Повикување духови

Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Да го знам клипчево одамна...
коа дојде еден другар кај мене ми го пушти... и јас онака силна.. хаха леле ова требаше да ме уплаши? ама когато си отиде... ми фуфкаше...
и јас го гледав клипчето у недела.. а другата недела сонував како сум гледала низ прозор.. и една врата на една куќа карши мојата се отвара и затварала сама и таму била Будимир и она се уплашила и почнала да плаче.. и дошол некој дечко и ја гушнал и ја однел некаде...
:eek:ftopic:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Бај д веј.. духовиве и повикување духови ми е се фејврит..
Секогаш кога е ноќе и коа сме кај некој дома.. за това си мувабетиме.. а сеа на последнава 3дневна екскурзија сакавме да повикуваме духови... бевме 5 девојчиња... и сеа импровизиравме пошо немавме ги немавме потребните алати... и од 2 пуњачи напраивме круг... и во него влеговме ние 5... и сеа една другарка рече требало да имаме секоја по едно кутивче (од апчиња.. било какво кутивче) и угаснавме светло... и се фативме за раце... и прво 3 девојчиња се повлекоа и ние 2 им викаме ајде бееее шо е страшно па и вие.. и после пак влегоа и пак се повлекоа... и сите 5 станавме... и една другарка има така долга коса... и и беше малку падната напред... а дека ноќе ако гледаш подолго време во некој човек.. навистина почнува да изгледа страшно... незз некако очните дупки се језиви.. и и викам на таа другарката “леле сара како самара си со косава“ и сите коа ја погледнаа сите по4навме да врискаме... и тоа најгласно што можеме.. а беше мн касно... и само палиме светло сите си легнуваме на кревет... божем си збориме нешто.. и ете го иде наставникот по историја.. не караше нешо ова она...
ама леле тогаш мннннн бевме уплашени...:S:S:S
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
abe site sme povikuvale duhovi kako mali nemalo so da pravime pa sme se zanimavale so glupsti.ama jas ne veruvam deka ima nesto vistina vo toa???????????
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Ние минатиот пат мн лесно се предадовме... па друштвото не ми беше погодно... :Р
ама следно спиење кај другарката деф. ќе повикуваме.. па ќе ви кажам како беше шо беше...
позз
 

NiKi_Oh

Die For MeTaL...LiVe For YouRseLF...
Член од
22 март 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
пааа дали верувам во духови???
то е едно тешко прашање шо кога повикувавме еднаш со друштвото духови, почнав да верувам сошто чашата се мрдаше, но потоа дознавме дека тоа било наместено и всушност сакале да не тестирет...
 
Член од
22 април 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
hhh

дефинитивно верувам во духови....до пред некое време се смеев ама кога пробавме да повикаме духови со другарки....ццц... коа ке ми текне уфф...па вака си зборевме за страшни работи и на шала на смеа се договоривме вечер да повикуваме духови и ок бидна шо бидна се собравме 6 другарки и земавме еден лист и на него нацртавме круг внатре чоече обично напишавме да не букви од а до ш и броеви од 1 до 9 и игла....другарка ми се боцна и стави крв на листот....и сите спремни цели такви уплашени незнаеме шо ќе се деси и само другарка ми пошна прва дали си тука и тоа иглишето се сврте накај да и нешо почнавме да прачуваме и јас почнав да зборам и во тој момент идеше една другарка и ние мислевме кој знае шо е и сите испопискавме и се испоразбегавме...освен другарка ми која неможеше да оди зашо се онесвести од страв...и одвај ја донесеовме до клупа и не можеше да збори девојчево сите почнаа да плачат оосвен јас:pos2: и ние сеа сакавме да го истераме духот зашо не кажавме оди си и другарка ми вика можеш ли да си одиш и тоа се сврте накај не и во тој момент другарка ми таа шо се онесвести сатана и како да сакаше да излезе духот од неа...и дојдоа и некои наши другари и ни се смееја и на крај се беше ок освен шо дома не заспав ич :pos2:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
имаеден другар кажуваше како повикувале духови.
четворица биле и на втори спрат.родителите не му биле дома па да пробаат.само дедо му на први спрат бил тука гледал тв.и зеле една тегла и ставиле една свеќа во неа.и сега почнале да мижат и повикувале чекале чекале и едно време свеќата се наведнала и како горела теглата се жештувала,и после некое време трас пукнала теглата,кој под маса кој поскали сите се разбегале.уште дедо му фалел да се качи горе,другаров не му кажал за дедо му ај уште толку вриштење.:pos2:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
[x] B-w-G [x];1312018 напиша:
дефинитивно верувам во духови....до пред некое време се смеев ама кога пробавме да повикаме духови со другарки....ццц... коа ке ми текне уфф...па вака си зборевме за страшни работи и на шала на смеа се договоривме вечер да повикуваме духови и ок бидна шо бидна се собравме 6 другарки и земавме еден лист и на него нацртавме круг внатре чоече обично напишавме да не букви од а до ш и броеви од 1 до 9 и игла....другарка ми се боцна и стави крв на листот....и сите спремни цели такви уплашени незнаеме шо ќе се деси и само другарка ми пошна прва дали си тука и тоа иглишето се сврте накај да и нешо почнавме да прачуваме и јас почнав да зборам и во тој момент идеше една другарка и ние мислевме кој знае шо е и сите испопискавме и се испоразбегавме...освен другарка ми која неможеше да оди зашо се онесвести од страв...и одвај ја донесеовме до клупа и не можеше да збори девојчево сите почнаа да плачат оосвен јас:pos2: и ние сеа сакавме да го истераме духот зашо не кажавме оди си и другарка ми вика можеш ли да си одиш и тоа се сврте накај не и во тој момент другарка ми таа шо се онесвести сатана и како да сакаше да излезе духот од неа...и дојдоа и некои наши другари и ни се смееја и на крај се беше ок освен шо дома не заспав ич :pos2:

DA SIS DEFINITIVNO POSTOJAT DUXOVI, AMA MENE KOGA MI SE SVRTE IGLATA NAKAJ NE, MN MI BESE STRAV :nesum: I JA NE SPIEV I444444 :baeh: POSTOJAT DUXOVI VERUVAJTE MI
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Veruvam deka moze da se povika duh i jas so drugarkite imame povikuvano kako pomali no nisto ozbilno :) ne ni se pojavi verojatno zasto ne gi znaeme tehnikite na povikuvanjeto.Da znam kako tocno da bi povikala duh bi go napravila toa bez razmisluvanje ali ne sama i neznam kako bi izreagirala
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
Абе дур не видам не верувам :) , ама и да видам нема шанси пак да верувам :). А за повикување духови ...тоа се само некои глупости кои се дојдено од постаро време ...немале другата работа лујѓето (уствари каква работа ќе имале ко немале телевизори тогаш :) ) и зеле духој ќе викале :) п.с. Не Верувам во викањето духој :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
И јас не верувам. Тоа е цела работа на подсвеста. Исто кога си урочен, ќе идеш на бајачка и ќе ти помине. Нема блага везе. Подсвеста може МНОГУ работи, само многу малце можеме да ја контролираме :)
 
Член од
17 април 2008
Мислења
62
Поени од реакции
1
И јас не верувам. Тоа е цела работа на подсвеста. Исто кога си урочен, ќе идеш на бајачка и ќе ти помине. Нема блага везе. Подсвеста може МНОГУ работи, само многу малце можеме да ја контролираме :)
нормaлно :)
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Сега вака ја се што сум дознал за повикување на духови... велат некои дека е на стварно а некои велат дека е глупост али ја сето тоа мислам дека се повеќето гаволски работи.. и затоа не се замарам мн со тоа...
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Pa jas ednas slusnav za povikuvanje na duhovi kako edni deca vo strumica povikale duh i koga go videle decata se isplasile i pocnale da begaat nakaj svetlina za da iscezne duhot no edna momi4ka ostanala i zaglavila vo svetlinata ne mozela da mrda :pos2: no ne veruvam vo takva glupost momi4ka da zaglavi vo svetlinata :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom