Поголема склоност кон хомосексуалност - мажи или жени?

Кој од двата пола е посклон на хомосексуалност?


  • Вкупно гласачи
    125

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Е баш имам забележано, дека педерчињава не мразат ни машко ни женско, додека лезбејчињава мрзат хетеро, а поготово машко не можат да смислат?!?
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
123 напиша:
Е баш имам забележано, дека педерчињава не мразат ни машко ни женско, додека лезбејчињава мрзат хетеро, а поготово машко не можат да смислат?!?
Во скопје ли си ти девојче?

Пошо ако си, одма частам пијачка што сакаш од мене...

Поточен пост од овој неам прочитано на форумов до сеа!!!
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Dolphin напиша:
123 напиша:
Е баш имам забележано, дека педерчињава не мразат ни машко ни женско, додека лезбејчињава мрзат хетеро, а поготово машко не можат да смислат?!?
Во скопје ли си ти девојче?

Пошо ако си, одма частам пијачка што сакаш од мене...

Поточен пост од овој неам прочитано на форумов до сеа!!!
Ne sum vo skopje, ama imam videno i zapoznaeno pravi lezbejki, dodusa vo Skopje nemam sretnato pravi lezbejki.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Па во Скопје нема ни да сретниш пошо и нема прави лезбејки. Сите се тие шмизлички кои се прает дека се лезбејки. Без навреда ама така е.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
123 напиша:
Ne sum vo skopje, ama imam videno i zapoznaeno pravi lezbejki, dodusa vo Skopje nemam sretnato pravi lezbejki.
Прашањето дали си у Скопје беше поставено за да те частам веднаш пијачка ако си тука...

Иначе јас имам запознаено доста лезбејки и геј машки во Скопје.. Скопјани и од цела Македонија што студираат и живеат тука.

И ова многу малку луѓе го знаат, ама геј машките се многу ОК луѓе... Отворени, весели, СИГУРНИ ВО СВОЈОТ ИЗБОР на сексуалност, со полно љубов кон сите луѓе... Сеа не се сите ко Мацедалиен, пошо он е бајѓи интелигентен, али се супер...

Но геј жените... такозваните лезбејки.. Како прво за разлика од геј мажите, ниедна не признава дека е геј, туку сите се “би“! Као наводно они бираат личност за партнер без разлика на пол... Установив дека ова не им е став за пред јавност, туку и дека сами себе се лажат така!

Од мажи можат да се дружат искључиво само со геј популацијата... Другите мажи ги мразат органски! Хетеро жени се ок, ама знаете зошто? Затоа што во глава кај лезбејките, е дека секоја жена е потенцијална лезбејка, и секоја може да се преобрати... Хел, и вика една лезбејка на сестра си!!!!!! “Ако ти е страв, пробај тројка со дечко ти и со мене, јас најлесно ќе те опуштам“...

Умираат од мака кога ќе видат хетеро пар... И се страшно нервозни...

Што сакав да кажам... Ова е посебно обраќање до мажите на кајгана... Прекинете со ставот “лезбејки се ок, дури и супер, педериштата се гадни и за ќотек“... ПРизнавам дека многу ме палат 2 жени кога се сексаат, и тоа нема да се измени, ваљда никогаш! Али нека остане тоа на база на порничи и фантазии... Или па изекспериментирајте со некои две, што нема веќе да ги видите...

Ама општо... Позлобно нешто од жена која што иде со други жени, верувајте НЕ ПОСТОИ!!!!!

123 напиша:
Е баш имам забележано, дека педерчињава не мразат ни машко ни женско, додека лезбејчињава мрзат хетеро, а поготово машко не можат да смислат?!?
Бај д веј... Само една забелешка... Не мислиш дека употреба на зборот “педерчињава“ е навредлива? Би те замолил да го промениш тоа ако може, и во иднина да пазиш :wink:

Фала однапред..
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Dolphin, so si simpaticen/a :wink: moram da priznam.
Se davas na zborot "pedercinjava" so koj stav se slagam potpolno, deka ne e "politicki korektno" da se koristi, ama od druga strana nemash problem da dadesh edna generalizacija za edna grupacija na lugje, tolku ostra i "sigurna" vo sebe, shto duri i Fontot go zgolemi i go boldira. Nekako ne mi pasaat dvete reakcii. Da mi prostish ako gresam.
Nejse,
Moram isto taka da se sprotistavam na zaklucokot deka site lezbejki se zlobni, deka site gi mrazat hetero maskite i hetero parovite i deka site velat deka se BI - - ja da da da da da, da mi prostish. Tvoe licno iskustvo, shto ne gi pravi zaklucocite tocni, pa nemozam da ti veruvam, a ne bi trebalo ni ostanatite. Jas licno poznavam mnogu lezbejki, koi se strasni prijateli, koi se daleku od zlobni, koi ne me mrazat mene zatoa shto sum hetero, nit gi mrazat nasite prijateli koi se vo hetero parovi, nitu isto slicno.
Taka da, da sumiram, ne mislish ti deka edna takva generalizacija ko tvojava e malku 'navredliva?' za mozebi (ke go upotrebam izrazot koj shto nekoj drug go upotrebi i mi razlea osmeh) pravite t.e. "pravite" lezbejki?

Cheers! :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Од искуство ви кажувам, а и тебе ценет друже делфине, дека “педерче“, “педерајка“ и се што може да биде нивна деривација не ги тангира воопшто бидејќи сега засега не постои друг збор за нивна номинација. Не се секирајте, педерчињата нема ниту да трепнат доколку ги наречете така :wink:

Значи продолжете со дискусијата :arrow:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Macedalien напиша:
Од искуство ви кажувам, а и тебе ценет друже делфине, дека “педерче“, “педерајка“ и се што може да биде нивна деривација не ги тангира воопшто бидејќи сега засега не постои друг збор за нивна номинација. Не се секирајте, педерчињата нема ниту да трепнат доколку ги наречете така :wink:

Значи продолжете со дискусијата :arrow:
Od licno iskustvo jas ti kazuvam deka ima pederi i lezbejki koj gi tangira ako gi narecesh pederce ili lezbaca, isto ko shto nekoi gi tangira fag ili dyke...toa so se iskustvo odnesuva. Inaku da, prodolzete so diskusijata :wink:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
OBDN напиша:
Dolphin, so si simpaticen/a :wink: moram da priznam.
Se davas na zborot "pedercinjava" so koj stav se slagam potpolno, deka ne e "politicki korektno" da se koristi, ama od druga strana nemash problem da dadesh edna generalizacija za edna grupacija na lugje, tolku ostra i "sigurna" vo sebe, shto duri i Fontot go zgolemi i go boldira. Nekako ne mi pasaat dvete reakcii. Da mi prostish ako gresam.
Nejse,
Moram isto taka da se sprotistavam na zaklucokot deka site lezbejki se zlobni, deka site gi mrazat hetero maskite i hetero parovite i deka site velat deka se BI - - ja da da da da da, da mi prostish. Tvoe licno iskustvo, shto ne gi pravi zaklucocite tocni, pa nemozam da ti veruvam, a ne bi trebalo ni ostanatite. Jas licno poznavam mnogu lezbejki, koi se strasni prijateli, koi se daleku od zlobni, koi ne me mrazat mene zatoa shto sum hetero, nit gi mrazat nasite prijateli koi se vo hetero parovi, nitu isto slicno.
Taka da, da sumiram, ne mislish ti deka edna takva generalizacija ko tvojava e malku 'navredliva?' za mozebi (ke go upotrebam izrazot koj shto nekoj drug go upotrebi i mi razlea osmeh) pravite t.e. "pravite" lezbejki?

Cheers! :)
Од искуство зборев и јас... Па мајку му стара, не зборев од филм или книга, туку од нешто што сум видел и доживеал. Инаку да, се извинувам што мојот пост личеше на генерализација, и пак кажувам, се однесува на група од дваесетина девојки кои што идат со девојки на територијата на скопје... можеби такво им било друштвото.
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Dobro, se izvinuvam na izrazot, mada drug zbor osven homoseksualec i pe*er(e**te cenzura) na makedonski ne poznavam. Ako stranski nazivi pomalce gi vrega togas neka bide taka.
Toa sto napisav "pravite" (se odnesuva na OBDN) e za da gi ragranicam od onie sto ustvari i ne se potpolno seksualno orientirani, pa eksperimentiraat pomegu dvata pola. Dodeka 99% (moe mislenje za procentov) od homoseksualcite se isklucivo toa.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
OBDN напиша:
Macedalien напиша:
Од искуство ви кажувам, а и тебе ценет друже делфине, дека “педерче“, “педерајка“ и се што може да биде нивна деривација не ги тангира воопшто бидејќи сега засега не постои друг збор за нивна номинација. Не се секирајте, педерчињата нема ниту да трепнат доколку ги наречете така :wink:

Значи продолжете со дискусијата :arrow:
Od licno iskustvo jas ti kazuvam deka ima homoseksualci i lezbejki koj gi tangira ako gi narecesh pederce ili lezbaca, isto ko shto nekoi gi tangira fag ili dyke...toa so se iskustvo odnesuva. Inaku da, prodolzete so diskusijata :wink:
susceptibility душо - ја не сум од тие и никогаш нема да бидам оти и ја самиот (на хумористичен и духовит начин) се нарекувам така. Кај мене, пак, тоа уопште не ги тангира. Значи се зависи од “културата“ во којашто живеат...
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Macedalien напиша:
susceptibility душо - ја не сум од тие и никогаш нема да бидам оти и ја самиот (на хумористичен и духовит начин) се нарекувам така. Кај мене, пак, тоа уопште не ги тангира. Значи се зависи од “културата“ во којашто живеат...
Si si -- point taken, hope mine was too :)

123 напиша:
Dobro, se izvinuvam na izrazot, mada drug zbor osven homoseksualec i pe*er(e**te cenzura) na makedonski ne poznavam. Ako stranski nazivi pomalce gi vrega togas neka bide taka.
Toa sto napisav "pravite" (se odnesuva na OBDN) e za da gi ragranicam od onie sto ustvari i ne se potpolno seksualno orientirani, pa eksperimentiraat pomegu dvata pola. Dodeka 99% (moe mislenje za procentov) od homoseksualcite se isklucivo toa.
Znam tocno sto mislese ti so toa ;) ama iako e uzrecica, pederi se pederi, ona ostalo ne se, kolku i da se pravat :) ne?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мажите. Се повеќе и повеќе гејови има во светов .......:tapp::tapp::tapp:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
дефинитивно мажите
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Vlatko_Rusin напиша:
Мажите. Се повеќе и повеќе гејови има во светов .......:tapp::tapp::tapp:
За разлика од лезбејките кои од ден на ден се повеќе се намалуваат.... Шала на страна,се зголемува бројот секојдневно и на педери и на лезбејки,и ако во лезбејки ги вклучиме и тие што се БИ,сигурен сум дека многу е поголем бројот на лезбејките и БИ-женско одколку на геј и БИ-машко,а тоа е така бидејќи има многу БИ женски кои всушност се хетеро,но воопшто не им пречи да биде и со женско некад,или пак во тројка да го задоволува машкото лижејќи се со лезббејка,а има и некои што се само лезбејки,ама од плашливост дека ќе ги наречат луди одат и со машки...додека педерите не се срамат да кажат дека не ги привлекува спротивниот пол,а и ретки се тие кои се БИ или изиграваат БИ :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom