Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Ovoj miting e partiziran miting ili??
Добро прашање. Здравје, ќе дојдам. Иако ќе си го задржам демократското право на сомнеж во политичката неутралност и етинчноста на господин М.Н.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Bajagi mi zamirisa na politicka pozadina zad mitingot. Iako vakvi nesta treba da se spontani i sekojdnevni, ova, mi mirisa.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
НЕ НИ СЕ ПОТРЕБНИ КАКО ПАРТИЈА
ВАКА СЕ ПОУБАВИ
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Garfield а зошто ти замириса така? може поконкретно...? можеби нешто незнаеме?
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
ПОЕТ Е , ПА СИНБОЛИЧНО НИ ПРЕНЕСУВА:
МАКЕДОНЦИ ,АЈДЕ ДА БИДЕМЕ МАКЕДОНЦИ !
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Makedonci pocnete da ja sirite informacita kolku sto moze pobrzo. Samo imeto ni ostana i ako ne uspeeme i toa da go zacuvame navistina nemame pravo da se narekuvame lugje.
Makedonija na makedoncite.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
идеме,да носам ж`лта за по пат :)
сега барем се гледа дека ќе биде топло.
НАПРЕД НАШИ грчка НЕКА СЕ ПЛАШИ
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас би сакала да помогнам на било каков начин!

Ајде сите да излеземе и јасно и гласно да покажеме кој е нашиот став!
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
А зашто ќе биде баш на Пела? Мислите дека ќе има место таму за сите што ќе дојдат? Ваљда ќе биде масовен собиров!? :toe:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
А зашто ќе биде баш на Пела? Мислите дека ќе има место таму за сите што ќе дојдат? Ваљда ќе биде масовен собиров!? :toe:
да, таман си е пела, плус да се блокира цел рекорд. добра замисла. ако е масовен ко што зборат, замислувам полни улици се до зоил -))) јееее!
НЕМА ПРОМЕНА!
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
ААААА! :) Чим така, добро. :) Ја не знаев дека се планира толкав простор да се зафати . :pos2:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Само едно прашање нели треба ова некој да го организира, некој да говори на тој протест, па да се добие подршка од разни организации, ова некако многу брзо се организирува. Ова го прашувам со цел да не се случи нешто слично како минатиот протест, да дојдат малце и да викаме после каде било македончето
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.176
Поени од реакции
4.133
Ќе се потрудам, да дојдам во Скопје со уште неколку другари.Само аманте да протестираме мирно без палење амбасади.:wink:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
VAKA SEGA AKO TIE STO RAZGOVARAAT ZA IMETO TVRDITE DEKA NE ZNAAT STO PRAVAT I DEKA SE GLUPI A SME GI IZBRALE NIE.TOGAS STO BARAME NA MITING AKO NIE SME GI IZBRALE ZA SVOI PRETTSTAVNICI.MISLAM DEKA PREMNOGU SE PALITE NA TOA DEKA KE GO SMENAT IMETO.TOA BESE ODAMNA SO KIRO(EDNOOKI)NA CELO 001.
многу гледаш тв,јас не гласав за никого и не избрав некого,јас сум Македонец и излегувам за Македонија за тебе за мене за сите МАКЕДОНЦИ а не за политичари.ова е протест од страна на народот а не политичарите....:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom