Подароци

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
osicka напиша:
:love1:Bibe a da mu dades nesto sto ne bi go odbil i zamenil za drugo!?
:love2:
Djuli, a da brkas rabota a?:bip: :kez:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Не е битна цената сепак е начинот на тоа како ќе го подари и дали во ќе ја погоди моментот кога ќе треба да го подари значи со еден збор да го долови АМБИЕНТОТ
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Biten e gestot.No ne treba da se zanemari i podarokot
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
морам да признам дека за подароци сум абе ТАПА. абе ме мрзи да ги купувам лелелелеле. а за саат - два ке треба да тркнам да барам
напор
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Otvaram tema od prakticni pricini- me interesira da vidam kako se dvizat rabotive kaj tinejdzerite deneska (imam brat tinejdzer)

Sto poklonuvate za rodenden? Koga ste zaljubeni ( vie!) a ne ste vo vrska; koga se "motate"; i koga ste vo vrska?

Koga ste zaljubeni i dvajcata... povtorno vo site tri situacii?

Sto ocekuvate za poklon?

Maski i zenski...pa ako sakaat, neka odgovorat i onie koi ne se veke tinejdzeri:)

Pa se nadevam deka ke me prosvetlite:) Da znam kako da sfatam edno problemce na bratceto mi.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
aha, ama ne ti se cini deka tinejdzerive denes ne znaat kako izgleda toa? Duri ni stripcinja ne citaat! Eventualno programa za filmovi na tv:)
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
pa dobro ... tinejdjerite si se tinejdjeri taka da ja ne podaruvam na tinejdjeri ... zatoa kniga so posveta.

PS ima i tinejdjeri koi chitaat ne e se samo Zoki Poki
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
ja sum tinejdzer i da citam knigi epten i se soglasuvam so NAJFRAER.
ako podaruva masko moze da podari nekoj parfem,obetki,kniga.....neli nesto sto moze racionalno da se iskoristi.dodeka koga kupuvam za masko mi e malku potesko i sto znam zavisi od licnosta,nejzinite omileni raboti itn.poslednoto nesto sto go podariv bese na edna mn draga licnost i bidejki sakav dobro da go iskoristi zasto mn patuva mu zemav eden mn jak neseser so toaletna voda i se osuriv ali ne zalam.
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Не ми е важна цената,поклонот треба да биде избран правилно за дали роденден или што ти знам и да биде даден од срце не само колку да се купи,затоа обично давам пари па тој нека купи што сака,ама тоа некако со парите не ми се свиѓа зашто нема да му остане како сувенир или слично а ќе си ги дае парите негде,но ќе знам дека си ги дал за нешто што него му се свиѓало(зборам за сите машки и женски)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Obozavam da kupuvam podaroci ,sekogas gi biram so golemo vnimanie za koj i da kupuvam podarok edinstveno imam problem koga kupuvam za masko podarok ne znam stvarno sto bi mozelo da se kupi osven parfem,igri nekoi ili pak kolicinja dokolku e pomal:):) A inaku poveke sakam da mi podari nekoj sitnica megutoa so ljubov i vnimanie..otkolku nekoj ogromen podarok da me zaprepasti megutoa podaren onaka kolku da se reci..
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Neznam da odbiram podaroci za posebni priliki. Najcesto davam pari, pa taka toj ili taa moze da si kupi ona sto si saka. Samo ponekogas koga navistina mi se svigja nestoto go kupuvam kako poklon.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
obozavam da kupuvam podaroci i toa ogromni sekoja nedela im kupuvam na moite best frendici po nesto ne bas sekoja ali eve iskreno ednas vo mesecot sega koga bev pariz na soping im kupiv na trite nokia6230
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
важно ми е подарокот да одговара на приликата,
а кога добивам опдароци,не ми е важна цената,туку вниманието
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
najfraer напиша:
Да, ама за жал во денешно време ретко кој знае да цени книга за подарок. На повеќето луѓе што ги знам да им купам книга прво ќе ми се згазат од смеење, а после ќе ја забутаат негде да им фаќа прашина. И јас многу сакам книга за подарок, ама за жал само еднаш сум добила и тоа од сестра ми:toe:
Избегавам да подарувам облека, а и не сакам да ми подаруваат зошто никат не ми го погодуваат вкусот. Најубаво е нешто едноставно, а симболично. Нема потреба да е скапо.
А за машки кога треба да купам многу се нервирам. За нив некако многу е тесен изборот. Особено за другар, ај за дечко ќе најдеш нешто така поинтимно. Ама за другар.... ништо нема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom