Пиротехника

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
310
Што мислите за пукањето огномети петарди општо за Пиротехниката дали ви е Интересна?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Порано да но сеа не, сега дури и нова година не ми е интересна не па огнометот и петардите јбг тоа е:)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Огномет, немој сега да се вадите дека кога и да има на плоштад во Скопје сите се радувате како мали деца па и јас интересно е да гледаш како се разлеваат боите.
Петарди уште повеќе сакам, не за друго туку за ремет на комшиите! :D
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
До 15 години мислам дека имам најмногу испукани петарди и огномети од сите ........ Под 5 кутии во 00:00 не бев..... Не рачунам што уште од октомври идев на бит-пазар и ранецот го пунев до горе..... Со петарди......... За огномет си набавував од Мирновец... и све на све за Нова Година беше лудило.... Сега ни ми се пука ни ми се слави Нова Година.... Тапа е ....
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
310
mnogu mi e interesno mene da pukam petardi osobeno od onie pogolemine kako so se golemite burenca M-10.000 i K0212 topovski udari
--- надополнето: Nov 24, 2011 1:37 PM ---
mnogu mi e interesno mene da pukam petardi osobeno od onie pogolemine kako so se golemite burenca M-10.000 i K0212 topovski udari
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.647
Поени од реакции
14.255
mnogu mi e interesno mene da pukam petardi osobeno od onie pogolemine kako so se golemite burenca M-10.000 i K0212 topovski udari
--- надополнето: Nov 24, 2011 1:37 PM ---
mnogu mi e interesno mene da pukam petardi osobeno od onie pogolemine kako so se golemite burenca M-10.000 i K0212 topovski udari
за нова година порачај му на дедо мраз да ти донесе тенк, а од Бучко побарај резервни тенковски делови. Гледам очеш да го пукаш од среча море хеј
****
Петарди
 
На врв Bottom