Подесувања во конзола заради намалување на лагот!

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пробајте со AWP на ЛАГ над 70-80 да видите дали не се осеќа, треба да предвидис кој каде ке оди за да пукаш пред време!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Пробајте со AWP на ЛАГ над 70-80 да видите дали не се осеќа, треба да предвидис кој каде ке оди за да пукаш пред време!
да бе, како што го гледав онај 51crow, пука еден метар полево, а го убива на играчот, да не случајно дувнал ветар ?!:tapp:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
могуче е,или му е крива цефката
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Ја исто имам WADSL и латенцијата ми е негде 20-30.
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
jmas imam kabel net 128ka i nemam poveke od 90 ping nikojpat samo koga lagira pingot mi se ka4uva inaku se e 50-60
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
ja sea na noviov server epten mal lag imam a kako sto kazav imam wadsl.lagot mi e od 20 do 40 taka nesto.Nekad znae da varira posto e bezicen sto e normalno ama sepak nema problemi.edino serverot ako zalague i to.aj pozdrav
 

HoRRoRMaN

Beyond Perfect ~Divinity!
Член од
7 декември 2005
Мислења
526
Поени од реакции
2
Shorty напиша:
Да не знае некој зошто после некое време ме избацува играта со причина Reaible Channel Overflowed
прашањево треба да биде во помош со цс ама ај....тоа ти се појавува кога конекцијата ти е ослабена,и во тој случај треба да наместиш rate, cl_updaterate i cl_cmdrate на пониски вредности за да можеш да играш,во спротивно некои пакети од податоците не ги добиваш заради помалиот проток на податоци,се појавуваат грешки,се собираат повеќе такви грешки и губиш конекција...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
HoRRoRMaN напиша:
прашањево треба да биде во помош со цс ама ај....тоа ти се појавува кога конекцијата ти е ослабена,и во тој случај треба да наместиш rate, cl_updaterate i cl_cmdrate на пониски вредности за да можеш да играш,во спротивно некои пакети од податоците не ги добиваш заради помалиот проток на податоци,се појавуваат грешки,се собираат повеќе такви грешки и губиш конекција...
Ако не те мрзи, кажи ни кои вредности треба да ги впишеме... ние адсл шчо имаме. :back:
:helou:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
TonInter напиша:
Ако не те мрзи, кажи ни кои вредности треба да ги впишеме... ние адсл шчо имаме. :back:
:helou:
rate 25000 go napraviv vo rate 1000
cl_upadaterate 101 go napraviv vo 30
cl_cmdrate 101 go napraviv vo 30

Ама изгледа претерав малку. Премногу ги смалив бројките и имам сега дилеј (delay) Пробај ти искомбинирај нешто и ако ти успее постирај ги :helou:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
TonInter напиша:
Ако не те мрзи, кажи ни кои вредности треба да ги впишеме... ние адсл шчо имаме. :back:
:helou:
Тончи види во темата, како да го намалите лагот? - така нешто се викаше темата... таму ги има сите вредности, мислам дека беа 101 :P:
 

HoRRoRMaN

Beyond Perfect ~Divinity!
Член од
7 декември 2005
Мислења
526
Поени од реакции
2
TonInter напиша:
Ако не те мрзи, кажи ни кои вредности треба да ги впишеме... ние адсл шчо имаме. :back:
:helou:
Shorty напиша:
rate 25000 go napraviv vo rate 1000
cl_upadaterate 101 go napraviv vo 30
cl_cmdrate 101 go napraviv vo 30

Ама изгледа претерав малку. Премногу ги смалив бројките и имам сега дилеј (delay) Пробај ти искомбинирај нешто и ако ти успее постирај ги :helou:
со адсл додека ви е полната брзина супер се игра со
rate 18000-20000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101

а кога мт-шит-нет ќе ви намалат брзина само менувате на:
rate 12500-15000
cl_updaterate 40-60
cl_cmdrate 40-60

ова варираат вредностиве поради различните конекции што ги имаме сите,не секогаш е иста конекцијата во зависност од оптовареноста...
Напомена: апдејтрејт и цмдрејт мораат да имаат исти вредности за да биде се во ред...
 

SAS

Член од
13 јуни 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
poslabo ide posebno u tetovo zs ima mnogu korisnici na edna bazna stanica i konekcijata e za nigde nekoas nikako ne se igra
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
Како може да има една базна станица ај не се разбирам многу у тоа али сите на една не оди тогаш ни ти ниту било кој страна немаше да отворите.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Тие шо имаат кабелски нет, нека го пишат ова

Rate 3000
Cl_cmdrate 30
Cl_updaterate 30
Fps_max 72,5

Мене кантерот ми шиба! Лагот над 20 ми се нема кренато:je:

Ако и вака ви сецка, само реинсталација е спас, зашо може да е заебана играта ако си користел читови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom