Песната над мојата

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Иако не го слушам, Наум го сметам за добар вокал во таквиот вид македонска музика. Воедно песната е интересна и има некоја лесна мелодија која без да сака чоек му останува в мозок после слушање.

THE GOVERNMENT - NEBO
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Хипнотизирачки делува песната.
Со визуелните ефекти делува и смирувачки.

Fifth Harmony-Sledgehammer
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас песнава би ја поделил на два дела. Едниот дел е оној потивкиот до 01:40, а другиот е оној побрзиот од 01:40, па до крајот на песната. Потивкиот дел мислам дека ме освои. Страшно пријатно за уво, гласот со музиката се совпаѓа целосно и иако има нешто ,,мистериозно" во овој дел од песната, сепак песнава до некаде и те одмара. Побрзиот дел ми е безвезе. Со тоа што ја убрзале музиката со гитари ја уништиле песната. Да би одела песната до крај како првиот дел би била идеална:)


Нокаут и Игор Џамбазов - Во бестрага


@Erich Zann тагни некој стар љубител на темава, можеби ќе се врати некој:D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Слободно ќе кажам една од најемотивните македонски песни. Многу добар текст на Џамбазов. Инаку оваа верзија е добра, и е веројатно најпозната, ама јас ја преферирам од Брејк. Сепак оригинал си е оригинал...

S.A.R.S. - Pepeo
 
B

beaverknight

Гостин
Песнава е вотка и комунизам, песнава е том и џери :D
Делот што го покрива пијаното добро звучи, тука спијат и двајцата, и том и џери, после таму се будат и се бркаат до крај на песната. Не знам кој победува на крајот...

Arcade Fire - Une Année Sans Lumière
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Песнава ме потсеќа на музиката/песнине од американскине филмови кога снимаат природа, како коњи трчаат, една семејна идила........., поточно во оние делови кога завршува една битна сцена/дејство, па се прикажуваат само снимки без зборење на глумците, па потоа следи пак нова сцена:D Воглавно ова не е нешто што на мене ми се свиѓа. Премногу е монотоно, но далеку е од непријатно за уши:)


Aleksandra Prijovic - Senke


:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom