Поголема склоност кон хомосексуалност - мажи или жени?

Кој од двата пола е посклон на хомосексуалност?


  • Вкупно гласачи
    125

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Gizo напиша:
Acid напиша:
Каква неправда... :(
криво ти е што ти неможеш така со некој, а?? :lol: :lol:
не вервам да му е криво.. ако сака сигурно може да најде некој со кој што ќе врти јазик.. машко со машко некако не е прифатливо за околината.. сите имаат предрасуди за педерите.. а женско со женско како што кажа ацид дури делува и пријатно.. што би рекол еден мој другар.. лезбејството е уметност:))
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
I pederstvoto e umetnost be Bich : citaj latinska literatura :wink: i ke ti stane jasno :lol:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Abe se e jasno ko suza na zensko mu lezi da e lezbejka :D So znam taka koa gi gleash dve curi ko dushicki se lezbeishaat do beskraj neka furaat :D HEheheh
 
Член од
18 јуни 2005
Мислења
27
Поени од реакции
1
Pederstvoto e UMETNOST?Izvini macedalien choeche ali da gleam 2ca vunesti muzhi kao se lizhat ili da gleam 2 mazni curici kao si poigruvaat so bilo koj del od nivno telo...bi go izbral vtorovo....znam sho kje mi kaesh sea deka mozhe i muzhite depilirani and shit....abe aj ne me zaebaaj gdno e pederi da gleash kao se lizhat....bljak....zatoa curi KEEP THE FUN GOING...:D
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Никој не рекол дека хомосексуалноста е уметност (сега) туку дека така било во античко време : читај подобро!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Macedalien напиша:
Никој не рекол дека хомосексуалноста е уметност (сега) туку дека така било во античко време : читај подобро!
Не значи дека хомосексуалноста е уметност ако во античко време се споменувала во книгите. Во античките книги пишува и за разните опојни средства т.н. дроги, па дрогирањето не е уметност 8)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
StenmarC напиша:
Macedalien напиша:
Никој не рекол дека хомосексуалноста е уметност (сега) туку дека така било во античко време : читај подобро!
Не значи дека хомосексуалноста е уметност ако во античко време се споменувала во книгите. Во античките книги пишува и за разните опојни средства т.н. дроги, па дрогирањето не е уметност 8)
А не ти се чини дека истото го збориме? :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пред некој ден прошетав навечер низ "градскиов" парк. Еден куп пијани копиљаци, мравјалник, урлаат, се кезат...Девојчиња по 14-17 години испијанети, незнаат како се викаат ама секоја втора затоа прегрната со другарка, некако многу подзаљубено ми делуваа сите така клатејќи се испијането. Или јас имам расипана фантазија или...

Чудно, не видов машките така да се гушкаат со другарчињата! :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Мистичен напиша:
Пред некој ден прошетав навечер низ "градскиов" парк. Еден куп пијани копиљаци, мравјалник, урлаат, се кезат...Девојчиња по 14-17 години испијанети, незнаат како се викаат ама секоја втора затоа прегрната со другарка, некако многу подзаљубено ми делуваа сите така клатејќи се испијането. Или јас имам расипана фантазија или...

Чудно, не видов машките така да се гушкаат со другарчињата! :)
Тоа ич не ми е чудно - мислам тоа со девојчињата, факт е дека сексуалниот набој постои дури и порано отколку кај машките и многу им е полесно да го „испразнат“ со другарка отколку со машко. Ама пак мислам дека не се работи за хомосексуалност, го гледам тоа слично како ние кога се собиравме по куќи на порничи и групна „онанија“. Башка, ретко се случува таквите гушкања, држења за раце, бакнувања - па и штипкања - да преминат во секс, така да стварно ти е валкана фантазијата :pos: :pos: :pos: :pos:

За статистиките му верувам на Маце на збор, поупатен е од мене во секој случај :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пишав вечерва во една друга тема дека вечерва бев искочен на кафе релаксација со другарка која е БИ...

И... според нејзините кажувања и "мемоари" колку девојки кои што ги смувала и воопшто дотогаш немале сексуално искуство со жена, и колку и е лесно да го стори тоа... епа жени извинете, ама има нешто скриено во вашата сексуална природа! :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
епа жени извинете, ама има нешто скриено во вашата сексуална природа! :)
Мистичен, во право си. Имам една другарка.. која од 7 дена во неделата 4 сонува како се бакнува со мене! :pos:
Не е лезбејка. Досега не се има бакнувано со женско. Исто така нема ни дечко имано а има само 15 години. Кога ќе излеземе заедно не покажува некои чудни знаци дека и се свиѓам ово оно.. просто и нејзе не и се верува кога сонува како се бакнува со мене. :mrgreen:
Стварно има нешто скриено во нашата сексуална природа. :roll:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
The`bItCh напиша:
епа жени извинете, ама има нешто скриено во вашата сексуална природа! :)
Мистичен, во право си. Имам една другарка.. која од 7 дена во неделата 4 сонува како се бакнува со мене! :pos:
Не е лезбејка. Досега не се има бакнувано со женско. Исто така нема ни дечко имано а има само 15 години. Кога ќе излеземе заедно не покажува некои чудни знаци дека и се свиѓам ово оно.. просто и нејзе не и се верува кога сонува како се бакнува со мене. :mrgreen:
Стварно има нешто скриено во нашата сексуална природа. :roll:
Уште еднаш фројдовско толкување : сексуалниот набој е многу голем кај неа, а многу полесно и е да го испразни со тебе. Затоа те сонува тебе, а не некој дечко. Најверојатно ја потсеќаш на некој, или се пали на некој што е во твоја близина или на друг начин ја асоцираш на него.

Инаку, квалификацијата „Не е лезбејка“ е некако прерано да ја кажеш на само 15 години, можда за три-четири години ќе открие дека повеќе ја привлекуваат жени
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
А инаку да се вратам на темата, се мислам дека женските повеќе се склони кон хомосексуалност (лезбејки), незнам зашто или бидејки од фактот што ние мажите повеќе се палиме на две женски како се мазат или лапаат или се лижат меѓу себе, а додека машко да е хомосексуалец (педер) сите ќе му вадат муабети, ќе го избегаваат итн...

Мое мислење е тоа! :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Sto mislam i percipiram ili shto se faktite?

Percipiram poise mazi (okolinata se pogodila takva, ziveam vo naselba koja e ruvlo na gay men) a naukata veli ISTO.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom