Партнери пред брак-колку?

Партнери пред брак-колку?

  • 0

    Гласови: 2 4,8%
  • 1

    Гласови: 3 7,1%
  • 2

    Гласови: 2 4,8%
  • 3

    Гласови: 4 9,5%
  • 4

    Гласови: 4 9,5%
  • 5+

    Гласови: 27 64,3%

  • Вкупно гласачи
    42
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Колку партнери според вас,е прифатлива бројка,пред брак?
Како за вас,така и за вашиот партнер/ка. Сте размислувале ли за бројката, која би можеле да ја прифатите,а каде би била надмината границата???

Можеби анкетава ќе ви помогне,да размислувате и за тоа.Гласајте и објаснете зошто баш таа опција.
Ве молам, не одговарајте сувопарно,од типот-важно е да се сакаме.Тоа се подразбира.

Темата се однесува на сите. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Што е можно појќе !
искористи дур си млад зш после и да сакаш немат .:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Ако добро го разбрав ова....би значело со колку партнери сексуално општење би било прифатливо пред бракот , со исклучок на оние врски и партнери со кои не дошло до тоа.
Не можам да гласам не ми е тоа воопшто важно.
И една да била пред мене, и сто да биле...сеедно ми е.
Како бројка не ми значи ништо.:toe:
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
И овде жените и мажите имаат различен приод.
Барем кај нас,на жените не им е од голема важност,колку партнерки имал нивниот иден брачен сопатник,пред брак,односно пред нивната врска. Но, затоа пак, на мажите имам впечаток, дека сеуште им е важен, тој момент во животот на нивната идна жена.

Колку ви е важно вам, од аспект на вашиот партнер/ка, а и од личен апект.

Мене лично,сепак би ми сметала, некоја енормно голема бројка на партнерки, на човекот со кого ќе формирам иднина.Мислам дека тоа би ме ставило во некоја подредена положба,од една страна,а во надредена од друга страна.:)
Јас лично, не сум имала многу партнери, и не се сметам себе си, за помалку вредна поради тоа.Би сакала да бидеме,барем на приближно рамниште со мојот иден (се разбира без оние што ќе си ги броиме во себе):):):) Секој има право на +/- во себе,нели? :)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Кога е во прашање здравјето, што помалку тоа подобро. А што се однесува до мојата суета, кој колку сака, мене не ми значи толку. Ако не сум ја запознал личноста до тогаш, не значи дека таа не треба да има сексуален живот.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Како тргнала младинава анкетава не одговара. Бибика си требала од 10 да почниш да бројш.

Повеќе секако, ама не претернао повеќе. Искуството се стекнува така. И полесно ќе можеш да оцениш дали моменталниот партнер е тој идеалниот.
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Crazy напиша:
Кога е во прашање здравјето, што помалку тоа подобро. А што се однесува до мојата суета, кој колку сака, мене не ми значи толку. Ако не сум ја запознал личноста до тогаш, не значи дека таа не треба да има сексуален живот.
Крејзи момче абе..како да се согласувам со тебе...али..никако да си го набутам тоа у мојата празна шупка:)
Ама..сепак..по малку...ме замислува од моменти на моменти...Што вика бибика..ако нема рамнотежа..гадно е чувството..да се чувствуваш инфериорен..колку и да викаме...дека нема влијание..во себе се чувствува тоа..особено на пример....зената да имала повеке партнери од мажот... повеке= ++
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А зошто повеќе ве боли вас мажите ако жената имала повеќе партнери? Колку и да негирате, сите го мислите истото, а мака ми е од тоа да сум искрена. Не викам воопшто дека е убаво без осет да се менуваат партнери, и крајната бројка да е троцифрена, ама па што ако од првите тројца не и се погоди ниту еден на жената? Треба ли да се земе со третиот за да не се зголеми бројката и да ја надмине таа на мажот?
А и за мажите истото го мислам ... обратно ми е мене ... поголеми фраери ми се тие кои не ја поминале секоја девојка во градот, и кои имаат нешто што не го знаат ... така ќе има што да учи со мене, нали?
Значи, тука некаде лежи и мојот одговор ... не дека ми е пресудно, ама не сакам мојот сопруг да е некој што ја легнувал секоја која стигнал. Тука не мислам на врски, дека нормални врски кои траат повеќе, и да сакаш неможеш да ги имаш повеќе од десеттина.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Дивајн напиша:
А и за мажите истото го мислам ... обратно ми е мене ... поголеми фраери ми се тие кои не ја поминале секоја девојка во градот, и кои имаат нешто што не го знаат ... така ќе има што да учи со мене, нали?

Бада се согласува. Бада сака да дополни дека тоа е од страв од изневерување. Сепак ќе се запраша секоја зошто човеков морал да ги помине сите а на никоја да не се закачи и да има една нормална врска. Бада тоа сакаше да го каже...

:tv:

Ту мач телевижн те тера да зборуваш во трето лице за себе си...:toe:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Nikogas ne sum gi stavala na um prethodnite. Bas i me zamislivte...Ne sum mislela na niv vo niedna komninacija, dal po kvalitet ili kvantitet. Ednostavno ne mi bile vazni.

Mozebi prethodnite da znacat nesto ednistveno vo smisla da ispita covek so kogo si ima rabota, neli...Tie mozat mnogu da "kazat" za nego, a ne samite po sebe.

Brojkata pred brak...Sto moze taa da donese kako informacija? Sigurnost vo nego/nea, ili vo nas?:) Vo princip, sigurnosta kategorija kon koja site tezime, sigurnosta e zdravje. No zivotot e proces, razvoj, tek, dinamika...Sto bi reklo deka "drugite" ne mi padnale na um koga nekoj me interesira. A ako sega ne me zainteresira toa, nema ni za vo brak.

Za mojata brojka...Nikogas ne me prasale, fala bogu. Cuvam prikazni za vnucite:)
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Па тоа и не е толку важно.Аман бе луѓе,па во кој век живееме.Иако има и такви на кои им е важно и јас познавам некои такви, па не сне сите од една мајка.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
па ако немаш повеќе партнери зад тебе ,како ќе можиш да процениш кој е вистинскиот за тебе .Мора да имаш секакво искуство и добро и лошо.Јас немам некој конкретен број на партнери.
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
jas mislev deka za godini stanuva zbor, pa glasav za 3.
inaku za glasanjevo, mozhe dae modificiraat opciite. Nema nekoja razlika od 2 do 5 partneri.
Spored mene minimum e 10, a kolku povekje tolku podobro.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Аха,ама зборуваме за партнери во смисла - дечко/девојка или партнери,партнери до интимна фаза:toe::toe::toe:???

Епа има мнооогу разлика, се ми се чини дека се мисли на оние вторите,зашо ако се мисли на првите,не 5,туку кај некои има да се надмини и бројката 55!!!
 
Член од
9 август 2006
Мислења
12
Поени од реакции
1
Ke raskazam samo eden muabet od rabota megu dve moi koleski :
Ednata (nova) i vika na drugata " Jas vo brak vlegov nevina i sigurna sum deka samo toj ke bide cel zivot ". A drugava ja prasuva ( povozrasna koleska) : " Pa od kade znaes deka toa sto on ti go pravi e ustvari ona vistinskoto?Mozebi tvojot maz nema pojma od seks ?Mozebi samo te ligavi?"
Se izvinuvam na zborovive, ama muabetot vi go prenesuvam doslovno.
Toa znaci deka nema nisto loso vo predbracno iskustvo. Na krajot na kraistata podobro pred brak odkolku vo brak.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom