Пиротехника

Член од
11 јуни 2015
Мислења
145
Поени од реакции
18
Нова година се се ближи, вас ве нема.. Него да прашам како се движат цениве годинава? Планирам да потрошам околу 500ден и да знам какви петарди ќе имам можност да купам. :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Нема ништо.... ништо добро барем за мене. СИГУРНО има на БИТПАЗАР некои малецки петардичиња ама тие за ништо не ги бива, барем мене не ми праат филм.
Јас разгледувам и уште се чудам како да дојдам до најјаките петарди на светов.

Како да си ги средам овие????
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
145
Поени од реакции
18
Мали и барам, мислам во споредба со овие мали. Иначе за овие незнам, можда има некои тетуријали на јутуб. :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Мали и барам, мислам во споредба со овие мали. Иначе за овие незнам, можда има некои тетуријали на јутуб. :)
Инаку не сум таков човек да се смеам на туѓи грешки ама многу интересно ми звучи твојава грешка тетуријали. :) Туторијали или упатства.
 
Член од
11 јуни 2015
Мислења
145
Поени од реакции
18
ХАХАХХАХАААААА и јас се смеам сеа приметив :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Нова година се се ближи, вас ве нема.. Него да прашам како се движат цениве годинава? Планирам да потрошам околу 500ден и да знам какви петарди ќе имам можност да купам. :)
Помини на БитПазар по тоа тезгите имаш се од најмало до најголемо парче, од обични класични Пиратки па се до оние големи петарди топовски удари ли како ги викаат популарно со ознаки што се КO и МR a ги има и едни доста големи петарди со натпис PANDA ... но за во урбана средина најдобри се само старите добри класични Pirat петарди и ништо повеќе :)
Пиратот кутија е накај стотче, може некаде да се ценкаш и да ти ги дадат за 70-80 ден. кутија, зависи до продавачот :icon_mrgr:
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Помини на БитПазар по тоа тезгите имаш се од најмало до најголемо парче, од обични класични Пиратки па се до оние големи петарди топовски удари ли како ги викаат популарно со ознаки што се КO и МR a ги има и едни доста големи петарди со натпис PANDA ... но за во урбана средина најдобри се само старите добри класични Pirat петарди и ништо повеќе :)
Пиратот кутија е накај стотче, може некаде да се ценкаш и да ти ги дадат за 70-80 ден. кутија, зависи до продавачот :icon_mrgr:
Другар барам 10 години топовски удар од ЈНА ... тие што ги продаваат динамитите не ги бива за ништо , баш тие КО и МР .. порано имаше барем Big Tiger , Black Death и големи Касандри ... сеа не ги бива за ништо. Јас барам нешто као што ги пуштив на клипот .. ако има некој идеја како да ги купам би му бил многу благодарен. :)
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Еее, памтите ли на времето кога обичните пиратки разнесуваа шише од Пелистерка? Сега нема такви. затоа практикувам само триаголници, може и да се правиат повеќе работи со нив, како на пр. поголеми бомби и колекционерство на фитли од 6цм.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Mразам петарди и не можам да ги смислам поготово сега период пред дочек на нова година и други празници. Идам по пат и се штрекнувам кога ќе пукне некоја петарда .

Единствено поштувам огномети но никогаш сум немал прилика да запалам огномет да се распука, а некад имам желба но пошо не искусен во таа работа и нема да испадне како што треба затоа и не ми се даваат пари за ова.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Еее, памтите ли на времето кога обичните пиратки разнесуваа шише од Пелистерка? Сега нема такви. затоа практикувам само триаголници, може и да се правиат повеќе работи со нив, како на пр. поголеми бомби и колекционерство на фитли од 6цм.
'
Памтиме.
Нема ништо сеа срање е се.
Ќе идам баш деновиве на Бит да видам што има.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
'
Памтиме.
Нема ништо сеа срање е се.
Ќе идам баш деновиве на Бит да видам што има.
Јас останав сув оваа година, буквално ништо не земав, а пред тоа по 700-800ден. давав за триаголници.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Јас земав бакљи оваа година.

Од пиротехника само бакљи и огномет почитувам. Бакљите создаваат еуфорија, и забележаност во толпа, и не се опасни како петардите да мислиш дали ќе ти експлодираат во рака и ќе ти откинат екстремитет, а огнометот е уметност, кој сите го сакаат и тие што не сакаат пиротехника и тие што сакаат:)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Drugari. Mozhe nekoj da mi kazhe dali mozham da naracham pirotehnika od drugi drzhavi ? Kako na primer Polska, Holandija, Avstrija, Germanija ? Ima prejaki petardi shto sum gi sonuval ushte od malecok.
Kaj nas, posebno ne na Bit Pazar nikogash nema da stasaat ovie bombi za koj pravam muabet.[DOUBLEPOST=1478614920][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1478615418][/DOUBLEPOST] oooopsssss !
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас имам видено едни како стапчиња кои се палат или којзнае што им се прави и почнуваат да испуштаат црвен или во друга боја чад, но најчесто црвен. Имам приметено дека најчесто ги користат навивачине кога има некој натпревар. Како се викаат тие, каде ги има и која цена се?:)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Бакљи се тие, каде се продаваат и по која цена не знам, ако знае некој нека пише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom