Плавуши!:)

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
Една плавуша влегува во пекара и прашува: Што имате од пецива? Само момент! Добро, дајте ми 2 моменти и 1 јогурт!!:tapp:
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
-zosto plavusa se banja so otvorena vrata ??
-za da ne i zirkaat iz klucalnikot
lol
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
можам да кажам браво за вицевите стварно се добри но со почит кон плавушите во мое време немаше вицеви за нив сето тоа беше вистина
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Zosto plavusa nosi crni gaki
-zali za neviniost

Stojat crnka,crvenokosa i plavusa pred ogledaloto na istina koe gi jade site koi ne ja zboruvaat vistinata
Crnka
-jas mislam deka sum najubava vo svetot
Mnjam ja izlo ogledaloto
Crvenokosa
-jas mislam deka sum najubava na svetot
Mnjam ja iselo ogledaloto
Plavusata
-jas mislam
Mnjam ja izelo ogledoto

Ja prasuva deckoto devojkata plavusa
-dali si sigurna deka sakas da se omazis za mene
Da.Sinok detalno go pregledav spisokot
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.481
Поени од реакции
5.451
Како плавуша решава крстозбор.

- Свечено одело (4 букви).....ЦРНО
- Телефонски повик( 3 букви).... ЗВР
- Град во Италија (3 букви).... ТРС
- Види слика ( 5 букви)..... ВИДОВ
- Брат на жената (5 букви)....JОСИФ
- Неизлечива болест (4 букви)... СМРТ
- Прибор за јадење (3 букви).... ЗАБ
- Најмал троцифрен број (3 букви).... 000
- Најздрав пијалок (4 букви)... ПИВО
- Ладно оружје (3 букви)... ТОП
- Мерка за тежина ( 3 букви)... ТЕГ
- Заедница на мажот и жената(4 букви).... СТАН
- Мерка за скапоценост...( 4 букви)... ПАРИ
- Лик од библијата....( 3 букви).... ПОП
- Морски гребен.....( 2 букви)....МГ
- Злато.....ЗЛ
- Граѓанин на Тирана (7 букви)... ТИРАНИН
- Доживување при спиење ( 3 букви)...SEX
- Дел од купатилото (4 букви).... ВОДА
 
Член од
2 мај 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zosto plavusata koga si ja mie kosata ne ja topi so vida?

-Zato sto na samponot pisuva "ZA SUVA KOSA"
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
-zosto plavusa pred spavane gi zatvori ocite pred ogledalo
-saka da se vidi izgleda koga spie.

-kako se trudi plavusa da gi davi ribite
- gi stava vo voda
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
- Зошто плавуша никогаш не зборува за време на секс?
- Зашто мајка и и рекла никогаш да не зборува со непознати.

* * *

- Зошто плавуши не можеш да ги научиш да скијаат на вода?
- Штом се навлажнат малку, одма се вртат на грб.

* * *

- Како да занимаваш плавуша?
- Стави ја во округла соба и кажи и дека во некој ќош ја чека вибратор.
 
Член од
8 јуни 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Зошто плавуша го отвара кечапот уште во продавница?
- Затоа што на пакувањето пишува “отвори тука“



Plavusa odi da kupi karti za vo kino
-Dajte mi 2 karti
-za romeo i julia?
-Ne be za mene i drugarka mi



Zosto vo grad ima se poveke plavusi? Pa ne znaat da se vratat doma

Плавуша купува пица. Продавачот ја прашува:
- Да ја исечам на 4 или на 6 парчиња?
- На четири, шест не можам да изедам.



Плавуша оди по улица и пага во шахта и целата испокрсена вели:
- Фала богу што шахтата е отворена иначе кој знае како ке излезев!




Разговараат двe плавуши:
- "Мислам дека маж ми ме изневерува".
- "Како тоа"?
- "Па ниедно од децата не личи на него".


Некоја плавуша купила слагалица, ја сложила за три месеци и пукнала од радост, зашто на кутијата пишувало од 3-6 години.:pos2:
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
zosto plavusa koga gleda bandera ja guska
uti misle deka e antonio banderas
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Се возат две русокоси во фиќо.
Фиќото почнало да трокира.
Едната русокоса ја отвора хаубата:
- Па ти немаш мотор!
Другата отвора позади.
- Уф, еве резервен!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Зошто Кинг Конг се заљубил во плавуша?
- Затоа што е мајмун!
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Hahah na bella vicot e najdobar :pos2::pos2:
море шо сте вие,ццццццц!па тоа се само вицови,измислени од њубоморни црнуши или повредени машки од плавуши!!!!!!!!не да се форсирам но знам многу плавуши интелектуалки,попаметни од многу машки!!!!!!!а,ако се глупи,незнаат ништо,зошто по статистика имам читано дека машките најмногу земаат за жена плавуши??????па шо ке им е таква жена????зш се палат најмногу на заносни плавуши,повекето????ама еве не се лутам многу па еве еден виц,на моја сметка:pipi:

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дошла плавуша во продавница за бела техника и вика:
- Би сакала да го купам оној телевизор?
- Жал ми е госпоѓице, ама не услужуваме плавуши!- и рекол продавачот.
Утредента плавушата ја офарбала косата црна и пак отишла во продавницата.
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Би сакала да го купам оној телевизор?
[/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Жал ми е госпоѓице, ама не услужуваме плавуши!- и рекол продавачот.
[/FONT]Доаѓа палвушата повторно утредента целосно маскирана во бринета (црна) и вика
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Би сакала да го купам оној телевизор?
- Жал ми е госпоѓице, ама не услужуваме плавуши!- и рекол продавачот.
- Е добро де, како ме препознавте дека сум плавуша!?
- Епа тоа не е телевизор, туку микробранова печка!
[/FONT]
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
еве уште еден виц за плавуши
14 март
УРАААААА. ЈЕССС.ЈЕСССС.ЈЕССССС
Конечно можам да си ја возам колата, а инструкторот цело време да не ми повторува: „ПАЗИ МА!, Идеш контра, пази ПЕШАААК! И слични глупости. Уствари ја стварно не разбирам како можев да го трпам цели две години да ми збори?

8 април
У ауто школата денес правеа журка, за мојата возачка.
Инструкторите беа навистина возбудени. Еден од нив дури ни призна дека бил во црква и оставил прилог за мене. На другиот му засолзија очите иако не сакаше да го приметиме, а колегата до него ми се довери дека планира да се начука од среќа. Страшно се љубезни. Срциња се и ги сакам, ама мора да си признаам дека по малку ми е и чудно. Па не е возачката дозвола толку голема ствар за таква радост, а?

14 април
Си купив кола. Црвена. Ама морав одма да им ја оставам у сервисот да го сменат задниот браник. Мислам јбг, па ш`о да праам убацив у рикверц место у прва. Па немам толкаво искуство. Возам само недела дена, хелоооуууу.
16 април.
Конечно. Ете јааа. Мојата кола е дома. Толку и се израдував што решив да се провозам одма чим ми ја донесоа. Изгледа и други имаа иста таква идеа, да се провозат за мојата нова кола. Се создаде одма цела колона зад мене. Свиреа на сирените ко улави, бе.... Изгледа беше свадба, па за да им се придружам намалив од 20 на 15 кмч. Знаев дека ќе им се допадне мојата идеа. После тоа не престанаа да свират.
23 април
Комшииве ми се топ. Екстара луѓе. Ставиле огромен натпис ПАЗИ, КОМШИКАТА ВОЗИ!!! И ми дадоа дупло место на паркинг, а на децата им забраниле да играат надвор додека се паркирам. Знам дека не сакаат да ми сметаат додека се паркирам. Стварно се срциња.

30 април
Возачиве позади мене секој ден само ми трубат и ми даваат некакви знаци. Мислам дека е тоа многу љубезно од нивна страна, ама и опасно. Еден тип нешто му збореше, ама ја не можев да го разберам пошто не можев да го најдам тастерот за отворање на стаклото и за малку ќе повредев еден пешак. Среќа негова што возев 15 кмч.

10 мај
Овие возачиве секој ден ми се се почудни луѓе. Не само што ми мафтаат него и ми викаат за време вожња. Ја стварно не разбирам што сакаат, пошто уште не можам бе да го најдам тастерот за отворање на стаклата. Изгледа сакаат да ми дадат некоја информација, пошто еден денес како да го слушнав дека ми викаше: "Иди дома ма, ИДИ ДОМА....!!!" Мислам од кај па он знае дека идам дома. Чудно, нели? Кога ќе го најдам отворачот за прозори ќе ми биде дефинитивно полсено, ќе можам да ги слушнам што ми викаат.
19 мај
Ноќе градов е катастрофа со осветлување. Денес прв пат бев ноќе со кола. Абе цело време морав да ги држам упалени долги светла иначе ништо не се гледа. Изгледа дека и на другиве возачи ништо не им се гледа. Гледам ја одма што упалам дугачки и оние од спротива ги палеа. Само не ми е јасно зошто ми свиреа? Дали така плашат и бркаат мачки и кучиња да не им претрча некое, кој да ги знае. Ма остај ги чудаци.

26 мај
Денес имав сообраќајка. Влегов во кружен тек, ама влегов у шпиц ептен имаше коли. Не сакам да претерувам ама сигурно имаше едно 4 коли. И никако не можев да излезам. Кружев сигурно едно саат време. Мислам, почна да ми се врти од цело тоа кружење и на крај удрив во споменикот во средина на кружниот тек. Мислам дека мора да се ограничи возењето во кружен тек на мах. еден автомобил.
3 јуни
Несреќава ме држи и денес. Отидов да си ја земам колата од сервис и на искачање место да стиснам на кочница ја стиснав на гаста. Удрив у една кола и и ја искршив цела десна страна. И пази која коинциденција бе. Испадан дека тоа беше мојот инструктор.
Колку е добар човекот, немате појма. Јас цело време му викам дека сум јас виновна, а он срце, се кубеше по главата и викаше: "Прости ми Господе, прости ми Господе".:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom