Пливање, ватерполо и останати спортови на вода, Лондон 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Другар намали малце бе со хистеријата, сите ти се допингувани. Прв пат ли гледаш пливање?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Другар намали малце бе со хистеријата, сите ти се допингувани. Прв пат ли гледаш пливање?
Dobro, ne ti e cudno sekoja olimpijada kaj Amerikankite da se pojavuva neka 15-godisna da osvoi zlaten medal a potoa ja nema ?:)
--- надополнето: 3 август 2012 во 21:14 ---
Eve eden primer , Misty Hyman osvoi zlato na 200m peperutka pred Susie O'Neill i Petria Tomas vo Sydney 2000. I tolku, potoa ja snema .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Која 15годишна се појавила кај Американките? и немаат долга кариера женските пливачки општо, освен Кирсти Ковентри, Инге де Бруин, Пелегрини, Џени Томсон... се пунат со пари од реклами, спонзори и им скурчува. Не е тоа туку така ќе ја надопингувам и ќе ја пуштам у базен, баталете теории на заговор. Американците се преамбициозни и не сакаат никој да им го гиба првото место. Така и треба, камо ние да бевме ко нив.
Dobro, ne ti e cudno sekoja olimpijada kaj Amerikankite da se pojavuva neka 15-godisna da osvoi zlaten medal a potoa ja nema ?:)
Едит: зашто мислиш дека некој што студира на Стенфорд би продужил да се бави со спорт иако освоил злато на лои? Да му било до кариера ќе студирал на средна класа универзитет.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.229
Поени од реакции
10.262


:cuc::cuc::cuc:
Која фаца е човечево :ROFLMAO: Уште како мало дете ми делува
Секоја му чест
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ilumious, ne gi sakam plivacite od Amerika , sto da se pravi:D. Inaku Florent(osvojuvacot na zlato na 50m slobodno) bil pomal brat na Laure Manadou :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Тоа едно е, друго е да кажеш дека се допингувани :)) Мене сестра му на овој, Лор Манаду ми беше омилена пливачка, мислам и на форумов имам тема за неа отворено, штета што се пензионораше рано али се напуни со пари и таа.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Jas pak se somnevam vo nivnite sposobnosti ama aj ke pokaze vremeto i nekoja nezavisna analiza na nivnite primeroci na krv vo idnina .
Inaku od sto zavrsila na Stenford, zatoa sega e instruktorka po plivanje a ne advokat.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Амриканците се спортска нација, знаат да произведуваат победници.
Доволен показател е тоа што се далеку подобри од вторите во вечната листа на медали
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Чавиќ може да е државна легенда, ама на пливањето легенда, тешко, реални бидете малце. :)
Не дека е Легенда Светска, ама заслужува респект... Ако не друго, во Пекинг ќе му го земеше од пред нос толку посакуваниот рекорд на Фелпс за освоени златни медаљи на една ОИ, кое многу години го држеше Марк Шпиц...

Според мене, и му го зема, но наголемо се збореше за тој рекорд години наназад, дека Фелпс е потенцијалниот и коцките се поклопија... За мене Чавиќ на таа трка беше морален победник, иако остана "само" со Сребро... Али што било - било... Фелпс е Олимписка Легенда, тука нема сомнеж...

Да не му беа повредите и операциите лани на Чавиќ, и оваа година ќе се бореше до крај... Сега имаше сили само за 60-70 метри :pipi:

Тука ја завршува кариерата, кај мене ќе остане во сеќавање како еден од најдобрите Butterfly style пливачи во поновата Историја на пливањето... (y)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Ајде некој брза информација , не ја гледав трката да ми каже кој победи и кој освои сребро и бронза ?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Ајде некој брза информација , не ја гледав трката да ми каже кој победи и кој освои сребро и бронза ?
Пливање, 100м пеперутка
Златен медал – Мајкл Фелпс (САД)
Сребрен медал – Чад Ле Клос (ЈАР)
Бронзен медал – Евгениј Коротишкин (Русија)

Пливање, 50м слободно
Златен медал – Флорент Манаду (Франција)
Сребрен медал – Кулен Џонс (САД)
Бронзен медал – Цезар Сиело (Бразил)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Пливање, 100м пеперутка
Златен медал – Мајкл Фелпс (САД)
Сребрен медал – Чад Ле Клос (ЈАР)
Бронзен медал – Евгениј Коротишкин (Русија)

Пливање, 50м слободно
Златен медал – Флорент Манаду (Франција)
Сребрен медал – Кулен Џонс (САД)
Бронзен медал – Цезар Сиело (Бразил)
Фала :) Фелпс се здивел значи , браво , секоја чест !
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Место да уживате, вие само гледате кој има допинг. Што ве боли вас, дали некој е допингиран или не? Има кој да се замара со тоа.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Зарем не е иста комисија за сите?
Pa normalno.
--- надополнето: 3 август 2012 во 22:05 ---
Место да уживате, вие само гледате кој има допинг. Што ве боли вас, дали некој е допингиран или не? Има кој да се замара со тоа.
Pa me nervira da gledam 15 godisen kostur da pravi partal na OI.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom