Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747


Популарниот македонски пејал Влатко Илиевски утрово бил пронајден мртов во автомобил во Скопје, дознава Press24.
според информациите Илиевски бил најден во мотроно возило марка Тојота на Булеварот Трета Македонска бригада.
Од полицијата ја потврдија оваа информација. Велат дека на местото е извршен увид од страна на Јавен обвинител и телото е предадено на обдукција.
Нема информации кои се причините за смртта.
Влатко Илиевски беше еден од најпознатите рокери во Македонија.

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Бог да го прости, ма да се надевам дека е лажна вест. Нема да заборавам кога го видов еднаш позади Беко со уште еден дечко, лом беа направени, очите стаклени и носевите црвени, се замиваа на чешмата. Не сум слушнал дотогаш муабет дека користи нешто. Штета за млад дечко.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Штета...Така требало да биде.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Аман бе, греота чоекот, шо и да била причина.
Као пејач...шо знам...не е битно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Стварно добри песни имаше колку и да го зезаа дека немаше многу врска од пеење.

Ќе фали на македонскава музичка сцена. Што и да му се десило сепак жално е млад живот згасна.

Не пишувајте работи дрога ова она дај да почекаме да видиме официјално од што е починат.
 
S

silmarillion

Гостин
Греота за годините, за најблиските. Се збореше дека претерува у задње време ама веќе е мање више битно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За што да се работи?
Overdose, се предозирал.


Стварно добри песни имаше колку и да го зезаа дека немаше многу врска од пеење.

Ќе фали на македонскава музичка сцена. Што и да му се десило сепак жално е млад живот згасна.

Не пишувајте работи дрога ова она дај да почекаме да видиме официјално од што е починат.
Па сигурно не е убод од пчела. Ете имаш и официјално на некој од сајтовиве дека се предозирал.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Нека почива во мир :place::place::place:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Overdose, се предозирал.




Па сигурно не е убод од пчела. Ете имаш и официјално на некој од сајтовиве дека се предозирал.
Вака фин човек по телевизија што сум гледал никогаш не сум замислувал дека се дрогира.

Стварно супер песни имаше.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Чекајте малку,првичните објави се рекла-кажала.Треба да се почека објава од полицијата во која ќе биде кажано од што починал.Како и да е,жално е за неговото семејство.Млад беше.Имаше и некои добри песни.Нека почива во мир.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Вака фин човек по телевизија што сум гледал никогаш не сум замислувал дека се дрогира.

Стварно супер песни имаше.
Зошто да не е фин чоек ако се џанка? Лош си е за себе најмногу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom