Повторно откорнати граничните камења меѓу Македонија и Косово

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сакате радикализам?
Една мина под секој камен. Фер?

Ќути бе,ќе треба да ни проработи пак Фабриката за воено наменски средства 11 Октомври во Прилеп.:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ne se povrzani edna so druga. :toe:
Ако комшија ни беше Словенија и се расправавме за тоа кој кому го украл ајварот, немаше да се посомневам... знајш и сам.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ако комшија ни беше Словенија и се расправавме за тоа кој кому го украл ајварот, немаше да се посомневам... знајш и сам.
Abe znam ja, ama znam i deka ponekogas se somnevate malku i poveke od preterano.....
ednite selani, siromasni, ocajni, i taa zemja sto ja imaat i na nea nemaat pristap.... drugite izgubeni vo prostor i vreme politicari, sakaat da napravat nesto ama ne znaat sto i kako, zadnja dupka na supelka....:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Abe znam ja, ama znam i deka ponekogas se somnevate malku i poveke od preterano.....
ednite selani, siromasni, ocajni, i taa zemja sto ja imaat i na nea nemaat pristap.... drugite izgubeni vo prostor i vreme politicari, sakaat da napravat nesto ama ne znaat sto i kako, zadnja dupka na supelka....:toe:
Еднаш случајно, во летен камп, налетав на врел јогурт. Па сеа и на ајран дувам :)

Ова, граничните камења, колку стоунхенџ се големи?


Во овие и Руфи спаѓа?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Еднаш случајно, во летен камп, налетав на врел јогурт. Па сеа и на ајран дувам :)

Ова, граничните камења, колку стоунхенџ се големи?


Во овие и Руфи спаѓа?
Turi mu i vegeta..... katalizatorski deluva, pri procesot na ladenje. :)







Ne ke da se po se izgleda, prviot samo kjosot od ekranot go zafakja a vtorite skoro pola ekran. :)



Ne, Rufi ne e so niv. :toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ednite selani, siromasni, ocajni, i taa zemja sto ja imaat i na nea nemaat pristap....




Ne ke da se po se izgleda, prviot samo kjosot od ekranot go zafakja a vtorite skoro pola ekran. :)
Aко не е ко Стоунхенџ голем еден граничен камен, значи, не би имале фрка со пристапот која би била решлива со уривање на камењата, освен ако нема симболика* во гестот.


..drugite izgubeni vo prostor i vreme politicari, sakaat da napravat nesto ama ne znaat sto i kako, zadnja dupka na supelka....:toe:
Ne, Rufi ne e so niv. :toe:
Другите (The Others) изгубени во простор и време нудат концепт за федерализација како ултимативен после „неисполнувањето на одредбите од рамковен“. Руфи, ако се не лажам, апропо рамковниот има ист став. Можда е симболичен* и не е поврзан со ставовите на The Others.

Не сакам да се/се' да упропастиме...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Aко не е ко Стоунхенџ голем еден граничен камен, значи, не би имале фрка со пристапот која би била решлива со уривање на камењата, освен ако нема симболика* во гестот.
Aj sea i ti....

Fala Bogu, ne im smetaat kamenjata ko kamenja, tuku granicata, koja sto na teren e oznacena so kamenja, ne so zid. :toe:


Другите (The Others) изгубени во простор и време нудат концепт за федерализација како ултимативен после „неисполнувањето на одредбите од рамковен“. Руфи, ако се не лажам, апропо рамковниот има ист став. Можда е симболичен* и не е поврзан со ставовите на The Others. :toe:
Znaci, muabetot bese za mitingot i organizatorite. Megju niv ne e Rufi. Baska i predlogot na Rufi poveke vlece kon binacionalna. :toe:

Не сакам да се/се' да упропастиме...
Abe sea, ti ne sakas, ja ne sakam, nekoi drugi ne sakaat, ama nekoi ko prilepcanecot nash na primer sakaat.... akal u glaa pa ke vidime..
.... kako i da e, znam deka so tebe i na planina da se sretneme, prvin ke digneme po edno rakice, pa posle.... posle, Gospod znae.... :toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Aj sea i ti....

Fala Bogu, ne im smetaat kamenjata ko kamenja, tuku granicata, koja sto na teren e oznacena so kamenja, ne so zid. :toe:
Ѕид викаш да има, поарно ќе е? :) Кварк бе бате... Не мора да ги браниш...вонуставен чин прават селаните таму. Како за мене, така и за тебе. Сите сме ние исти копилиња на транзициска Македонија, исти маки сркаме.

Znaci, muabetot bese za mitingot i organizatorite. Megju niv ne e Rufi. Baska i predlogot na Rufi poveke vlece kon binacionalna. :toe:
Не те прашувам за митингот шо имаш да кажеш, доволно до сега ми кажа. Но, ако сме кај „бинационална“, би прашал...ШТО треба повеќе да се исполни од факинг рамковниот, за да се среќни македонските албанци? Со се Руфи, секако?


.... kako i da e, znam deka so tebe i na planina da se sretneme, prvin ke digneme po edno rakice, pa posle.... posle, Gospod znae.... :toe:
..ако дошло до таму, е да му ебам стопанката.

А ќе дојде, ако „случајни политичари без идеја повикуваат на федерализација“ и „случајни селани рушат граница“. Не се правам светец, ме знаеш, и повели кажи, како грешам „јас“.

И да, прво ќе пиеме ракија, ќе се бациме, и у пичку матер ќе одиме. НЕ го сакам тоа. Затоа шо тоа нема да е ниту мој, ниту твој избор.

И, сакам да верувам дека имаме време.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ѕид викаш да има, поарно ќе е? :) Кварк бе бате... Не мора да ги браниш...вонуставен чин прават селаните таму. Како за мене, така и за тебе. Сите сме ние исти копилиња на транзициска Македонија, исти маки сркаме.
Nikoj ne negira deka pravat vonustaven cin...
Ama, znaes, da si selanec i da si dozvolis sebesi da go natovaris sistemot vrz tebe, znaci deka si epten ocajen, nemas izlez, od onie momenti u koi se prokolnuvas sebesi sto si ziv i sto voopsto si se rodil.... tuka vekje ne gledas, ne ni mozes da gledas, sakas nejkes rusis, dal kamen dal zid seedno.... uste pa koga nema koj da ti gi islusa makite i da ti go resi problemot, koj sto patem toj samiot go sozdal, spremen si za.... se..

A jas pred se sum covek..... pa posle toa se ostalo....:toe:


Не те прашувам за митингот шо имаш да кажеш, доволно до сега ми кажа. Но, ако сме кај „бинационална“, би прашал...ШТО треба повеќе да се исполни од факинг рамковниот, за да се среќни македонските албанци? Со се Руфи, секако?
Celiot muabet pocna oti ti go povrza mitingot so otkornuvanjeto na kamenjata. Ti objasniv deka ne se povrzani.
Za prasanjeto..... uz rakiice..:):)



..ако дошло до таму, е да му ебам стопанката.

А ќе дојде, ако „случајни политичари без идеја повикуваат на федерализација“ и „случајни селани рушат граница“. Не се правам светец, ме знаеш, и повели кажи, како грешам „јас“.

И да, прво ќе пиеме ракија, ќе се бациме, и у пичку матер ќе одиме. НЕ го сакам тоа. Затоа шо тоа нема да е ниту мој, ниту твој избор.

И, сакам да верувам дека имаме време.
Ke dojde, ako se povtoruvaat Sopoti, Brodeci, Vaksinci... etc etc.:toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ke dojde, ako se povtoruvaat Sopoti, Brodeci, Vaksinci... etc etc.:toe:
Taка. Тоа шо се повторува тргање на гранични камења, уз ракииче. Тоа ако се повтори **** (u name it), тогаш ќе го делиме...

Чудна логика, другару мој.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Taка. Тоа шо се повторува тргање на гранични камења, уз ракииче. Тоа ако се повтори **** (u name it), тогаш ќе го делиме...

Чудна логика, другару мој.
Abe sea, ti ne sakas, ja ne sakam, nekoi drugi ne sakaat, ama nekoi ko prilepcanecot nash na primer sakaat.... akal u glaa pa ke vidime..
....
:toe::toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Jaс не сум прилепчанецот, а тука јас и ти збориме. Ниту јас со Дарданиа, ниту ти со Прилепчанецот....

како било...
Ja so tebe zboram
Abe sea, ti ne sakas, ja ne sakam
A prilepcanecot, ne e samo prilepcanecot tuku e "nekoi" :toe::toe:
ama nekoi ko prilepcanecot nash na primer sakaat.... akal u glaa pa ke vidime..
Jas i ti zborime, ama ne ziveeme samo jas i ti na ova tlo, ziveat i "nekoi" :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom