Пливање, ватерполо и останати спортови на вода, Лондон 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хахахаха абе леле, како тогаш го фатија Гетлин дека е допингуван? Вие Америка ја замислувате ко олимписки цајкан. Тие само гарантираат дека нивните спортисти се чисти, иста комисија ги проверува сите.и ај глејте веќе доста со глупиве теории за допинг и заговор.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.780
Поени од реакции
13.452
Pa normalno.
--- надополнето: 3 август 2012 во 22:05 ---


Pa me nervira da gledam 15 godisen kostur da pravi partal na OI.
Добро ти не беше тој што застана на страна на пливачката од Кина и ја бранеше, огромен талент била нешто такво?! Или тебе те нервира само кога млада пливачка од САД ќе освои нешто?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Добро ти не беше тој што застана на страна на пливачката од Кина и ја бранеше, огромен талент била нешто такво?! Или тебе те нервира само кога млада пливачка од САД ќе освои нешто?
Ja branev , zatoa sto Amerikancite se somnevaa vo doping , koe licemerie od niv.
--- надополнето: 3 август 2012 во 22:24 ---
Хахахаха абе леле, како тогаш го фатија Гетлин дека е допингуван? Вие Америка ја замислувате ко олимписки цајкан. Тие само гарантираат дека нивните спортисти се чисти, иста комисија ги проверува сите.и ај глејте веќе доста со глупиве теории за допинг и заговор.
A Marion Jones koga ja fatija? Dolgo vreme se odusevuvavme na nejzinite postignuvanja za na kraj da ni kazat deka sme gledale farsa niza godini. A Florent Griffith Joyner? Umre na 39 god od nivniot doping.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А
Ja branev , zatoa sto Amerikancite se somnevaa vo doping , koe licemerie od niv.
--- надополнето: 3 август 2012 во 22:24 ---


A Marion Jones koga ja fatija? Dolgo vreme se odusevuvavme na nejzinite postignuvanja za na kraj da ni kazat deka sme gledale farsa niza godini. A Florent Griffith Joyner? Umre na 39 god od nivniot doping.
а кој ти гарантира дека оваа од Кина нема да ја фатат? Ако испадне она допингувана што правиме? И битно ги фатиле кога тогаш, аман, мислите лесно е допинг да се скрие на ОИ.Ај ако не отвори тема допингувани и пишувај ги сите што ти се сомнителни, не мора омразата кон Американците и Англичаните да ја префрлаш на допинг муабети. Следи пливање преку годината и ништо нема да ти е сомнително.
 
R

Rigel Kent

Гостин
А а кој ти гарантира дека оваа од Кина нема да ја фатат? Ако испадне она допингувана што правиме? И битно ги фатиле кога тогаш, аман, мислите лесно е допинг да се скрие на ОИ.Ај ако не отвори тема допингувани и пишувај ги сите што ти се сомнителни, не мора омразата кон Американците и Англичаните да ја префрлаш на допинг муабети. Следи пливање преку годината и ништо нема да ти е сомнително.
Od kade znaes ti deka ne sledam plivanje ? I neka ja fatat i Shiwen Ye ako navistina upotrebuvala doping . Kade najde deka mrazam Anglicani t.e Britanci? A za Amerikancite gi cenam samo vo ekipnite sportovi , drugo ne.

Dobro , ti pratis plivanje podobro od mene , kazi mi gi uspesite na Ledecky ? :)

PS.In the race, she improved her personal best from 8:19.78 to 8:14.63 in less than a month. Celi 5 sekundi za EDEN MESEC.

Inaku prekinuvam so polemikata so dopingot , odusevuvajte se na rezultatite . :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Каде се изгуби пливачот Алан Бернар од Франција т.е. зошто го нема овие ОИ ? Типот остави убав печат во Кина, како Ањел сега. Тогаш освои злато на 100 м слободно (ако не се лажам) и беше дел од француската штафета која го изгуби златото од САД во завршните метри. Најјака машка штафетна трка што сум ја гледал.

 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Od kade znaes ti deka ne sledam plivanje ? I neka ja fatat i Shiwen Ye ako navistina upotrebuvala doping . Kade najde deka mrazam Anglicani t.e Britanci? A za Amerikancite gi cenam samo vo ekipnite sportovi , drugo ne.

Dobro , ti pratis plivanje podobro od mene , kazi mi gi uspesite na Ledecky ? :)

PS.In the race, she improved her personal best from 8:19.78 to 8:14.63 in less than a month. Celi 5 sekundi za EDEN MESEC.

Inaku prekinuvam so polemikata so dopingot , odusevuvajte se na rezultatite . :)
Нашата за 20 секунди го намали нејзиното најдобро време а ти за 5 секунди збориш :D

Значи 1 месец. Пред 1 месец никој не плива најдобро што може, туку плива за да се спреми за ОИ. А и секој на ОИ има повеќе желба и волја за подобрување и затоа имаат толку добри резултати. А и 5 секунди од целосно време 8 минути - не е многу, со односот - припреми и Олимпијада.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Пливање, 100м пеперутка
Златен медал – Мајкл Фелпс (САД)
Сребрен медал – Чад Ле Клос (ЈАР)
Бронзен медал – Евгениј Коротишкин (Русија)

Пливање, 50м слободно
Златен медал – Флорент Манаду (Франција)
Сребрен медал – Кулен Џонс (САД)
Бронзен медал – Цезар Сиело (Бразил)
Се е во ред, само на трката 100 метри пеперутка, има двајца со Сребрени медали, бидејќи Ле Клос и Коротишкин имаа исто време :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
aj od nekoj so se razbirat i pratit pojke vecerva ovie stafetive 4x100 sakam da gi uplatam USA da se prvi 1,25 i 1,15 se koeficienti so znaci se golemi favoriti so mislite ?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
aj od nekoj so se razbirat i pratit pojke vecerva ovie stafetive 4x100 sakam da gi uplatam USA da se prvi 1,25 i 1,15 se koeficienti so znaci se golemi favoriti so mislite ?
Преголеми фаворити се Америте и кај мажите и кај жените 99,9% се победници тие..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.425
Поени од реакции
42.691
Izvinete shto vi upagjam vaka ama ako mozhe nekoj da mi kazhe do kade e stignato vaterpoloto?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.139
Поени од реакции
4.851
Izvinete shto vi upagjam vaka ama ako mozhe nekoj da mi kazhe do kade e stignato vaterpoloto?
6 репрезентации имаат уште по еден натпревар да играат , а 6 други уште по две.
Денеска ќе играат сите овие што имаат по две за играње.

Задутре ќе завршат натпреварите во групи

Досега Хрватска има 4/4 , како и САД 3/3 , и се на прво место во своите групи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom