Под прикритие

Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Македонски или српски превод каде може да се најде за 2, 3 и 4 сезона?
Нема преводи никакви, мислам дека имаше на англиски нешто ама не сум сигурен.. А што ќе ти е превод јас многу лесно ги разбирам? Имаше на Алфа серијата ја даваа синхронизирано како турски серии ама така ептен ми е тапа..
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Нема преводи никакви, мислам дека имаше на англиски нешто ама не сум сигурен.. А што ќе ти е превод јас многу лесно ги разбирам? Имаше на Алфа серијата ја даваа синхронизирано како турски серии ама така ептен ми е тапа..
Не ми оди бугарскиот, разбирам ама не се. Сега за сега гледам со англиски превод ама многу е тапа, огромни грешки има, ми служи да знам за што се зборува.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Со англискиот ќе те одведе во сосема друг правец, лоши се преводите. Се разбира бугарскиот многу лесно, баш ме чудиш. Кога некој би ги снимал од алфа, само треба да препише превод ако е текстуално или говор ако е синхронизирано. Лесно е кога имаш подлога со англиски превод кој одговара временски со епизодата.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Не ми оди бугарскиот, разбирам ама не се. Сега за сега гледам со англиски превод ама многу е тапа, огромни грешки има, ми служи да знам за што се зборува.
Немој со англиски, ептен смислата ми ја губи имав и јас гледано.. Почни на бугарски првите 2-3 епизоди ти требаат за адаптација после ќе го "мелеш" без проблеми :tvg:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Сеа за 31ви го закажаа? Како и да е, ќе бидне до 2025.

Бугарска работа бе, мрсници...
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Кога ќе има прва епизода од 5-та сезона за кога е најавена ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Кај и да е, до 2025 ќе биде, уживајте.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Има веќе излезено неколко трејлери на страницата на фејсбук ... пишува дека во март почнува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom