Покер

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
мања - веча нема среќа .... :smir:
 

^182^

The New Girl
Член од
12 јануари 2008
Мислења
77
Поени од реакции
25
Покер играм ама не сум некоја баш добра...ама знам еден пат другар ми многу ми се фалеше дека бил мн. добар играјач у покер па му реков АЈДЕ ДУЕЛ БЕ и дотепах го муахахахах ај да не се фалам многу ама така беше хахаха
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Абе играв како копиљаци кај еден другар собрани машки и женски ти реков ми рече и тоа на соблекување, али дали 11 години сме имале, и тој момент упаѓање мајка му на другаров ко ме фати еден срам, и ко почна женава да се дере, ние патиките и гит да не нема. Па казни, чуда, ѓаволи, врагови, карики, катанци... и од тогаш слабо некако.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Летно време у најголемите вруќини се собираме со друштво кај другар у подрум и играме покер и бриџ
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Читам дека нема баш нешто луѓе што играат poker, а посебно texas holdem кој во суштина бара најмногу знаење. Јас играм прилично често на net но со play money.
Ako има заинтересирани на форумов можеме и да се договориме за IRL game.:icon_cool:icon_cool:icon_cool
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Читам дека нема баш нешто луѓе што играат poker, а посебно texas holdem кој во суштина бара најмногу знаење. Јас играм прилично често на net но со play money.
Ako има заинтересирани на форумов можеме и да се договориме за IRL game.:icon_cool:icon_cool:icon_cool
јас сум заинтересиран...доста често играм покер
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
neo_wmaster напиша:
Epa ajde nekoj ako ima da mi dade na net nekoja strana so literatura za
poker. Ako nema takov pak koj ima doma neka kaze da mi pozajmi i da mi ja prati po posta.
шо сакаш да кажаш?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Da mi dadete nekoja literatura so koja ke mozam da naucam vestini na profesionalen poker a ne da igram na sreka(da gubam pari).
 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Da mi dadete nekoja literatura so koja ke mozam da naucam vestini na profesionalen poker a ne da igram na sreka(da gubam pari).
Играње покер не се учи од книга туку со губење пари и ако мислиш од покер да праиш пари ич ни не играј.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
More se uci i od kniga, samo sto kaj nas site se naviknati da ucat so gubenje pari.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
прв пат слушам дека некој научил да игра покер од книга...
за да бидеш добар покераш треба многу искуство,треба да знаеш да ги процениш играчите кога имаат добри кога лоши карти,а тоа не ти го пишува во ниедна "литература"
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Poker igraam cesto...i toa na pari ama so drugarite ( 10/20 -za tie so se porazbirat ) a inace za site so vikat deka pokero e igra na sreka -gresat !!! i toa nogu gresat. Pokero ti e kako so kaza Nikolic igra deka iskustvo i umeenjeto da ``procitas`` drug preovladuvat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom