Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Кажи му како ич не ги ебете два посто Албанците.
Нема што да му кажувам, ќе го однесам да запознае Албанци. Да ги види во прво лице, може после и книга ќе напише за искуството.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Нема што да му кажувам, ќе го однесам да запознае Албанци. Да ги види во прво лице, може после и книга ќе напише за искуството.
Очигледно не следиш што пишувам последнава година и пол. Јас не сум од оние што мислам дека ако отидеш у Тетово или Јаја Паша и готово те снемува. Кажи ми ти дали Македонците и Албанците во одредени делови на Р.М живеат подеднакво, дали законите важат и за двата народи?


За запознавање Албанци нема што да ми кажуваш, и сам сум живеел тука со еден и сум напишал и за тоа на овие теми, но другарството што сум го создал со еден од нив не може да сменат други работи, сеуште тврдам дека нема никаков простор за соживот(за колективно ако зборуваме, вака поединечно е друга приказна)

Понудата за прославата на ДУИ останува, само оваа година ќе мора научите и некоја албанска песна, не само знамето да го ставате на прославата а да играте на македонски песни.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.700
Јас не замислувам формирање влада, ја сакам народ на улица и еднаквост за сите, сакам народот кој гласал да излезе и да не дозволи некој со 15 пратеници да ми кажува дека братучед ми кој ќе тргне сега во прво одделение дека мора да учи албански.
Зошто ваква одбивност имаш кон албанскиот?
Нели си влав, влашкиот јазик е нај близок со албанскиот во регионов.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Зошто ваква одбивност имаш кон албанскиот?
Нели си влав, влашкиот јазик е нај близок со албанскиот во регионов.
Да била ситуација да станува збор за влашкиот наместо за албанскиот, да стане официјален јазик на ниво на цела територија на Р.М, пак би бил против. Ако сакаме здрава младина кај која ќе се губи националзимот, ако сакаме модерна држава тогаш тоа ќе го добиеме само со еден официјален јазик а тоа е македонскиот. А против албанскиот немам одбивност, препознавам многу наши зборови кај вашиот јазик и интересно ми е што можаш да си дадав превод.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Очигледно не следиш што пишувам последнава година и пол. Јас не сум од оние што мислам дека ако отидеш у Тетово или Јаја Паша и готово те снемува. Кажи ми ти дали Македонците и Албанците во одредени делови на Р.М живеат подеднакво, дали законите важат и за двата народи?


За запознавање Албанци нема што да ми кажуваш, и сам сум живеел тука со еден и сум напишал и за тоа на овие теми, но другарството што сум го создал со еден од нив не може да сменат други работи, сеуште тврдам дека нема никаков простор за соживот(за колективно ако зборуваме, вака поединечно е друга приказна)

Понудата за прославата на ДУИ останува, само оваа година ќе мора научите и некоја албанска песна, не само знамето да го ставате на прославата а да играте на македонски песни.
Не мислиш, ама не си бил. Ни во Тетово, ни околу Јаја Паша. :D

Ти ми даваш мене понуда за прослава на ДУИ? Кого од ДУИ познаваш? :pos:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Не мислиш, ама не си бил. Ни во Тетово, ни околу Јаја Паша. :D

Ти ми даваш мене понуда за прослава на ДУИ? Кого од ДУИ познаваш? :pos:
Немам потреба ја никого да познавам од Дуи, ако тебе те прави горд тоа што си влезен во некој нивни кругови, што си се нудиш сам за некој ситни работи, нека ти служи на чест, јбг после 10 години у дпмне не може ни нешто друго да се очекува од вас

Ај па може за некоја година ќе им бидеш кандидат за премиер или па ќе станеш православен Алабнец.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Немам потреба ја никого да познавам од Дуи, ако тебе те прави горд тоа што си влезен во некој нивни кругови, што си се нудиш сам за некој ситни работи, нека ти служи на чест, јбг после 10 години у дпмне не може ни нешто друго да се очекува од вас

Ај па може за некоја година ќе им бидеш кандидат за премиер или па ќе станеш православен Алабнец.
Може сум православен Албанец. Може сум Марсовец.

Од кои тоа нас? Со мене збориш, и досега се изналупа милијарда глупости. Засега, број на точни претпоставки: 0.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Може сум православен Албанец. Може сум Марсовец.

Од кои тоа нас? Со мене збориш, и досега се изналупа милијарда глупости. Засега, број на точни претпоставки: 0.
Unë nuk shkruaj në shqip, duket.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ја не можам да се одлучам што ме потресува повеќе, аватарот на Инглориус (кој е патем веројатно во топ 3 најморонски аватари некогаш ставени) или фактот дека гласал за ДУИ.
Сепак се смирувам затоа што ми текнува што стои позади аватарот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Ја не можам да се одлучам што ме потресува повеќе, аватарот на Инглориус или фактот дека гласал за ДУИ.
Сепак се смирувам затоа што ми текнува што стои позади аватарот.
Ти со толку потресувања и вознемирувања, мораш да побараш лекарска помош. Додека е време.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ти со толку потресувања и вознемирувања, мораш да побараш лекарска помош. Додека е време.
Ми има и друг кажано уште поодамна но еве сепак нит сум посегнал по животот, нит на друг сум наштетил, нит покажувам некакви симптоми на ментални растројства.
Напротив, си терам по некој просек.
Така да, ништо од бизнисот. Можеби и овде станува збор за некој вид проекција.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Ми има и друг кажано уште поодамна но еве сепак нит сум посегнал по животот нит на друг сум наштетил. Ниту сум помислил.
Напротив, си терам по некој просек.
Така да, ништо од бизнисот. Можеби и овде станува збор за некој вид проекција.
Епа зошто си толку исфрустиран тогаш?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Се приметува. Ама затоа желба да збориш за работи и луѓе што нит ги знаеш, нит ги разбираш, имаш на претек. Тоа мора да се признае.
Хахаха друже сам си кажуваш дека гласаш за Дуи, пред две години ми сереше како Тетово е македонски град, како таму си постојано со Македонците, сега ми викаш дека си познавал луѓе на Дуи, дека си близок со нив па уште и се фалиш со тоа. Шо очекуваш да кажам после.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom