Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.954
Поени од реакции
7.602
Чекајте малку,првичните објави се рекла-кажала.Треба да се почека објава од полицијата во која ќе биде кажано од што починал.Како и да е,жално е за неговото семејство.Млад беше.Имаше и некои добри песни.Нека почива во мир.
Во државава малечка па и не е тешко да се дознае/види што точно праат познативе у животот.

Познато е дека познатите ги фаќа депресии и фаќаат кривини на лево у животот со дрога, премногу алхохол, коцка, убиства..

Сепак и јас сум за да се почека официјално изјава од полиција.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Познато е дека познатите ги фаќа депресии и фаќаат кривини на лево у животот со дрога, премногу алхохол, коцка, убиства..
Да, а непознатите не ги фаќаат депресии, нив се им е розево во животот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да, а непознатите не ги фаќаат депресии, нив се им е розево во животот.
Затоа не ги разбирам жалопојките на цела држава. Какви луѓе со какви судбини постојат па не фатиле таков правец во животот. А и овие што му пишат на фб, пријателче, пријателче, да ви беше толку до пријателчето ќе му го најдевте чарето, ќе му помогневте, ќе го однесевте на муабет со стручно лице и лекување.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.128
Поени од реакции
16.212
Затоа не ги разбирам жалопојките на цела држава. Какви луѓе со какви судбини постојат па не фатиле таков правец во животот. А и овие што му пишат на фб, пријателче, пријателче, да ви беше толку до пријателчето ќе му го најдевте чарето, ќе му помогневте, ќе го однесевте на муабет со стручно лице и лекување.
Па гледајќи го профилот, мислам дека одел на лекување и тоа до неодамна, 27. Јуни отприлика.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Затоа не ги разбирам жалопојките на цела држава. Какви луѓе со какви судбини постојат па не фатиле таков правец во животот. А и овие што му пишат на фб, пријателче, пријателче, да ви беше толку до пријателчето ќе му го најдевте чарето, ќе му помогневте, ќе го однесевте на муабет со стручно лице и лекување.
Настрана од Влатко за чиј живот поим немам, навистина ми е гадно кога ќе кукаат по некој познат и богат кој се убил со дрога или алкохол. Најголем број од луѓето во светот живеат во немаштија, некои во крајна беда, овие имале се во животот па почнале да се дрогираат. Па умреле од дрога.

И сега треба да ги жалиме колективно? Јеби га, ако си толку глуп да не можеш да си го осмислиш животот а имаш вреќа пари, подобро е да умреш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И

Име И Презиме

Гостин
Бог да те прости Влатко, нека биде возвишен твојот дух насекаде .Ке те паметиме по многу работи, остануваат само убавите спомени.Веста ја дознав пиејки го 1то кафе во парк а денов е отиден у неповрат после споделување на оние луѓе кои што не поврзуваат крвно.
Скитај по небесата, уживај во боемштината :place::place::place::place::place::place::place:


 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Настрана од Влатко за чиј живот поим немам, навистина ми е гадно кога ќе кукаат по некој познат и богат кој се убил со дрога или алкохол. Најголем број од луѓето во светот живеат во немаштија, некои во крајна беда, овие имале се во животот па почнале да се дрогираат. Па умреле од дрога.

И сега треба да ги жалиме колективно? Јеби га, ако си толку глуп да не можеш да си го осмислиш животот а имаш вреќа пари, подобро е да умреш.
Па сеа, не беше миљардер баш. Плус и ако умрел од хорс и тоа е дрога за сиромаштија.

Вака од сегашна перспектива, Влатче ептен испадна еклектика. Тераше филм од пред 50 години шо и мене ми беше несфатлив затоа шо сум постар од него, а таа цела негова појава ми изгледаше старо (ама не у позитивна смисла). Пишуваше дека у Тојота го нашле, шо ми е чудно, пошо возеше една буба од оние најстарите. Луѓе шо беа у тој фазон, познати зборам, вака завршуваа...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Па сеа, не беше миљардер баш. Плус и ако умрел од хорс и тоа е дрога за сиромаштија.
Напишав дека мојот втор пост не се однесуваше за него. Ни јас не мислам дека пливал во пари.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Татко му го држеше она кафанчено Вршац до стадион...не знам дали уште. Тоа е „естрадава“ македонска...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.488
Поени од реакции
20.479
Македонска работа, ова она вака така ...
Настрана од Влатко за чиј живот поим немам, навистина ми е гадно кога ќе кукаат по некој познат и богат кој се убил со дрога или алкохол. Најголем број од луѓето во светот живеат во немаштија, некои во крајна беда, овие имале се во животот па почнале да се дрогираат. Па умреле од дрога.

И сега треба да ги жалиме колективно? Јеби га, ако си толку глуп да не можеш да си го осмислиш животот а имаш вреќа пари, подобро е да умреш.
а добро има ли тема на форумов во која ти не кењаш ? дно суштество уште помалце компетентен да дискутираш за депресија !!!

Не е важно што си правел на себе туку е важно што правел за другите, а тоа биле само позитнивни работи и по тоа ќе го паметат неговите блиски, пријатели, колеги како и публиката која ја имаше човеков. Нека почива во мир а неговото дело нека биде вечно !!!!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Македонска работа, ова она вака така ...

а добро има ли тема на форумов во која ти не кењаш ? дно суштество уште помалце компетентен да дискутираш за депресија !!!

Не е важно што си правел на себе туку е важно што правел за другите, а тоа биле само позитнивни работи и по тоа ќе го паметат неговите блиски како и публиката која ја имаше човекот. Нека почива во мир !!!!
Каде напишав дека бил лоша личност и дека не треба неговите да го паметат?

Знаеш воопшто да читаш?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.488
Поени од реакции
20.479
Каде напишав дека бил лоша личност и дека не треба неговите да го паметат?

Знаеш воопшто да читаш?
со тоа дека трескаш глупости во тема наменета за починато лице се е јасно кажано за тебе и каков лик си. еднаш не најде момент да се затнеш и да прекинеш кога што треба !!!
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Во државава малечка па и не е тешко да се дознае/види што точно праат познативе у животот.

Познато е дека познатите ги фаќа депресии и фаќаат кривини на лево у животот со дрога, премногу алхохол, коцка, убиства..

Сепак и јас сум за да се почека официјално изјава од полиција.
Затоа не ги разбирам жалопојките на цела држава. Какви луѓе со какви судбини постојат па не фатиле таков правец во животот. А и овие што му пишат на фб, пријателче, пријателче, да ви беше толку до пријателчето ќе му го најдевте чарето, ќе му помогневте, ќе го однесевте на муабет со стручно лице и лекување.
И познати и непознати страдаат од депресија или имаат проблеми поради дрога.
Ама,ако некој бил наркоман додека бил жив,не значи дека умрел директно поради дрога,можно е и од мозочен или срцев удар како последица од дрогирањето......Ама,и да умрел Влатко поради предозирање,жално е.Млад отиде.
А,и старите велат дека за мртвите лошо не се зборува.
И не е добро без официјална изјава од полицијата да зборуваме дека 100 посто дрогата го убила.
Можеби Влатко не беше некој супер пејач,но не беше ни лош.Треба да покажеме барем малку почит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom