Пливање (помош, прашања, совети, новости)

Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
еве дојде и летото а со тоа барем кај нас во Македонија се отворија базените и сега сите пливачи може слободно да пливаат. Дали некој од вас има тренирано пливање, ватерполо или некој воден спорт. Кој се занимава со пливањето чисто рекреативно од кејф и задоволство. Кои ви се најомилените водени спортови, пливачи, пливачки. Овде може да постирате и резултати ако сретнете некаде по нет светски рекорди и слично.
Лично јас имам тренирано пливање и ватерполо пред неколку години а денес рекреативно пливам за одржување на кондицијата. омилен воден спорт ми е синхронизирано пливање и скокови во вода.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.180
Поени од реакции
47
Јас не сум тренирал пливање, али многу го сакам пливањето. Не можев да тренирам пливање од причина што имам проблеми со синусите :(
Инаку одам на базен доста често. На времето пропусницата од Охис ми важеше 2 пати неделно и не пропуштав, а сега важи 1наш неделно и кога како одам. Ако има некој пропусница од ОКТА или Топлификација нека кажува одма - со тие пропусници може секој ден :)
НАЈДОБАР ФИЛИНГ Е КОГА ЌЕ ИЗЛЕЗЕШ ОД БАЗЕН... релаксиран, како сеуште да си пливаш над вода .... мераци - тотално ме опушта 8)

Омислени спортови во вода?
Пливање - butterfly и краул и скокови во вода 8)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
мислам дека јас имам од ОКТА ама ќе видам за сигурно
 
Член од
24 јуни 2005
Мислења
33
Поени од реакции
0
Nesto sto mi prvi zadovolstvo e plivanjeto.Me relaksira ,opushta,ispolnuva.Aktivno poslednite godini ne se bavam no toa go pravev nekogah dosta redovno.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
43
Plivanje e najubav mozen sport, jas nemam nikogas trenirano tuku samo rekreativno, sega letovo idam intenzivno na otvoreni bazeni i super se cuvstvuvam posle sekoe idenje na bazen, relaksirano na eden nacin i pomaga da se odrzi figuarata.Drug del e gnjurenjeto ama za zal poveke po turisticki mesta, iako e mnogu ubavo. Obozavam skokovi vo voda i odbojka vo voda e mnogu super i interesen sport.Najubaviot del posle plivanje, mi e relaksiranoto pienje kafe pored bazen:)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.717
Пливање да, ама онака да си се "пљускаш" у вода. Три години имав предмет пливање во средно и преку такво ми беше од станување во 8 сабајле, за да голтам вода на Олимписки. Згора на тоа 3-ка имав на крај сите години! Од тогаш го имам замразено пливањето.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.245
Поени од реакции
9.699
ja kao mala trenirav plivanje sea samo rekreativno. mene mnogu isto mi se svigja i mirisot na hlorot me vrakja vo detstvoto ;)
inache sestra mi bese apsuluten rekorder na makedonija vo prsno sea mislam deka i ostanaa ushte dva rekordi
si se gordeam so sestrichkata ;) ;) ;)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.487
Поени од реакции
1.110
Како се вика сестричка ти?
За да се гордееме и ние со неа :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.245
Поени од реакции
9.699
сања павлоска :D
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.180
Поени од реакции
47
А да закажеме една трка ние форумџииве... или еве нека не биде трка - нека биде обично “бањање“???
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.061
Поени од реакции
244
На собирот тоа а? =))))
Локација Охрид
Стил-Слободен

Кој победи, шо знам, ќе му смислиме нешо.
А?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.245
Поени од реакции
9.699
може и маратон ако сакате, ја сум ги пливала малиот и средниот :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.180
Поени од реакции
47
коцка напиша:
може и маратон ако сакате, ја сум ги пливала малиот и средниот :lol:
Еј сеа ... не сум јас до толку... уствари колку е малиот? Можда имам пливано толкава релација :D Имам пливано релација Еуротел Струга - Пристаниште Ас и назад... не знам колку би му дошло тоа ...него нешто на кратко не зезај ... ја 50ка делфин да испливам и ке ми треба 2-3 саати да се соземам :P :P :P не сум до толку трениран :( , али за 50ка слободно неам галје
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.245
Поени од реакции
9.699
малиот е 2км и се е супер дур не дојдеш до пристаниште и коа ќе ги видиш тоа црните гадни тревишта таму и смрди и се :?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.180
Поени од реакции
47
Еј па 2км и не е многу... него за ова последното имаш право... и јас се чудам како им се плива на пливачиве таму... Ај нека има треви (сум пливал и низ алги... баш некаде на пола пат пливање до Ас автокампот има алги и тоа не ми е толку језиво), ама тоа мирисот и вкусот на бензин и уље ... уффффф :evil: :evil: :evil:
 
На врв Bottom