Покер

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
planetwin365.com
до сега сум пробал скоро се (Doyles Room , PKR , UB , PartyPoker , PokerStars , Full Tilt), скоро секаде по 30-40 евра и се ми изгледаше тапа , реков доста е , без везе станува!
странава ја начекав в кладилница , видов дека направиле договор со некоја фирма , ја зедов за Онлајн кладење па потоа ми кажаа дека имало и покер - vegas365poker.com
Мора да се регистрираш прво на планет па потоа одиш на вегас , правиш Username и Чао тути.
Од одредено играње има ВИП поени кои помагаат да играш во некои турнири , дозволуваат да се регистрираш без пари што би се рекло како на пример 8000 EU , 5000 EU , со бај ин од 25 центи!
Реално и убаво!
Фреролс имаш минимум 15 во денот - околу пет се со добивка од 100 ЕУ , т.е прво место 41 евро - и околу 10 - со добивка од 10 ЕУ!
N'Joy
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
добивате награда 50 долари преку квиз кој треба да го поминете обезбеден од pokerstrategy и со тие можете да играте на full tilt poker
пробајте, јас добив 50, сега почнувам со играње :)
регистрирајте се преку линков
http://www.pokerstrategy.com/?referrer=NinVibe
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
околу 90 место завршив на овој бвин, цело време добро се држев и на крај ми дава два кеца АЛЛ ИН на почетокот и на тој што ме следеше му вади скала :tapp:

Инаку за да вадиш без депозит мислам дека бива на некои соби само како 24Нпокер, club4aces,, а за бвин незнам дали бива...
со 90 место имаше ли некој долар награда или...?
 
А

Анноун

Гостин
јас вчера завршив 16ти на турнирот на бвин од 14 саат . зедов 5 долара , ама џабе. ги изгубив на кеш гејмс истиот ден . ќе гледам да се контролирам да играм исклучиво турнири .
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
јас вчера завршив 16ти на турнирот на бвин од 14 саат . зедов 5 долара , ама џабе. ги изгубив на кеш гејмс истиот ден . ќе гледам да се контролирам да играм исклучиво турнири .
Ако веќе играш кеш гејм па макар и турнири искористи го springbonus и да можиш да си отклучуваш 100евра бонус.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Опасна работа е кога ќе те затепа малер и ти паѓа склопката скроз... вака ми изгледаа отприлика 60% од добрите раци кои ги изгубив денес... :nesvest:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
добивате награда 50 долари преку квиз кој треба да го поминете обезбеден од pokerstrategy и со тие можете да играте на full tilt poker
пробајте, јас добив 50, сега почнувам со играње :)
регистрирајте се преку линков
http://www.pokerstrategy.com/?referrer=NinVibe
За колку време стигвет париве на fulltilt? Се направив како шо треба, ми немаат уште пари пуштено на акаунтов...


ps. Одвај го решив тој квизот :)
 
А

Анноун

Гостин
а откога ќе ги префлиш 50 долари на некој покерсајт , шо правила има за да ги извадиш парите , знае некој ? треба да се направи некој број на поени , да се направи депозит или нешто слично ?
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
А тие прашања што се на квизот на pokerstrategy.com можам ли некаде да ги најдам. Веќе 2 пати пробав да го решам и не успеав.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Незнам, јас го немам искористено капиталот. Веќе имав направено акаунти на тие страни :(. Ке стигнат 100% проверена работа е тоа.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
Имав искористено бонус и од други страни (мислам дека ја видов страната на оваа тема) ама ми тражеше да направам депозит за да дојде бонусот. за таков проблем мислев. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom