Паѓа ли рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ?

Паѓа ли ...рејтингот на партиите?


  • Вкупно гласачи
    188

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Кој високо лета, ниско паѓа. Секогаш било и ќе биде така. Туку, ај, џабе пишувам, за година дена ќе си видите сами.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Што се потресувате бе рејтинг паднал се дигнал.....
За неполн месец има избори па ќе си ги измерат(рејтинзите)...и ќе нема дилема чиј е поголем...:wink::smir:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Se palat komunjarive kako mladi majmuni, abe nemozi covek da vi se iznacudi, na sto se raduvate, normalno e rejtingot da varira, neznam koj ja pravel anketava, ali ke i veruvam, a vie sto se raduvate ke placite na 22 mart, zatoa sto na toj den jejtingot ke bidi istiot sto si bese
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Nacionalist sto slusam be prijatele, Tito mu vodel na Koceta so 2:1, bo bo bo, ama kje placis....:pipi:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Nacionalist sto slusam be prijatele, Tito mu vodel na Koceta so 2:1, bo bo bo, ama kje placis....:pipi:
Тито ...„водел„???.
Тоа е само можно ....во анкетите на Кутринскиот весник..што ти е „задолжително„ утринско четиво..
На други..ич го нема..да не спрема пак нови „бугарски летоци„..за расфрлање по Скопјево???.
Ако (случајно нели) пак те „ангажира„ како Plakatenfurer..ќе се „наполниш„ со паринки...
:pipi:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Коце победува во Скопје,спремајте се за “Црвениот Плоштад“ во портокалово пакување.:smir:
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Значи може да се констатира дека и резултатите од анкетата на оваа тема (отворена од lav, разбира се, дрн, дрн) покажуваат дека рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ е во процес на паѓање!
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Коце победува во Скопје,спремајте се за “Црвениот Плоштад“ во портокалово пакување.:smir:
Па добро бе..немој веднаш сега со сеење на паника и безнадежност...кај конкурентите
Ххехехехе..победа..само ако се мора..и ако го бара тоа народот..така барем се вели..стандардна и добро позната фраза..

:pipi:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Секоја чест за националистичката политика, навистина ни е потребна, ама не само тоа, туку добра работа на економски план исто!

Aj za ova razmisli dva tri pati...... Ti trebaat tie reklami vo stil TI SI MAKEDONIJA, koi te potsekaat na tiranija, despotizam i fasizam, vo stil na Gebels....

Ti ako znaes deka si Makedonka, i ja sakas MKD so celo srce, ne ti treba nekoj idiotski spot i uste poidiotski glas da ti kazuva sto si ti.... Mislam ne sum clen ni ti aktivista na nekoja partija, naprotiv simpatizer na lavovive sum, ama NACIONALiSTICKA POLITKA????
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Неможам да ги поднесам од ВМРО ниту од СДСМ.

А треба опција (саглам) нема во Македонија. Се се опуртинисти. Идеологија нема!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Aj za ova razmisli dva tri pati...... Ti trebaat tie reklami vo stil TI SI MAKEDONIJA, koi te potsekaat na tiranija, despotizam i fasizam, vo stil na Gebels....

Ti ako znaes deka si Makedonka, i ja sakas MKD so celo srce, ne ti treba nekoj idiotski spot i uste poidiotski glas da ti kazuva sto si ti.... Mislam ne sum clen ni ti aktivista na nekoja partija, naprotiv simpatizer na lavovive sum, ama NACIONALiSTICKA POLITKA????

Јас сум Македонец не Македонка, тоа ти го кажува моето име, кое е во машки род.
Е убаво оти јас зна, ама има многу кои незнаат, уште толку кои се плашат (последица од комунизмот) да кажат што се и има некои кои сеуште се на раскрсница па одлучуваат што да бидат, секако да не ги заборавам оние кои се најбројни : оние на кои им треба потсетување кои се. Нема уметност во спотовите, а кога би ја имало би биле поскапи, значи ти се евтини, едноставни (според тебе идиотски) но имаат своја цел и влијание кај единки на кои тоа име е потребно. Нема ниту една лоша намера во нив , или можаби си видела спот, смрт за албанците, смрт за бугарите, за србите или грците, педерите на бесилка и тн... ?
Размислувај со своја глава.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Јас сум Македонец не Македонка, тоа ти го кажува моето име, кое е во машки род.
Е убаво оти јас зна, ама има многу кои незнаат, уште толку кои се плашат (последица од комунизмот) да кажат што се и има некои кои сеуште се на раскрсница па одлучуваат што да бидат, секако да не ги заборавам оние кои се најбројни : оние на кои им треба потсетување кои се. Нема уметност во спотовите, а кога би ја имало би биле поскапи, значи ти се евтини, едноставни (според тебе идиотски) но имаат своја цел и влијание кај единки на кои тоа име е потребно. Нема ниту една лоша намера во нив , или можаби си видела спот, смрт за албанците, смрт за бугарите, за србите или грците, педерите на бесилка и тн... ?
Размислувај со своја глава.
Па баш дека размислувам со своја глава ти го пишав постот..... (извини за родот шѕо го згрешив)...
Ама минатиов месец на ТВ на секои 15 минути се вртеа реклами.. Да точно немаа уметничка позадина, ама траеја и по 3-4 минтути, па ако 1 минута е да речеме ХХХ евра, направи математика и да видиш колку се потрошени за месец дена на 3 4 телевизии.....
Со тие пари само се создава ЛАЖНО ЧуСТВО ЗА НАЦИОНАЛИЗАМ...... Ти или го имаш тоа во тебе, ги имаш мудата да отидеш сред Атина да викнеш-Солун е наш или ги немаш.... Нема што да продаваат гачки тука...

Викаш нема лоша намера... колку перењето мозок е лоша намера? Ја нити ги спомнав Албанците, педерите и кој ти не.... За комунизмот нема врска, тие генерации поминаа, мислам дека мојата генерација е првата која не е загадена со комунистичкиот систе

Ова размислувај со твоја глава, и за тебе важи, јас што имам различно мислење од 300 илјади активисти на ВМРО само по себе кажува дека имам сопствен став, свое мислење, и без разлика што идеологиите ни се совпаѓаат, НЕ ДОПУШТАМ ДА ЗАПАДНАМ ВО СИВИЛоТО
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
jas ke glasam za taa partija sto ke ima programa ,ama bas programa i vo taa programa da mi napise sto ke pravi vo sledniot mandat ako go dobie,ama ne da me laze.
e sega zosto pisuvam da ne me laze :
pa vo programata na DPMNE vo sto cekori a i onaa prosirenata ne PISUVASE:
DEKA KOGA KE DOJDAT NA VLAST ke go donesat najevropskiot zakon za zabrana za pusenje - ama si dojdoa na vlast i si go donesoa zakonot.
i sega site nie pusaci nisto ne im mozeme a tie ne maltretiraat pa duri i prostorija za pusaci nesmee da ima pa mora site kako idioti da pusime nadvor na otvoreno a vo EU KE VLEZEME KOJZNAE KOGA i do togas nekoj ke se izzivuva so mojata slobodna opredelba da pusam e sega nekoj ke mi kaza pa dobro e da ne se pusi demek za zdravjeto,pa site tie gi prasuvam dobro e za zdravjeto i da se hranime zdravo no da imame rabota i pari za hrana pa zosto ne napravi ama bas nisto ovaa vlada za da se podobri standardot na graganite i toa e po evropski terk ama ako se najademe ke pocneme da razmisluvame so svoja glava i vo toj slucaj sigurno deka nema da gi izbirame ovie od DPMNE
isto taka ne pisaa vo prosirenata programa deka so zakon ke zabranat da si kupime pivo po 19 casot-a da pisea ne veruvam deka ke dobiea tolkava podrska od glasacite

isto taka ne pisaa deka ako frlis hartivce na ulica ke platis kazna ,ama samo obicniot graganin ,a tie gradonacalnicite od DPMNE sto ne gi iscistia opstinite nema dagi kaznat

ima uste mnogu primeri no zasega tolku......

zatoa poracuvam do kandidatite za pretstojnite izbori da sednat i da napisat vo detalji "sto se ke pravat "koga ke dojdat na vlast i deka samo toa sto go pisale vo programata toa deka ke go pravat a ne kako ovie sega sto vladeat ,i se sto ne napisale za nase maltretiranje go pravat ,pa spored takvite programi da se opredelime ,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom