Подемот на крајната десница во Европа

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Ligar, 11 декември 2015.

 1. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  Па што знам јас мислам дека има.Јас не го двојам ВМРО на лево и десно на сарафисти,санданисти,михајловисти или протеѓеристи за мене се сите исти.Секој се борел некој на еден начин некој на друг.
   
 2. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.537
  Допаѓања:
  23.757
  Михајловисти ти се исти со другите, е убаво, пак ќе ти кажам, историски факт е што направил Михајлов за промовирање на идејата за независна или автономна Македонија а што направиле припадниците на левото крило, па подоцна и учесниците во НОБ како Шарло, Шатев, Ченто и ден куп други, тие биле левичари, без оглед што последниве години некој сакаше поинаку да го прикаже тој факт.
   
  На LordDragonII му/ѝ се допаѓа ова.
 3. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  Сите овие се бореле за Македонија и се почитувани од сите.Никој никако поинаку не сакал да ги прикаже во последниве години.
   
 4. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.481
  Допаѓања:
  5.138
  Не се борат сите за Македонија, тоа е факт.
  (*т.е. за македонците)
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 5. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  Па според тебе нели е глупо да го осудиш својот соборец буквално за ништо а после десетина години да објавиш таков роман?
   
 6. Kangchenjunga

  Kangchenjunga

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  2.359
  Допаѓања:
  5.632
  Не беше драма Црнила?
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  За што се бори Ванчо Михајлов?
  --- Споено дупло мислење, 9 ноември 2018 ---
  Да драма беше.
   
 8. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.481
  Допаѓања:
  5.138
  Роман е, незнам што е проблемот као демек ако има нешто друго ќе го чита некој?
  --- Споено дупло мислење, 9 ноември 2018 ---
  Сигурно не за македонците.
   
 9. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  Не е работава кој ќе го чита и онака од цел клас го прочитавме тројца.Според мене треба да се тргне од македонските учебници.
   
 10. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.481
  Допаѓања:
  5.138
  Таман си е драмата, тоа што очигледно не ја разбираш е савим трето.
   
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  За кои?
  --- Споено дупло мислење, 9 ноември 2018 ---
  Што има да се разбере?
  Како тројца предавници убиваат еден патриот кој работел во бугарската влада?
   
 12. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.481
  Допаѓања:
  5.138
  - За некои други држави.
  - Се работи за драма на апсурдот на една личност.

  Mаw си уште.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.771
  Допаѓања:
  3.544
  Така нека биде.
  Еве како на помал објасни ми зошто некој од левото крило кое било попатриотско од десното работел во бугарската влада додека десното крило на Т.А се борело по Вардарска Македонија?
   
 14. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.806
  Допаѓања:
  1.199
  Literatura e gubenje vreme...najgolema zaguba na vreme i beskorisnost od sredno obrazovanie mi e. Nisto fajde ne sum videl od niedna kniga sto sum prisilno za ocenka procital. Samo mlatenje prazna slama i tepanje vreme.
   
 15. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
  Така е. Бесполезно губење време.
  Што не би можел да кажам за билтенот од кладиница.
   
  На AAbrat, Botko, VardarVoSrceto и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: