Пливање (помош, прашања, совети, новости)

Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
zapocha svetskoto prvenstvo vo plivanje vo montreal denes na programata bea skokovite vo voda a vo narednite denovi pochnuvaat najinteresnite natprevari. nashata reprezentacija e sostavena od maratoncite teodora raptis i jane karajovanov a drugite poradi nemanje finansiski sredstva ne otpatuvaa za montreal
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ќе има на телевизија пренос некаков? или барем снимки? :?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
StenmarC напиша:
Ќе има на телевизија пренос некаков? или барем снимки? :?
само на еуроспорт
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
не ми се верува дека сум на два саата од таму и нема да можам да глеам ништо :(
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
коцка напиша:
не ми се верува дека сум на два саата од таму и нема да можам да глеам ништо :(
Иди бре ... веднага - што би рекле старите :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
епа не можам на работа сум ееее иначе ја да можев веќе таму ќе бев :?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Замислете на МТВ даваат пренос од СП во пливање :shock: ... не ми се веруе еј .... него таа коментаторката (Андреевска мислам се презиваше) ме изнервира тотално - гледав со намален тон (mute-ирано). Ај кутрата што лупа глупости, него и не може да ги прочита имињата `ко што треба :evil:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
абе скијач и јас гледам ама тоа коментирањето на дотичната госпоѓа е деца бегајте од џамот а иначе е многу интересно штета шо нема хтв 2 да си уживаш у преноси
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Anonymus1 напиша:
абе скијач и јас гледам ама тоа коментирањето на дотичната госпоѓа е деца бегајте од џамот а иначе е многу интересно штета шо нема хтв 2 да си уживаш у преноси
Џанам тие Хрватите кога коментираат мед и млеко тече ти се чини..

Ништо посебно не се ни тие.. само што многу поретко лупаат глупости, а тоа не значи дека се добри.

Имам другари од Сплит и на сите спикери им се смеат како ние што им се смееме на нашиве.

За првентствово не го пратам.. не бев тука кога почна, а и некако неинтересно ми се гледа. Не можам да го гледам тој мутантот Фелпс, на што личи тој? На човек природно израснат? Видете му ја само вилицата каква му е од допинзи..
Кога ќе има пливачи како Попов тогаш ќе гледам.
Не дека Попов е цвеќе за мирисање ..ама далеку од овие генетски мутанти
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ова светско првенство според мене е едно од подобро организираните ако се земе дека за малку монтреал ќе ја изгубеше организацијата на истото поради недостиг на финансии добар тајминг организација на ниво. го гледав полуфиналето во ватерполо помеѓу сцг и хрватска и да ви кажам уживав прекрасен натпревар мислам дека сцг ќе биде новиот светски шампион иако унгарците се една многу јака селекција. по бројот на рекордите ова првенство е меѓу најуспешните досега се соборени 7 светски рекорди а ќе се соборат барем уште неколку. најуспешно првенство до сега според бројот на рекордите е барселона со 14 рекорди но сепак евидентно е отсуството на неколку големи плифачки имиња како торп, ван хогебанд, тој италијанецот и уште неколку. повторно има подем на источноевропските земји и напредок во европските селекции воопшто. колку што се ближи олимпијадата мислам дека сите ќе се подобруваат уште повеќе бидејќи имаме неколку шампиони кои едвај имаат по 19-20 години и до олимпијадата можат многу да напредуваат во кариерите
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ванчо, у право беше, само што заврши СЦГ-Унгарија 9-7( мислам дека ова е резултатот), утакмицата беше ненормална, комантаторите се воодушевија
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
пу јазк требаше да тркнам до кладилница да ја стаам на сингл сигурно имало добар коефициент мило ми е што почнав да погаѓам утакмици од старт се надевам дека ќе успеам да фаќам повеќе во кладилница годинава :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Ај да ја вратам темава од мртвите!
Ајде малку да по дискутираме за пливањето во Македонија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom