Плавуши!:)

Член од
29 мај 2005
Мислења
32
Поени од реакции
0
Кажи бе некој виц за плавуши. Ја врска си немам од тие вицови, а знам дека ги има многу. Сум прочитал или ми кажале милјарда вицеви за плавуши ама... Од едно влага од друго излага.

Зашто плавуша кога ќе се потпре на зид, заидот паѓа???

Затоа што попаметниот попушта!!!
 

aNi

Член од
21 мај 2005
Мислења
29
Поени од реакции
3
зашто плавуша го лиже часовникот

- слушнала дека тик так го освежува здивот :D

:arrow:

зашто плавуша игра пред семафор?

- мисли дека е во диско... :roll:
 
Член од
13 март 2005
Мислења
15
Поени од реакции
3
сииниша

после непреспана ноќ, плавушата (или синиша е поправилно) го прашува партнерот: Извини заборавив вчера да те прашам, да не имаш СИДА случајно.
Не , и одговара тој, а шо ти текна сеа тоа?
Онака, само шо ја прелжав , па да не фатам пак :roll:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Што е плавуша во ќош?
- Тап агол!
8)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
778
Поени од реакции
0
Зошто плавуша брцка во тегла ТОМИ мајонез?
-Го бара ТОМИ :wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
So e skelet so plava kosa najden u podrum?
Pobednik na minatogodisniot natprevar u zmurka!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.047
Седи пандур и чека ред во бурекџилница. Слуша еден како вели: четврт со месо!
Се врти пандурит и вика: Трет со сирење!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
140
:lol: :lol: :lol: :lol: Дивајдер, си ја утнал темата, освен ако пандурот бил плавуш :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.697
Поени од реакции
3.047
Добро бе, еве:
џандарка, плавуша, од оние на бицикл чека ред во бурекџилница и слуша едне како вели: четврт со месо, се врти и вели: јас, трета со сирење!!

БиваТ вака али небиваТ!!
 
Член од
13 март 2005
Мислења
15
Поени од реакции
3
КАЗНА И ЗЛОСТОР

дивајдер, тој виц е постиран и заштитен од мене една недела пред да го пишеш (види тема милицајски). за повреда на афторски :lol: права, барам јавно извинување, едно пиво и порција јетра. Плус за вицот со зајакот на ридчето шо седел, чистел нокти и јадел говна... лошо шо го раскажа, и е исто заштитен од мене- уште две пива. и дај пред да идеш да се најдеме, таму кај шо одиш нема скопско.
п.сЧ по казна мора написмено да го раскажеш вицот со „каде се ОВЦИТЕЕЕЕЕ?„
ПОЗДРАВ
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.321
Поени од реакции
29.050
aNi напиша:
зашто плавуша игра пред семафор?

- мисли дека е во диско... :roll:
:?:
Ја сфаќам поентата, ама не е смешно. :wink:
 
Член од
10 март 2005
Мислења
660
Поени од реакции
9
loooooooooooooooooooooooooooooooool
zakopenzi:(acid plavusho moja :)))))))
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
778
Поени од реакции
0
Зошто плавушите не заболуваат од кравјо лудило?

- Сепак се работи за болест на мозокот. :lol:

Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја плавуша покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.
- Добро мори жено, нели е плитка водава.
- А бре плитка е прееска на едни шатки до пола им беше![/b]
 
На врв Bottom