Подесувања во конзола заради намалување на лагот!

Член од
2 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
помош

ке може ли некој да ми каже кои параметри да напишам за да ми се намали лагот.Инаку користам интернет од cabletel
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
cl_cmdrate 30-101
cl_updaterate 30-101
rate 6000-25000
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ovaj adsl interenot ovaa nedela e za peza...Padina sekoi 5 min a pak laG na kgn ima 150 :mad: omg!
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Ваљда ке се среди.
Незнам друго шо да кажам:helou:.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ај помош гуру кантерџии. инсталирав кантер сеа, ама лаг фуче! пробав многу комбинации од оние cl_cmd, updaterate, rate, и сличните, но ништо не се смени. чаре има ли?
ако е битно, мислам дека инсталирав и пач 2.3 или 23 беше, =)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ај помош гуру кантерџии. инсталирав кантер сеа, ама лаг фуче! пробав многу комбинации од оние cl_cmd, updaterate, rate, и сличните, но ништо не се смени. чаре има ли?
ако е битно, мислам дека инсталирав и пач 2.3 или 23 беше, =)
rate 9000
cl_rate 6000
cl_updaterate 60
Пробај со овие. Инаку што нет имаш? На кои сервери се конектираш, па имаш многу лаг ? А пачот што си го инсталирал е 23. Јас го користам 21, нема некоја голема разлика.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
на еден босански пробувам.
пробав со тие параметри, ич неќе да чуе. незнам што е проблемот.
се јавив во "стручна" телекабел поддршка и пази солуција - рестартирате го компјутерот и модемот за половина час.
 
А

Ајсшутер

Гостин
на еден босански пробувам.
пробав со тие параметри, ич неќе да чуе. незнам што е проблемот.
се јавив во "стручна" телекабел поддршка и пази солуција - рестартирате го компјутерот и модемот за половина час.
До серверот е 100 посто.
Мене на кајгана под 100 никогаш не ми паѓа лагот и веќе навикнат сум а на Макс ми е max 50 исто така на Кејблтел ми е пингот 5-6 највеќе.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
До серверот е 100 посто.
Мене на кајгана под 100 никогаш не ми паѓа лагот и веќе навикнат сум а на Макс ми е max 50 исто така на Кејблтел ми е пингот 5-6 највеќе.
синко, мене на телекабел, на макс, на сите ми е над 100че =) ај сеа?
 
А

Ајсшутер

Гостин
синко, мене на телекабел, на макс, на сите ми е над 100че =) ај сеа?
Незнам јас веќе се навикнав да не имаш лимит поминато и слично прашај некој ист нет што има како тебе и види дали е до тебе или од кабливе :pos2:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Nekogas e do serverite i do netot,ne mislam ako pises nesto oti ke se namali..
 

1n$An3 k!|L3R

Internet Addict :)
Член од
1 март 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
ej dali nekoj mozi da mi pomogne mi se pojavuva ovaa poraka koga ke vlezam vo koj bilo server i za 20 sekundi me kiknuva i posle pisi vo konzolata Host_Error: CL_ParseServerMessage: Illegible server message - svc_bac. Drugo- Pingot mi e mnogu golem kakko da go smalam ako nekoj znae neka pisi fala odnapred:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom