Партнери пред брак-колку?

Партнери пред брак-колку?

  • 0

    Гласови: 2 4,8%
  • 1

    Гласови: 3 7,1%
  • 2

    Гласови: 2 4,8%
  • 3

    Гласови: 4 9,5%
  • 4

    Гласови: 4 9,5%
  • 5+

    Гласови: 27 64,3%

  • Вкупно гласачи
    42
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Дивајн напиша:
А зошто повеќе ве боли вас мажите ако жената имала повеќе партнери? Колку и да негирате, сите го мислите истото, а мака ми е од тоа да сум искрена. Не викам воопшто дека е убаво без осет да се менуваат партнери, и крајната бројка да е троцифрена, ама па што ако од првите тројца не и се погоди ниту еден на жената? Треба ли да се земе со третиот за да не се зголеми бројката и да ја надмине таа на мажот?
А и за мажите истото го мислам ... обратно ми е мене ... поголеми фраери ми се тие кои не ја поминале секоја девојка во градот, и кои имаат нешто што не го знаат ... така ќе има што да учи со мене, нали?
Значи, тука некаде лежи и мојот одговор ... не дека ми е пресудно, ама не сакам мојот сопруг да е некој што ја легнувал секоја која стигнал. Тука не мислам на врски, дека нормални врски кои траат повеќе, и да сакаш неможеш да ги имаш повеќе од десеттина.
Незнам зашто не боли:)..уствари да бидам искрен...ме болело првиот ден..вториот помалку...третиот скоро ич:)..no..дали тоа е поврзано со менталниот склоп на еден балканец или..традиционалното е вклопено во нашата глава...незнам..
На крај Диванје..доагаме на истото...Не е битен баш бројот..но да немаш барем чувство дека партнерот... го поминал половина град:)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
па бракови не се случуваат на основ на кој колку партнери имал/а, тоа ако му смета н анекого треба да си ги расчити дилемите додека е во врска со некого.

Сепак мислам дека ќе е премногу ако девојката има голема бројка на сексуални партнери (двоцифрена), треба да се размисли со каков мораал е истата, е сега жените ќе речат па исто е и со мажите, ама на кој не му чини нека раскинува веднаш како шо кажав погоре
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ако живеете во 18 век па да ве боли ако партнерката имала некој пред вас, а вие си е**те наоколу, тогаш ОК. Мене воопшто тоа не ми пречи.
Сум имал свој живот, не сум ја познавал, имала свој живот, не ме познавала и готово. Навистина, не е битна бројката на партнери воопшто.
Е сега нема да земам ороспија со тапија.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Струмикс напиша:
Е сега нема да земам ороспија со тапија.
Па и тие се луѓе. Вршат јавна работа. Ги подучуваат сопрузите-ту-би (а некои и кои се во брак) на добар начин - со пракса! Сега ако си имаш проблем девојчето да продолжи со туторство низ градот и пошироко додека си во врска со нејзе тоа е твоја работа. :pos2:

Ако не беа орспивчињата мажите ќе ни останеа неуки. :) А сите знаеме дека знаењето е моќ!

:duel:

:pusk:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Од 3 до 4 годи а може и повеќе само да не биде помалце
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Никогаш не можеш да знаеш,порано 1-2 сега испод 6-7 не ти прават муабет како и да е сите сте големи па проценете си
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
PA ne sum razmisluval na taa tema ama mislam deka ne bi mi precelo ako znam deka imala poveke pred mene.A i jas ne sakam so prvata zenska vo zivot da ostanam do kraj zaedno.Treba da se iskusi zivotot do nekade iako ne treba da se pretera.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
do dva najveke cisto radi sporedba i nekoj stepen na iskustvo ali poveke ne.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ne glasav na temava zatoasto denovive se iznaslusav osmoodelenki kako vodat buren seksualen zivot....i koj moze da im zabrani?ama bas nikoj....Momentalno e trend da ja izgubis nevinosta so porano i soporano da legnes so deckoto so koj so si momentalno.Doagjam do klucniot odgovor za deset godini koga tie osmo odelenki ke imaat 24 25 godini ke imaat spisoce od poveke od dve dekadi i ke bidat sterilni so neznam kakvi se ne infekciii...denes ne se razmisluva za posledici megjutoa toa ne e temata...sepak do 4 5 partneri e dovolno dur da se vleze vo brak sto i toa ne mora da znaci.Moze so eden decko ili da receme so vtoriot ke ja najdes srekata pa ke ostanete po dolgo do onoj suden den...a i neznam koja bi bila celta da se menjaat partneri ako ti e pogoden seksot so eden
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
BabyGirl^^^ напиша:
ne glasav na temava zatoasto denovive se iznaslusav osmoodelenki kako vodat buren seksualen zivot....i koj moze da im zabrani?ama bas nikoj....Momentalno e trend da ja izgubis nevinosta so porano i soporano da legnes so deckoto so koj so si momentalno.Doagjam do klucniot odgovor za deset godini koga tie osmo odelenki ke imaat 24 25 godini ke imaat spisoce od poveke od dve dekadi i ke bidat sterilni so neznam kakvi se ne infekciii...denes ne se razmisluva za posledici megjutoa toa ne e temata...sepak do 4 5 partneri e dovolno dur da se vleze vo brak sto i toa ne mora da znaci.Moze so eden decko ili da receme so vtoriot ke ja najdes srekata pa ke ostanete po dolgo do onoj suden den...a i neznam koja bi bila celta da se menjaat partneri ako ti e pogoden seksot so eden

moram da priznaam deka tuka si vo pravo zarem menuvaneto na partneri te pravi povazen i pogolem vo ocite na drugite:back:
 
Член од
6 јануари 2006
Мислења
46
Поени од реакции
0
pa spored mene isto 3 do 4 partneri .inace spored mene zena so eden kur nikogas ne umira . znaci ja sum za iskustvoto
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
И сега како секое примерно девојче треба да кажам двајца најмногу:pipi:...Како да не!!
Двајца или дванаесет тотално сеедно. Да на сечие его му годи да мисли дека е единствен или посебен од ретките, али јбг не може увек да е така.Ако со некој ми е добро ќе останам со него со години(како што веќе ми се има десено), па ако сакам и ќе се земам со него било да ми е прв или десети.Али доколку не ми е убаво у врската, следи "збогум" и потрага по некој друг. И ич не ми чује дали бабата од трети, тетка ми или било кој друг мисли дека тоа не е "морално".
Се знае што е промискуитетност и проституирање, а што е нормално и прифатливо менување на партнери. Не се затрчувам со секој шо ќе ми подели комплимент у кревет па да забегам у промискуитетност, нити па заглавувам со некој у врска која не ме прави среќна само затоа што другите ќе речат нешо лошо за мене поради тоа што сум сменила партнер.
И као ако си у брак не можеш пак да имаш паралелни врски?Аха, сигурно!Потписот у матично не е гаранција за верност.Може некој да се земе и со единствената личност со која бил у врска.Али не значи дека цел живот ќе му остане единствена.
Секој треба да влегува во врска промислено и да излегува од врската доколку е несреќен во истата.Е сега дали тоа ќе бидат 3 врски или 13-ет пред да стапиш у брак, тоа е ствар на личен избор, кој не може да биде правилен или погрешен.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Не ми е битно да сум му прва,втора или трета битно ми е да сум му последна!
Се разбира и тука постои исклучок...да не го пикал сегде кај што видел дупка!:smir:

Со темава се потсетив на еден разговор со близок другар кој ми тврдеше дека нема да земе жена ако не и е прв или евентуално втор!
Си се изнасмеав и само го просветлив дека за секоја девојка која не е невина ќе и биде втор..другите се бројат во себе!:helou:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
колку што може повеќе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom