат.
И не важи тоа само за него.
Рон форумската маскота,ставре покојни,тетките и ред други "истакнати" форумџии плачат за истото решение :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

Мислев во поглед на темата. За општо односно во поглед на генералната слика не би сакал да омаловажувам никого. Бидејќи не знам кој е каков, кратко сум на форумот :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.897
Поени од реакции
39.373
Најдобро решение му е јамка околу врат.
И не важи тоа само за него.
Рон форумската маскота,ставре покојни,тетките и ред други "истакнати" форумџии плачат за истото решение :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
абе тарабукчијо, јадеш трици зад грб тука за мене и за ставре и за тетките. Оди лупај тарабуката таму, Илинден е немаш тезга?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.068
Поени од реакции
12.614
абе тарабукчијо, јадеш трици зад грб тука за мене и за ставре и за тетките.
Кај има зад грб на јавен форум бе тарабуко една проста?
хехехеххех
Ти си и по глуп од тоа што претпоставував...

Цццц

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.897
Поени од реакции
39.373
Кај има зад грб на јавен форум бе тарабуко една проста?
хехехеххех
Ти си и по глуп од тоа што претпоставував...

Цццц

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
оди лупај тарабуката таму, некој ќе ти залепи стотче да се порадуваш
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
370
Поени од реакции
827
Не сум за полигамија. Ми нема никаква смисла. Да бидеш во брак со повеќе од една жена е сулудно. Како да си програмиран. Една вечер спиеш со таа, другата со втората итн. Имам гледано на телевизија и на ништо не личи.

Од друга страна не верувам ни во моногамност. Не може еден човек да те привлекува сексуално доживотно. За мене најидеално би било да сум во отворен брак/врска.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Не сум за полигамија. Ми нема никаква смисла. Да бидеш во брак со повеќе од една жена е сулудно. Како да си програмиран. Една вечер спиеш со таа, другата со втората итн. Имам гледано на телевизија и на ништо не личи.

Од друга страна не верувам ни во моногамност. Не може еден човек да те привлекува сексуално доживотно. За мене најидеално би било да сум во отворен брак/врска.
Pa toa poslednovo ti e poligamija...sve sto ne e monogamija e poligamija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom