Повик за протест

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Така порано смртта ја нарекувале преселба на небото... во рајот...
Пак очај и патетика...

А зошто се нервираш, и зошто протестираш, сите анкети покажуваат дека референдумот ќе пропадни?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.608
Поени од реакции
26.115
Пак очај и патетика...

А зошто се нервираш, и зошто протестираш, сите анкети покажуваат дека референдумот ќе пропадни?
Ако Зајко нема џокер за референдумот немаше ни да го објави... Еве го и на Мицко му ги одобрија барањата, значи ќе почне кај да е интензивно перење на мозок на членството да гласа против, за да го достигнат цензусот... А Мицко претходно изјави дека ќе ја почитува вољата на народот....

Можеби на крајот очај е и вистинскиот збор за ситуацијата во која се наоѓа Македонија....[DOUBLEPOST=1532364897][/DOUBLEPOST]упс...
Нема потреба од протести кај ДПМНЕ.... @teneke ете нема патетика...
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се очекува некој ГОЛЕМ протест како во Украина, Романија, за името или не?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Се очекува некој ГОЛЕМ протест како во Украина, Романија, за името или не?
Со оглед кој се моменталните организатори на протестиве, можам да кажам дека се согласувам со Миленко за тоа. ИЛИ СКРАТЕНО ПРОТЕСТИВЕ СЕ ОДНАПРЕД ОСУДЕНИ НА ПРОПАСТ

http://www.dudinka.org/за-палчо-и-протестот-на-тодор/

Ете, “друже“ Палчо, протестот бидна баш како што јас предупредував дека не треба да е. И баш како што ти и сите вие околу органзацијата криевте и не сакавте да одговорите на моите јасно, гласно и прецизно поставени прости прашања. Значи, народот се собра, прочита лист со досаден текст Тодор Петров, и го пративте народот назад дома.

Успеавте, многу јако, во две работи:
  1. Може сега Тодор Петров да оди и шета по дијаспората, да ги лаже и да ги молзе за пари, со кои само тој се богати, а резултати нема. Ниту некогаш имало. И може да си го негува неправославниот сопствен промискуитет.
  2. Ја исполнивте улогата вие СДСМ кадри (ти и Солза) и УДБА-шкиот кадар Тодор Петров да ја убиете вољата на народот да се спротистави на овој фашистички режим.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Да ја освежам темава, пошто нели ќе ни треба годинава.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
4.984
Ако е темава за протести тогаш


пуно ќе протестира. Против приватна фирма ама важно ќе протестира. Може и нема да плаќа ама затоа па другар му од Валандово ќе плаќа за него.
Во секој случај мадиња има да излезе на улица. Каурот протестот му иде до коментар на Facebook, потоа му се губи траг
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Ако е темава за протести тогаш


пуно ќе протестира. Против приватна фирма ама важно ќе протестира. Може и нема да плаќа ама затоа па другар му од Валандово ќе плаќа за него.
Во секој случај мадиња има да излезе на улица. Каурот протестот му иде до коментар на Facebook, потоа му се губи траг
Заради вакви никогаш нема да ја биде Македонија, ако за било што не може да се најде нешто заедничко било за протестирање, било за прослава, тури му на тоа општество.
А не сум за протести против евн.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Albancite barem stvarno bratski sosedski prijatelski maalski ke se soberat i ke protestiraat, ne navleguvam vo toa dali ke protestiraat protiv nekoja državna institucija, državna firma ili pa protiv privatna firma kako što e EVN bitno ete ke iskažat nekakov revolt i nezadovolstvo. Od druga strana nie Makedoncite iako sme numerički pobrojni vo državava našiot revolt i nezadovolstvo maksimum ke bide proizneseno/iskažano na nekoj net forum ili na stariot dobar fejs i toa e maksimumot !
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.926
Поени од реакции
7.857
Albancite barem stvarno bratski sosedski prijatelski maalski ke se soberat i ke protestiraat, ne navleguvam vo toa dali ke protestiraat protiv nekoja državna institucija, državna firma ili pa protiv privatna firma kako što e EVN bitno ete ke iskažat nekakov revolt i nezadovolstvo. Od druga strana nie Makedoncite iako sme numerički pobrojni vo državava našiot revolt i nezadovolstvo maksimum ke bide proizneseno/iskažano na nekoj net forum ili na stariot dobar fejs i toa e maksimumot !
E ako de, I niv ednas da gi vidime za dobroto na site, ne ke protestirame samo nie, od stalno tie za bilo sto si sedele na strana I seir si gledaa, neka gi pomerat I tie ulicine, mozda niv ke gi poslusaat pa site air ke vidat od toa.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Има и албанци шо се со левичарски идеи. Нормално дека и од нив има луѓе што си ја сакаат Македонија и не трпат криминалии од страна на нивните властодршци. Ако се обединиме сите под една иста цел а тоа е искоренување на криминалот, ќе не биде. Како што во минатото сме се бореле заедно ќе се бориме и сега. И алијансата и дуи се исти како кај нас вмро и сдс. Левицата кај нас има историска можност за да го обедини целиот макдедонски народ со сите народи и народности.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.981
Гледајте сега да видите дали ке се појават Албански знамиња на протест за струја :)
Не е чудо да побараат и да се "затварат" и Македонците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom