Пластична операција?

Пластична операција?

  • Ако имаш можности, зошто да не!Супер е!!

    Гласови: 50 27,0%
  • Се сложувам, ама само во исклучителни ситуации!

    Гласови: 98 53,0%
  • Мислам дека е глупост, само безвезе трошење пари!

    Гласови: 12 6,5%
  • Никако..какви сме-такви!

    Гласови: 25 13,5%

  • Вкупно гласачи
    185

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Дефинитивно ДА но да се има некоја граница а не од типот.. сакам да изгледам како Клаудија Шифер.. :pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
a zosto da bides takov kako sto te napravil gospod i da imas eden ton kompleksi i nedostatok na samodoverba ko moze seto toa da se sredi..:toe:
Прво, да ти кажам комплексите и недостатокот на самодоверба си ги прави самиот човек.Си замислува некои мани или обично си ги преувеличува и има комплекси.
Се е во мозокот.Не ти е потребна пластична операција за да се осеќаш убава и среќна.
Само треба да си ставиш во потсвеста дека имаш квалитети и дека си убав.

mislam sramota e so denesniov napredok na medicinata da postojat takvi mislenja..eventualnu finansiite bi pretstavuvale nekakov problem..ama ako se saka se se moze
Срамота е човек да не сака да се мавта по болници заради каприц?
Срамота е човек да се прифати себеси таков каков што е?
Еве се земам за пример.Не сум задоволна од својот изглед,никогаш не сум била.И кога ќе се дотерам,нашминкам,средам,кога изгледам нормално,пак не се свиѓам и не мислам дека изгледам убаво.Ама тоа е до мене и мојот мозок.Да имав поцврста воља самодовербата до сега ќе ми беше изградена и зацврстена,ама не е.
Сепак одбивам да помислувам на било каква операција.
Јас мислам дека е срамота да изјавуваш дека е срамота да има такви мислења.
Ок е ако подржуваш пластични операции,ама па не викај дека другите кои не ги подржуваат се заостанати.
И да,се може кога се сака....
Можеш да бидеш убав,да имаш самодоверба,да бидеш среќен дури и ако не направиш пластична операција.
Само треба да имаш воља за тоа.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
А зашто да не.Секој има право да прави што сака со своето тело.Лично јас не би направила сега за сега а за понатака ако мислам дека имам потреба од такво нешто да.Не сакам претерувања од типот сакам да личам на таа личност,но некој ако сака зашто да не.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
пластична операција да, ама не да се претерува, како Мајкл Џексон. Кожата му се распадна :pos2:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сум за пластична операција ако тоа ја крене самодовербата кај личноста што тоа го посакува, посебно ако станува збор за некои недостатоци. Исто и силикони ако смета дека тоа не е само заради мода и за сите да се вртат по тебе ОК е, али не да се претера, толку кубици во уста, толку за гради, малце стомак, малце носот и на крај чудовиште.....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Природно си е природно батка... Пластиката никогаш нема да ја замени природата. Имаше случај силиконски усни... Комплетно сетилото за осет на усните се губи. Па кога ке се бакнуваш со некој/а ништо не се осека. Така да од моја гледна точка не ја оправдувам освен во случаи кога таа е неопходна изгореници, рак на дојка и сл.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
plasticnata hirurgija e vo princip mnoooogu pogresno sfatena i definirana od sirokite narodni masi, ne se raboti samo za silikoni,lifting botoks itn, tuku i za sreduvanje na mnogu anomalii koe se dosta cesti i dosta od niv se vrodeni kako na primer zajacka usta, ili neproporcionalni gradi,defekti na ocni kapaci ili pak na kozhata itn.drug del sto spaga isto pod plasticna hirurgija e rekonstruktivnata hirurgija, znaci na izgoretini,posle teski nesreki posle operacii na tumori itn itn.Fakt e deka pogolemiot del od toa e cisto estetska hirurgija i se soglasuvam deka mnogu od lugeto zabeguvaat so pravenje na operacii, ama ima i mnogu slucai vo koi estetskata hirurgija vo potpolnost ja odobruvam.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Јас сум строго против пластичната хирургија. Секој има природна убавина со која треба да се гордее. Ниедна пластична операција не е со последици. Дали тоа биле за 10-тина дена дали за 10 години "грешката" ќе дојде на виделина
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Јас сум строго против пластичната хирургија. Секој има природна убавина со која треба да се гордее. Ниедна пластична операција не е со последици. Дали тоа биле за 10-тина дена дали за 10 години "грешката" ќе дојде на виделина
cek cek ne ti e malce postot kontradiktoren, niedna plasticna operacija ne e so posledici, a posle toa sledi deka kad tad greskata ke dojde na videlina?!! a ako veke go tvrdish vtoroto znaci site plasticni hirurzi vo svetov se idioti i neznaat sto rabotat i pri sekoja operacija pravat greski, ti se molam!!!
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас сум против пластична хирургија.Барем за себе знам дека никогаш не би направила.Прво задоволна сум од себе си,второ никогаш не би се впуштила во такво нешто.Навистина е глупо во денешно време сите ставаат силикони,девојките наликуваат на пластични барбики.Би сфатила некој да прави операција доколку тоа е навистина потребно-лузни на пример и слично,се останато трошење пари на пластична хирургија од онака не ми се допаѓа.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
cek cek ne ti e malce postot kontradiktoren, niedna plasticna operacija ne e so posledici, a posle toa sledi deka kad tad greskata ke dojde na videlina?!! a ako veke go tvrdish vtoroto znaci site plasticni hirurzi vo svetov se idioti i neznaat sto rabotat i pri sekoja operacija pravat greski, ti se molam!!!
Јас не реков ништо за хирурзите. Они си ја вршат само својата ртабота. Епа еве ако пластичната хирургија е топ и без грешки кажи ми зошто жените кои имаат вештачки гради(btw добиени со пластична операција) после неколку години одат да ги извадат имплатантите или ги менуваат. Тоа го прават онака бидејќи им е убаво

Да разграничиме јас сум против употребата на пластична хирургија за разубавување, но не против неа ако се употреби кај некого на кого навистина му е потребна. Дали тоа била некоја повреда, рана ....итн не е битно. Ако може да се спаси или излечи само со таков зафат слободно нека го направи
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Во некој мали санкции инаку цело тело како мајкл џексон или слични на него нема шанси.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Јас не реков ништо за хирурзите. Они си ја вршат само својата ртабота. Епа еве ако пластичната хирургија е топ и без грешки кажи ми зошто жените кои имаат вештачки гради(btw добиени со пластична операција) после неколку години одат да ги извадат имплатантите или ги менуваат. Тоа го прават онака бидејќи им е убаво

Да разграничиме јас сум против употребата на пластична хирургија за разубавување, но не против неа ако се употреби кај некого на кого навистина му е потребна. Дали тоа била некоја повреда, рана ....итн не е битно. Ако може да се спаси или излечи само со таков зафат слободно нека го направи
ama epten se nerviram koa nekoj misli deka se razbira vo nesto neverovatno dobro a toa sto go tvrdi apsolutno vrska nema.Samo da ti ja razjasnam dilemata:
standardna procedura e silikonskite protezi na sekoi 10god da se menjaat bidejki dokulku ne se smenat samoto telo pocnuva da gradi fibrozna membrana okolu niv,ete zatoa se menjaat i kaj site se menjaat,kapish?
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Гласав за втората опција....само во исклучителни ситуации!
не оправдувам на пример за некоја мал недостаток шо само "жртвата" го приметува.....и стварнода нема потреба....
Е сега има некои стварно со некои апла крив нос шо се приметува од ехехе и сите да и потсмеваат...тогаш автоматски доаѓа до губење самодоверба, депресии, сето тоа оди на психата....
Во такви случаи оправдувам,зошто да не...ем поубаво ќе изгледа, ем задоволна ќе биде личноста...
а не оправдувам некои ставиле силикони на г'зот или имаат гради тамам и редат силикони ко балони...:tapp: или па на усни...и сето тоа за да изгледаат "поубаво"... т.е. барбики
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
И јас сум за тоа пластичната хирургија да се користи за специфични потреби , некои драстични естетски деформации , после несрекни случаи и сл.Што се однесува до тие што полнат гради , усни и сл., за мене покажува еден голем минус во карактерот , и мислам дека природата се погрижила да и даде убавина на секоја девојка , жена , во секоја доба од животот на посебен начин.А тој што не може да ја види искрено го жалам.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom