Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
со тоа дека трескаш глупости во тема наменета за починато лице се е јасно кажано за тебе и каков лик си. еднаш не најде момент да се затнеш и да прекинеш кога што треба !!!
А ако е за починато лице треба да бидам лицемерен и да напишам РИП со тажно смајли, проследено со линк до некоја негова патетична жалопојка?

Ако не ти се допаѓа што пишувам слободно прескокни, воопшто нема да се навредам ако не ги читаш моите постови.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
„За починато лице“...шо глупости ќе прочиташ од ликови шо глумат часни сестри...
Јавна личност е нормално е да се коментира. Коа имало вести за него дека си купил нови гаќи, така логично е и да се збори за смртта. Шо паламудите без потреба, стално иста прича...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
„За починато лице“...шо глупости ќе прочиташ од ликови шо глумат часни сестри...
Јавна личност е нормално е да се коментира. Коа имало вести за него дека си купил нови гаќи, така логично е и да се збори за смртта. Шо паламудите без потреба, стално иста прича...
Тоа за починато лице лошо не се зборува има корен во многу примитивен страв дека мртвите се враќаат и можат да нанесат зло. Тежок атавизам е во прашање.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
А и овие што му пишат на фб, пријателче, пријателче, да ви беше толку до пријателчето ќе му го најдевте чарето, ќе му помогневте, ќе го однесевте на муабет со стручно лице и лекување.
Е, баш ова и го зборев на другарка која викаше „да ти ебам дрогите“.
Не е да ти ебам дрогите. Да ти ебам карактерот и блиските пријатели што не сакале/се откажале да помагаат.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
не значи дека умрел директно поради дрога,можно е и од мозочен или срцев удар како последица од дрогирањето......
Какво е тоа директно умирање од дрога, ако не е откажување на срцето или мозочен удар - најчесто? Не знаеш ни сама какви глупости пишуваш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И познати и непознати страдаат од депресија или имаат проблеми поради дрога.
Ама,ако некој бил наркоман додека бил жив,не значи дека умрел директно поради дрога,можно е и од мозочен или срцев удар како последица од дрогирањето......Ама,и да умрел Влатко поради предозирање,жално е.Млад отиде.
А,и старите велат дека за мртвите лошо не се зборува.
И не е добро без официјална изјава од полицијата да зборуваме дека 100 посто дрогата го убила.
Можеби Влатко не беше некој супер пејач,но не беше ни лош.Треба да покажеме барем малку почит.
Не треси глупости, нормално дека срцето откажува кога ќе се предозираш. Мене Влатко ниту ми бил нешто, ниту го познавав, освен што го имам видено на 3-4 пати направен стакло од дрога во Џубокс, така што не можам да судам каков бил. Меѓутоа имам посебен soft spot за луѓе што претеруваат со дрога и алкохол и потоа околината очекува да ги жалиш кога ќе си го уништат или згаснат животот. Ма ајде бе.
 
C

Castiel

Гостин
Жално ќе беше да умрел од природна причина прерано, или несреќа или слично. Ама ако се предозирал ама ич не ми е жал. Никој не му крив што сам себе си го уништил животот со дрога. Јбг.
 
C

Castiel

Гостин
И познати и непознати страдаат од депресија или имаат проблеми поради дрога.
Ама,ако некој бил наркоман додека бил жив,не значи дека умрел директно поради дрога,можно е и од мозочен или срцев удар како последица од дрогирањето......Ама,и да умрел Влатко поради предозирање,жално е.Млад отиде.
А,и старите велат дека за мртвите лошо не се зборува.
И не е добро без официјална изјава од полицијата да зборуваме дека 100 посто дрогата го убила.
Можеби Влатко не беше некој супер пејач,но не беше ни лош.Треба да покажеме барем малку почит.
Ич не е жално ако е од предозирање. Некој со сила му давал дрога? Со сила ли го терал се дрогира? Кога бил доволно глуп да се дрогира никој не му е крив ниту па жално е.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Тоа за починато лице лошо не се зборува има корен во многу примитивен страв дека мртвите се враќаат и можат да нанесат зло. Тежок атавизам е во прашање.
Нема врска сеа, го знаеме дека за лични преписки користи секоја прилика.
И во земји кај што има пак некое коректно однесување, Јапан (не знам тамо), па пак се коментираат вакви настани....не, овој токмаков ќе ми глуми ко да живее на Хиландар, а го знаеме кој е. Еве мене лично ме изненади дека баш се фиксал. Мислев тие дроги дека изгубија на популарност. Има уште пар ликови што се мотаат по Скопјево и за изненадување ми е што се живи уште, а Влатче не беше од таа генерација...многу помлад. Ама ете...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.514
Поени од реакции
4.334
Не треси глупости, нормално дека срцето откажува кога ќе се предозираш. Мене Влатко ниту ми бил нешто, ниту го познавав, освен што го имам видено на 3-4 пати направен стакло од дрога во Џубокс, така што не можам да судам каков бил. Меѓутоа имам посебен soft spot за луѓе што претеруваат со дрога и алкохол и потоа околината очекува да ги жалиш кога ќе си го уништат или згаснат животот. Ма ајде бе.
И комплетно здрави особи (независници) умираат од срцев и мозочен удар, не треба да е чудно што се искллучува предозираноста како причина за смртта.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И комплетно здрави особи (независници) умираат од срцев и мозочен удар, не треба да е чудно што се искллучува предозираноста како причина за смртта.
Да ама не и со ваква позадина како него :) Во паркиран автомобил го нашле, без траги на насилство, ако не е предозираност во моментот, целото тоа контаминирање на телото низ годините си го зело данокот.

Погребот е утре на гробиштата во Ѓорче Петров од 11 часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom