Подемот на крајната десница во Европа

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
^^ау се сликал со арап. panic time:LOL:


горд фашист:pos: како последната војна што ја добивте, така? вие, чистите бели австријци:facepalm: за лечење сите сте бе, 76 проценти од гласачите со високо образование гласале за Белен, 65 посто од среднисти и остала проста уплашена и манипулирана багра за фашистот. се е кажано со тоа.
:facepalm::facepalm::facepalm:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
^^ау се сликал со арап. panic time:LOL:


горд фашист:pos: како последната војна што ја добивте, така? вие, чистите бели австријци:facepalm: за лечење сите сте бе, 76 проценти од гласачите со високо образование гласале за Белен, 65 посто од среднисти и остала проста уплашена и манипулирана багра за фашистот. се е кажано со тоа.
И што е најтрагично, прекрасните мигранти на тие високо-еманципованите им пикаа прсти во меѓуножјето за Нова Година.
Само еден hint за тоа колку е прекрасно вашето идиотско отворено општество.
Баш ми е мило што работниците се на наша страна, а вие како што сте тргнале, ќе си останете само со SJWs и "невладините".
Вистината е дека одите надоле, а ние нагоре, и што повеќе врискате, се повеќе и повеќе ќе тонете.
А за десницата:

 
B

Bonux

Гостин
Еден паметен професор изјави пред некое време:
Зошто овие левичарски гомна (гомна е уфрлено од мене за да го доловам смрдежот¹) се прават добри и као хумани во цела Европа?Затоа што ништо не ги кошта(чини).Добри се само на државен рачун.Нека земат тие левичарски гомна (гомна²) нека бидат добри и хумани на своја сметка па тогаш да ги видиме.[DOUBLEPOST=1464083851][/DOUBLEPOST]
Го сјебаа Хофер како што и се очекуваше.

Mr Van der Bellen had won 2,254,484 votes to Mr Hofer's 2,223,458, a margin of 31,026 ballots.:tapp:
Оваа ти покажува само дека цела Европа е окупирана и уште не им даваат на десничариве да победат затоа што се спрема сцената и се пишува сценариото,кога ќе биде спремна тогаш ќе им дозволат.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
24 мај 2016
Мислења
49
Поени од реакции
42
Ako ste zacleneti na nekoj stranski forum mozete da procitate koe e nivnoto mislenje za napadite vo pariz pa i brisel. Site do eden koga se krijat pozadi profil kazuvaat sto mislat namesto da tvrdat deka 'ne se site takvi' i 'sakame sozivot' i druga takvi muda marijanovi.. spored niv i paris i brisel bile opravdani zatoa sto francija mama ebavala po bliskiot istok i po afrika vo 19ti vek. I jasno si gi opisuvaat planovite za overpopulation da i napraat na evropa i nas da ne snema. Znaci toa se nivnite neo-varvarski socioloski retardacii na delo. Oni se instinktivno, socioloski tamu kaj sto bile evropejcite pred 200 godini. Zatoa i tie siluvanja koi se desija vo svedska i germanija ,vecerta na nova godina. Moeto kuce e pocivilizirano od eden prosecen emigrant. I so raka na srce ,ic ne mi e zal za niv.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
How Far Is Europe Swinging to the Right?

Добра статија на темата од New York Times, со детална анализа на изборните исходи од последните 6 парламентарни избори во земјите од ЕУ.

Конкретно за Австрија:
upload_2016-5-24_15-55-32.png
 
S

silmarillion

Гостин
Какво време дојде, антифашисти да мрзат евреи и се што не личи на нив самите. Уште повеќе, антифашисти со десничарски убедувања. Хитлер би си пукал у колено да види кој све почнал да му ги мрзи евреите и мусличите.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Какво време дојде, антифашисти да мрзат евреи и се што не личи на нив самите. Уште повеќе, антифашисти со десничарски убедувања. Хитлер би си пукал у колено да види кој све почнал да му ги мрзи евреите и мусличите.
тотално лудило. Македонија својата државност ја остварила преку борбата против фашизмот, а тука најголемите "македонци" се горди фашисти, како Бугарите пред 70 години. невидена криза на идентитетот.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
тотално лудило. Македонија својата државност ја остварила преку борбата против фашизмот, а тука најголемите "македонци" се горди фашисти, како Бугарите пред 70 години. невидена криза на идентитетот.
Уште поголемо лудило е што денешните фашисти се нарекуваат себеси Анти-Фашисти,
но кога сакаш да збориш за криза на идентитет,

ајде да погледнеме за што се залагаат вашите нео-марксистички хорди:

-Феминизација на мажите,
-Маскулинизација на жените,
-правата на педерите, лезбејките и транс-сексуалците,
-правата на педофилите,
-поддржувате 5 годишни деца да си изберат кој пол сакаат да бидат,
-сакате да се исфрлат зборовите "Мама" и "Тато", затоа што алудирале на полова нееднаквост
-против семејството сте, и семејните вредности,
-против националноста сте и народните традиции,
-против достоинство,
-против Христијанството и моралните вредности.

Значи,
Не знаете која народност сте,
не знаете која вера сте,
не знаете кој корен сте,
не знаете кој пол сте.
не знаете кои сте, и што сакате.

Дали сега поимот криза на идентитетот ти е појасен?

Извини, ама ти не си Анти-Фашист, дедо ми бил анти-фашист.
Да можеш само некако да се вратиш во тоа време... 1945, и ти, како горд "анти-фашист", кажи му ги твоите ставови.
Нема ни да прави муабет, туку ќе ти го свирнел куршумот.

Затоа што ти не си "анти-фашист", туку Анти-Хуманист,
имитација на човек, празна љушпа, гнида кога длабоко во себе е свесен за својата мизерност,
но бидеќи е свесен дека никогаш нема да се издигне на ниво на човек,
и затоа сака останатите околу него да бидат исти како - него.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.342
Самата FPÖ не е нова творевина како повеќето крајно десничарски партии туку е партија децении стара.

Во Австрија за разлика од Германија сеуште продолжи да гори таа нацистичка жичка после втората светска војна а имигрантската криза само повеќе ја разгоре.

Историски, иако Австрија беше претставуваше 8% од популацијата на тогашна нацистичка Германија, околу 40% од администрацијата во концентрационите логори биле австријци и дури 70% од тимот на Адолф Ајхман главниот организатор и спроведувач на холокаустот биле австријци.

Нивниот поранешен лидер Јорг Хајдер кога беше гувернер на областа Каринтиa (Корушка) каде шо има околу 15% словенечка популација, успеа да спроведе поделени смени во школите каде што физички ги оддели австриските деца од словенечките. Истиот силно се противеше на какви и да било двојазични државни знаци и табли со имињата на градовите кои што по австриски закон доколку има население различно од австриското над 10%, треба да бидат и на нивниот јазик.

Поновото лидерство исто имаше нацистички скандали. Посебно кога се појавија во Австрискиот парламент со исти цвеќиња беџови кои што нацистите ги користеле за препознавање во 30тите години во Австрија кога нацистичката партија била забранета.
 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
никој не се залага за правата на педофилите, будало една проста.
Here’s Why the Progressive Left Keeps Sticking Up for Pedophiles

I’m a Pedophile, But Not A Monster

никој не тера никого колективно да се феминизира или маскулинизира или што и да "изира"
International Castration Day - A Feminism Story

https://www.youtube.com/watch?v=Ca-auqbDJko

само не бара репресии за нечиј индивидуален избор, се додека тоа не повредува некој понемоќен од него.
Communist Tranny Spits In Trump Supporters' Face

https://www.youtube.com/watch?v=j6BbzFUeVSE
чувај си ги ти за себе твоите строги традиции, семејни, христијански или што и да подразбираш под тие ретроградни атавизми што припаѓаат во 15ти а не во 21ви век, ама општество да градиш врз основа на нив, е тоа нема да може. светот еволуира, ништо не останува исто колку и да сакаат да остане така уплашени идиоти како вас. еволуцијата на свеста и прогресот не можат да се сопрат, на твоја жалост.
А вас ли треба да ве прашаме дали може или не може?
Инаку се согласувам за еволуцијата на свеста, пример за тоа е Европа, види ја свеста пред 15 години, а види ја сега.
Природата е прекрасна, и никој не може да избега од нејзините закони.
Вие сте ментално, физички и биолошки осудени на пропаст и истребување од страна на Мајка Природа.

он ќе збори што е човек, што го смета тој што е црн за животно, жената за кујнска алатка и машина за расплод, а за оние што не сакаат да живеат според прикаските што ги напишал некојси пред 2000 години свирнува куршуми. деген.
Пак си ги помешал лончињата.
Исто како што се залагам за зачувување на Белата Раса, така се залагам и за зачувување на Црната и Жолтата Раса.
Затоа што расното мешање е ГЕНОЦИД, и влажниот сон на нео-марксистите.
Човек што не знае која раса е, кој пол е, е најдобар материјал за обработка и манипулација од страна на ова чудовиште на 21-от век.
Така да, јас припадниците на другите раси ги сметам за сојузници, а не непријатели.

Мажот секогаш пенетрира во жената, на макро-ниво, и на микро ниво сперматозоидот пенетрира во јајце-клетката.
Така се поставени работите во природата, за нас жената е свето нешто и бесценета, затоа што има една способност - да биде Мајка.
И секогаш ќе ја штитиме неа и нејзиното право да биде мајка.

Те навреди ли тоа дека вистинскиот Old-School Анти-Фашист ќе ти го свирне куршумот?
Сметаш ли дека е политички некоректно таквата негова постапка?
Ајде вака:
Old-School Анти-Фашистот би те застрелал како куче, и око нема да му трепне.
Затоа што си Анти-Хуманист.

 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Дека левичарите се говна тоа е утврдено низ историјата. Меѓутоа, онака јако ми е кога ќе земам да издефинирам балкански "антифашист" а се декларира ко таков само ради мржњата према западот и необјаснивата љубов према Русија. За нашиот "антифашист" евреите се најголемото зло на човештвото (ебем ли га се поклапа со оние што без анти), имаат крајно десничарски сфаќања (пак сличност со овие), фураат некој милитантен филм (пак бе мајкуму), националисти (више станува сумњиво) и уз добра ракија знае да им излета "убаво им праеше Хитлер на евреите".

Волку би се приклучил на Антифа?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
тотално лудило. Македонија својата државност ја остварила преку борбата против фашизмот, а тука најголемите "македонци" се горди фашисти, како Бугарите пред 70 години. невидена криза на идентитетот.
Абе тркало едно кога антифашистите од 45-та би можеле да станаат од гроб тебе прв би те стрелале за западњачка декаденција и ЛГБТ пропаганда. Таквите како тебе "борци за демократија" југословенските комунисти ги праќале на Голи Оток камења да кршат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.851
Поени од реакции
14.248
Дека левичарите се говна тоа е утврдено низ историјата. Меѓутоа, онака јако ми е кога ќе земам да издефинирам балкански "антифашист" а се декларира ко таков само ради мржњата према западот и необјаснивата љубов према Русија. За нашиот "антифашист" евреите се најголемото зло на човештвото (ебем ли га се поклапа со оние што без анти), имаат крајно десничарски сфаќања (пак сличност со овие), фураат некој милитантен филм (пак бе мајкуму), националисти (више станува сумњиво) и уз добра ракија знае да им излета "убаво им праеше Хитлер на евреите".

Волку би се приклучил на Антифа?
Кога западот го болело ташак за нас? Гледам колку убавини имаме од нив, странци во своја држава сме. Не дека имаме видено аир од Русите, но верувам дека доколку нивното влијание е поголемо од тоа на западот на Балканот поубаво ќе живееме. Крај краева словени сме. Плус Русија тек сега полека се издига повторно во суперсила и требаше некое време да се опорави од СССР. Путин не е Елцин да им лиже гз. Да беше Русија на ниво на Америка кога ја бомбандираа Србија чисто се сомневам дека ќе го допуштеа тоа туку така.

Јас па не ја сфаќам твојата љубов кон западот. Не само кај нас него секаде каде што одат рушат се живо диво, земаат што им треба и си одат оставајќи позади себе гнезда за терористи кои ги финансираат. Плус тоа што ги уништија сите семејни вредности и изопачија се што постои.

Омразата не е кон евреите него кон ционистите, NWO и остали срања и има разлика.
Иначе кој го има измислено комунизмот и мултикултуралзмот? Кој ја направи револуцијата во Русија 1917? Кој ги пропагира овие работи моментално во Европа?

Сега ти од коментирање за мржњата кон западот отиде до споредување со фашисти(болдираното). Како прво фашизмот не е ни одлика на крајната десница ама ајде џабе ќе збориме. Смешно е да не споредиш со фашисти. Како прво чисто се сомневам дека некој што има политички симпатии кон десницата сака тоталитарен режим со апсолутна власт, тоа е одлика на левицата. Мусолини пред да го формира фашизмот бил член на социјалистичка партија.
Мене ми е смешно кога ќе видам идиоти коишто се прават патриоти кај нас, а подржуваат нацизам/фашизам. Хитлер и компанија не ни не сметале за човечки битија нас словените, плус Хитлер си бил голем љубимец на исламот и посебно на шеријатот кој за него бил совршена идеологија.

Исто така кој се залага за слобода на говор, десницата или левицата? :)
Комуњариве се имаат многу добро скриено под името на либерализмот, додека ниту еден нивен акт не е либерален. Политичката коректност не е ништо повеќе од цензура. Или си со нив или си ''фашист''.

Иначе ако идеме по твоја логика за поврзување на работите, да го земеме за пример Берни Сандерс(кандидат за претседател на САД). Старче, евреј кој 40 години е во политиката како комунист. Сега се кандидира за претседател и се крие под социјал-демократијата. Сака социјал-демократија која се стреми кон социјализам, а што би рекол Ленин за социјализмот "the goal of socialism is communism".
Разгледај некои видеа од неговите подржувачи, поголемиот дел се тврдокорни хипици, пацифисти, марксисти и веат пароли на Сорос, а се против билионерите lol.
И Сандерс цело време игра на карта, види колку им е добро на Скандинавците кои имаат социјал-демоктраија и се социјалистички држави. Нормално се попалија муриканциве на тоа. Данскиот премиер јавно искочи и му се обрати на Берни да престане да се обраќа на неговата земја како социјалистичка бидејќи не е таква, ама оваа изјава на премиерот нема да ја видиш на левичарските медиуми.

Исто така види што му се дешава на Трамп, ваква пропаганда против некого немам видено. Сакаат да го замолчат по секоја цена, бидејќи не игра како што му свират.

Секој нормален би ги подржувал Антифа. Ни треба нас четврто заседание на АСНОМ :D
 
Последно уредено:

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
горд фашист:pos: како последната војна што ја добивте, така? вие, чистите бели австријци:facepalm: за лечење сите сте бе, 76 проценти од гласачите со високо образование гласале за Белен, 65 посто од среднисти и остала проста уплашена и манипулирана багра за фашистот. се е кажано со тоа.
Има една интересна работа. Еден македонец од Германија спомна на форумов за изолацијата на богатите кои живеат во хомогени квартови, значи места каде има или 1 процент или воопшто нема негерманци, додека средините со германска средна класа се повеќе мешани, со понагласени верски судири. Слично имаше и од еден босански бегалец израснат во Шведска. Ако богатите гласаат за слободен инфлукс, зошто тогаш истите први се иселуваат од мешани средини или одбиваат мешање со, еве да кажеме, плебовите?[DOUBLEPOST=1464120141][/DOUBLEPOST]
горд фашист:pos: како последната војна што ја добивте, така? вие, чистите бели австријци:facepalm: за лечење сите сте бе, 76 проценти од гласачите со високо образование гласале за Белен, 65 посто од среднисти и остала проста уплашена и манипулирана багра за фашистот. се е кажано со тоа.
Има една интересна работа. Еден македонец од Германија спомна на форумов за изолацијата на богатите кои живеат во хомогени квартови, значи места каде има или 1 процент или воопшто нема негерманци, додека средините со германска средна класа се повеќе мешани, со понагласени верски судири. Слично имаше и од еден босански бегалец израснат во Шведска. Ако богатите гласаат за слободен инфлукс, зошто тогаш истите први се иселуваат од мешани средини или одбиваат мешање со, еве да кажеме, плебовите?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Уште поголемо лудило е што денешните фашисти се нарекуваат себеси Анти-Фашисти,
но кога сакаш да збориш за криза на идентитет,

ајде да погледнеме за што се залагаат вашите нео-марксистички хорди:

-Феминизација на мажите,
-Маскулинизација на жените,
-правата на педерите, лезбејките и транс-сексуалците,
-правата на педофилите,
-поддржувате 5 годишни деца да си изберат кој пол сакаат да бидат,
-сакате да се исфрлат зборовите "Мама" и "Тато", затоа што алудирале на полова нееднаквост
-против семејството сте, и семејните вредности,
-против националноста сте и народните традиции,
-против достоинство,
-против Христијанството и моралните вредности.

Значи,
Не знаете која народност сте,
не знаете која вера сте,
не знаете кој корен сте,
не знаете кој пол сте.
не знаете кои сте, и што сакате.

Дали сега поимот криза на идентитетот ти е појасен?

Извини, ама ти не си Анти-Фашист, дедо ми бил анти-фашист.
Да можеш само некако да се вратиш во тоа време... 1945, и ти, како горд "анти-фашист", кажи му ги твоите ставови.
Нема ни да прави муабет, туку ќе ти го свирнел куршумот.

Затоа што ти не си "анти-фашист", туку Анти-Хуманист,
имитација на човек, празна љушпа, гнида кога длабоко во себе е свесен за својата мизерност,
но бидеќи е свесен дека никогаш нема да се издигне на ниво на човек,
и затоа сака останатите околу него да бидат исти како - него.
твојот дедо не бил антифашист, туку само се борел против германците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom