Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Ставете и на www.kajgana.com на насловна, бе. Инаку, дај нека склопи некој некаков текст за плакати, за да можеме веќе да лепиме.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ме интересира дали ќе има некој кој ќе го води митингот ( дали тоа ќе биде Миленко ).
Дали ќе има некава програма да се знае се митингот е на плоштад пела и пред собрание и крај, да не шетаат сите како муви безглави да се тргнува не амбасади да се крши по градов и да се прават глупости.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ставете и на www.kajgana.com на насловна, бе. Инаку, дај нека склопи некој некаков текст за плакати, за да можеме веќе да лепиме.
Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари, 19:00 часот!

Граѓани на Република Македонија, дојде време кога навистина треба еднаш засекогаш сплотени во едно тело, категорично да кажеме дека за нашиот милениумски идентитет - нема компромиси! За таа цел, се организира голем народен собир против менувањето на уставното име и против обидот за уништување на македонскиот идентитет. Се гледаме таму, не бидете дебили кои седат на тросед и коментираат настани. Покажете дека постоите.


еве текст за на плакати
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Ме интересира дали ќе има некој кој ќе го води митингот ( дали тоа ќе биде Миленко ).
Дали ќе има некава програма да се знае се митингот е на плоштад пела и пред собрание и крај, да не шетаат сите како муви безглави да се тргнува не амбасади да се крши по градов и да се прават глупости.
Ќе се чита Манифестот.

Ќе збори професор Аристотел Тентов.

Ќе збори Горан Стојков.

И ќе видиме кој друг.

важно, наша музика ќе ечи!

П.С. Кој сака да се приклучи во организацијата, нека ми пушти приватна порака!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.232
Mи се свиѓа што ке има говори тоа ке ја држи масата на едно место мада Горан Стојков не е баш речит али ликот и делото му се ценат трба да се кандиса и некој од академициве Блаже Ристески на пример или некој да каже по нешто....
Идам идам......
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Јас мислам и треба да се прават собири во сите градови во Република Македонија и сите масовно да излезат и да му покажат како на грчиштата скапани така и на нашите политичари дека освен тоа што сме РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА и сме МАКЕДОНЦИ ништо друго не се прифаќа.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Da izlezeme site zaedno, ajde MAKEDONJA! Kako shto prochitav, za site od ostaatite gradovi (a ne od Skopje) ke ima besplaten prevoz. NE GLEDAM PRICHINA BILO KOJ DA NE DOJDE. NE POSTOI "imam rabota" OPRAVDANIE, ZA OVA SE MOZHE DA SE ODLOZHI (osven ako ne umrete, vo toj sluchaj ke vi prostime najverojatno).
MAKEDONIJA MAKEDONSKA!
SITE Izlagajte so znaminja.. klku shto e mozhno povekje! Ajde, sekoja chest za ova!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Прочитав дека ќе има превоз но ајде малку подетално за тоа.. Ќе има од Битола автобуси кога тргнуваат?

 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Се надевам ќе има уште поише луѓе од предходниот пат. ЗА МАКЕДОНИЈА
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
АКО САКААТ ДА БИДАТ МАКЕДОНЦИ
ЌЕ ДОЈДАТ И ТОА КАКО
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
претходниот пат беш во школо и навистина ми е жал што не дојдов,ама овој пат нема шанса да пропуштам!!се глеаме таму,сите заедно за Македонија!!
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Ovoj miting e partiziran miting ili??
Ако вие е важно да останете Македонци, нема да ве интересира дали е партизиран.
А дај боже Мирка и Миленко да влезат во некоја партија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom