Парфеми

Член од
6 мај 2006
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ja u momentov koristam icy cold ali standardno si koristam street crn ili
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Momentalno koristam D&G Lightblue i Divine od Oriflame,a mnogu mi e ubav Glow od J.Lo.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Го има Јоор бе. Барем порано го имаше.Ама сеа само во мн добро снабдени продавници треба да се бара :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31


Cacharel NOA - Femme...менувам парфеми од време на време, но измеѓу се враќам на мојот омилен-Ноа.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
sagaqua напиша:


Cacharel NOA - Femme...менувам парфеми од време на време, но измеѓу се враќам на мојот омилен-Ноа.
-Тогаш барем употребувај го! :pos:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
STR8 , Glecer i Dark Wood има и други али овие си се поефинки
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Обожавам убави парфеми, сакам парфеми кои мирисаат нежно но штета што кај нас ретко може да се најде парфем како што треба. Барем јас неможам да најдам. Ќе купам некој ќе го платам малце поскапо и пак ветрее за пола саат.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
mnogu sum custvitelna na parfmemi. ne mozam da zastanam do covek koj nosi parfem sto mi gi siluva setilata.

a momentalno koristam so givenchy
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
koristam razlicni parfemi ali mnogu go sakam orginalot ANGEL isto i INTERNETY imnogu drugi ali ke gi pisam drugpat...
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Vo momentov go upotrebuvam Euphoria - Calvin Klein.Stvarno dobro mirisa.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Нате напиша:
Обожавам убави парфеми, сакам парфеми кои мирисаат нежно но штета што кај нас ретко може да се најде парфем како што треба. Барем јас неможам да најдам. Ќе купам некој ќе го платам малце поскапо и пак ветрее за пола саат.
Epa taka ti e kaj nas vo makedonija.Za nadvor posebno se pravat ,a za vo Evropskata unija ili opsto pojakite zemji posebno :(:( ne ti se isplaka da kupis nekoj preskap miris od kaj nas koga znaes deka samo pola saat ke ti traj.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Koristam od parfemi so ke mi stigne. Ne koristam epten jaki parfemi nemozam da gi podnesam. Do sea so gi iam koristeno najvise mi se svigja eden "Eternity" mama mi go donese od Praga... Preubav bese ....Ali za zal mi se potrosi:(:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom