Пиротехника

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Biljbilj08, 23 ноември 2011.

 1. G-Ms|2

  G-Ms|2 I troll'd u ;)

  Член од:
  23 мај 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  10
  a која цена се ?
   
 2. viksamkd

  viksamkd

  Член од:
  27 март 2007
  Мислења:
  584
  Допаѓања:
  37
  150ден една мислам дека беа.. бар до лани и тие и Big Tiger има едни добри се..
   
  На bojan69 и Biljbilj08 им се допаѓа ова.
 3. Biljbilj08

  Biljbilj08 1987

  Член од:
  19 ноември 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  308
  Big Tiger ne se 150 denari, tuku 50-60 mozes da gi zemes i ostanatite golemi
   
 4. G-Ms|2

  G-Ms|2 I troll'd u ;)

  Член од:
  23 мај 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  10
  i k0212 li e okolu 50-60
   
  На Biljbilj08 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Мартин`

  Мартин` Гостин

  Петарди никако, ептен некако досадно ми е 100 петарди додека ги испукам за едно слабо “пау“ не ми се исплаќа.. годинава ќе гледам да наминам на бит-пазар да си земам неколку топовски удари како и бајги римски свеќи.. планирам ова да го правам за НГ само помало ..  Може и некоја бакља плус :D
   
 6. G-Ms|2

  G-Ms|2 I troll'd u ;)

  Член од:
  23 мај 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  10
  Овие топовски удари што ги спомнувате
  овакви се:
  [​IMG]
  или овакви:
  [​IMG]
   
  На bojan69 и Biljbilj08 им се допаѓа ова.
 7. НеоН

  НеоН

  Член од:
  12 август 2010
  Мислења:
  2.892
  Допаѓања:
  901
  Мислам дека тие буренцата ги викаме топовски удари,како овие горе вакви не сум сретнал кај нас..
   
 8. G-Ms|2

  G-Ms|2 I troll'd u ;)

  Член од:
  23 мај 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  10
  вторите се k0212 а првите се хрватски петарди од ORION и се послаби од оние k0212.
   
 9. Biljbilj08

  Biljbilj08 1987

  Член од:
  19 ноември 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  308
  50
  --- надополнето: Dec 4, 2011 9:22 PM ---
  DSC01171.JPG
  --- надополнето: Dec 4, 2011 9:23 PM ---
  Еве ви Топовски Удари
   
  На G-Ms|2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Matador :)

  Matador :)

  Член од:
  6 март 2009
  Мислења:
  978
  Допаѓања:
  851
  кај може да се купат топовски удари и димни бомби во боја ?
  и која цена се
   
  На bojan69 и Biljbilj08 им се допаѓа ова.
 11. Biljbilj08

  Biljbilj08 1987

  Член од:
  19 ноември 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  308
  Bit pazar 50-60den, a za dimni bombi Pirotehnika Mirnovec
   
  На G-Ms|2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. G-Ms|2

  G-Ms|2 I troll'd u ;)

  Член од:
  23 мај 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  10
  BiljBilj tie topovskite udari ti gi imas tvoi se? na bitpazar se prodava k0216 ?

  Kolku pari e na bitpazar kutija od:
  Burenca
  [​IMG]
  Piratki
  [​IMG]
  Denovive planiram da doagjam za skopje pa da znam kolku pari da oddelam za pirotehnika :)
   
  На Biljbilj08 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Biljbilj08

  Biljbilj08 1987

  Член од:
  19 ноември 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  308
  Tie prvite se 130-150 , a piratkite 60den.
   
  На G-Ms|2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. G-Ms|2

  G-Ms|2 I troll'd u ;)

  Член од:
  23 мај 2011
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  10
  A k0212 i k0216 prodavat se na parce samo ili se prodavat i po kutii? Po kolku pari e od kutija k0212 ? prodavat li se k0208? na bitpazar
  pozz
   
  На Biljbilj08 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. viksamkd

  viksamkd

  Член од:
  27 март 2007
  Мислења:
  584
  Допаѓања:
  37
  BigTiger се рокаа едно 50тина на дербито работнички - мзт во градскиот парк.. појако гранатирање немам чуено... еве на почетокот има слики од баклјадата,димнијадата,огнометот и гранатирањето..
  http://www.youtube.com/watch?v=i5PFrdon3Zw&feature=channel_video_title
   
  На Biljbilj08 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: