Поголема склоност кон хомосексуалност - мажи или жени?

Кој од двата пола е посклон на хомосексуалност?


  • Вкупно гласачи
    125

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Мислам дека и двата пола се подеднакво склони ..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Vlatko_Rusin напиша:
Мажите. Се повеќе и повеќе гејови има во светов .......:tapp::tapp::tapp:
Dobro ne morase da pokazes takvo smajli mislam...
Nema nisto loso ili glupo u toa nekoj coek da e gay. Glupiot e onoj sto misli deka ima nesto glupo e toa!

Do koga be ke bidat lugevo volku zaostanati be eeeeeeej.... Vaka li ke praime drzava??? LOL
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
dvata ali sepak mislam deka zenite poveke
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Vlatko_Rusin напиша:
Мажите. Се повеќе и повеќе гејови има во светов .......:tapp::tapp::tapp:
За овој ли квалитетен пост ја врати темата:nesvest:



Во врска со темава,мислам подеднакво.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
жените, дефинитивно
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Незнам,ваљда жените
 
Член од
15 март 2011
Мислења
154
Поени од реакции
85
Тоа што на повеќето од вам ви е желбата да бидат жените лезбејки, не значи дека тоа е навистина така :) На пр. за тоа т.н. помодарство во Македонија за кое споменавте претходно, до некаде ќе се согласам. Но, тоа не значи дека и кај мажите е отсутно! ;) Јас сум сигурна дека е бројот подеднаков. Само вие мислите дека е така со жените бидејки тие се по лигави (не сите секако). Па некои и намерно се прават она што НЕ се, што ми е ужасно одвратно и ми доаѓа нагон на повраќање. :вонзем: Додека кога гледам мажи кои се бакнуваат не ми пречи воопшто. Многу напротив. :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Мажите се посклони да се бисексуалци или хомосексуалци во просек од 3:1 (за секои три хомосексуалци има една лезбејка). Според истражување од 2010та од страна на германски тим научници.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
Мажите се посклони да се бисексуалци или хомосексуалци во просек од 3:1 (за секои три хомосексуалци има една лезбејка). Според истражување од 2010та од страна на германски тим научници.
Знаев, не заради ситење, затоа што машките имаат појак карактер бе или се геј или не се, ретко кој е би, чисто ради околина, а жена, жена не само би мое и три да биде :icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Temava e edna od najprvite na formov.
Apsolvirana bese dodeka nekoj ne ja voskresna.
Uste mirisa na naftalin.

Nema pravilo koj pojke se razboluva. Iako nekako mazite se pomalku imuni na virusot, osobeno sto zenite se pozanikade od porano.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Мажите кои се склони кон хомосексуалност, да речеме, повеќе ги разбирам.

Ама жените никако не можам. Никогаш не ми било јасно зошто лезбејките речиси секогаш се во врска со жени кои личат на мажи. Уште ако додадеш и дека користат дилдо, тогаш стварно не ја разбирам поентата.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Мажите, само затоа што во животот сум сретнала повеќе пед**и него лезбејки..мада немора да значи да е така..
А најмногу од сите ги има бисексуалците, кои неможат да се одлучат што сакаат....Тие се најгадни затоа што понекогаш е тешко да ги откриеш...Знам девојки кои добро се изманипулирани кој е всушност нивниот дечко:P
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
А најмногу од сите ги има бисексуалците, кои неможат да се одлучат што сакаат....Тие се најгадни затоа што понекогаш е тешко да ги откриеш...Знам девојки кои добро се изманипулирани кој е всушност нивниот дечко:P
(y)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
... мушките се посклони кон хомосексуална активност отколку жените, ама и повеќе се кријат од жените и затоа можеби не доаѓаат до израз повисокиот процент!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom