Парламентарни избори - 15 Јули 2020

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2013
Мислења
778
Поени од реакции
3.499
Сега на фб ми излезе, првпат ја гледам рекламава, ама морав да ја споделам. Мицкоски е кул :pos::pos:


Па добро бе кој е тој генијалецот што им ги правел спотовите, како е можно да е ваква катастрофа, па тројански коњ да беше од сдс пак немаше олку дефектни реклами да им прави.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.992
Поени од реакции
4.234
Od aspekt kako izigra VMRO taka ispaga, zatoa rekov ako pruzea otpor vo smisla da iznesea narod na ulica, ne samo 300 vistinski ke se priklucea uste mnogu drugi vistinski I denes glasanjeto ke imase drug tek ama vaka tolku e, I mnogu dobija.
После името се случија и претседателските. На кои Силјановска со очигледен бојкот на мал дел од вмровските гласачи (ради да не се даде легитимет на северна) освои 377 илјади гласови. Добро тогаш и Левица им помогна, ама еве и без Левица, 350 ќе земеа.

Кај им беа денес 350 илјади? Со 350 илјади денес ќе водеа 4,5 пратеника. Што се промени кај Вмро од мај 2019 до денес? 50 илјади помалце освоија на избори каде што секој има поголем интерес да излезе.
Сфаќам и корона и се, ама парламентарни се у прашање.
Денес заедно со Левица, со Интегра, со Глас, со Бачев и сите други не можеа да стигнат 370 илјади.
Шо е причината?
Македонецот толку има кренато раце од политика што пре би прифатил Заев да го води и шитка, него да искочи 5 мин да гласа. Разочарани се тотално, кренаа раце од се.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
681
Поени од реакции
1.160
Od aspekt kako izigra VMRO taka ispaga, zatoa rekov ako pruzea otpor vo smisla da iznesea narod na ulica, ne samo 300 vistinski ke se priklucea uste mnogu drugi vistinski I denes glasanjeto ke imase drug tek ama vaka tolku e, I mnogu dobija.
Не зборам јас за гласачите на Дпмне туку општо за македонците.Да имавме малце свест ќе беше поинаку.Не треба од партија да те ваѓаат на улица ако си толкав патриот.Мене најмногу што ме нервира кај Дпмне е членството што глумат патриоти а сите имаат бугарски пасоши,сите пикнати на јаки позиции со решенија и единствено што ги интересира се пари и ништо друго.Е ради таквите вистинските македонци не гласаат за "најголемата десничарска партија" и се "приморани" да седат дома.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.925
Поени од реакции
2.813
После името се случија и претседателските. На кои Силјановска со очигледен бојкот на мал дел од вмровските гласачи (ради да не се даде легитимет на северна) освои 377 илјади гласови. Добро тогаш и Левица им помогна, ама еве и без Левица, 350 ќе земеа.

Кај им беа денес 350 илјади? Со 350 илјади денес ќе водеа 4,5 пратеника. Што се промени кај Вмро од мај 2019 до денес? 50 илјади помалце освоија на избори каде што секој има поголем интерес да излезе.
Сфаќам и корона и се, ама парламентарни се у прашање.
Денес заедно со Левица, со Интегра, со Глас, со Бачев и сите други не можеа да стигнат 370 илјади.
Шо е причината?
Македонецот толку има кренато раце од политика што пре би прифатил Заев да го води и шитка, него да искочи 5 мин да гласа. Разочарани се тотално, кренаа раце од се.
Pa tocno razocarani se deka nikoj ne pruzi otpor, kako sakate recite ama sekoj otpor nekoj treba da go organizira, da go pocne, tesko odat spontani protesti I ne retko kratko traat.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.943
Поени од реакции
9.667
После името се случија и претседателските. На кои Силјановска со очигледен бојкот на мал дел од вмровските гласачи (ради да не се даде легитимет на северна) освои 377 илјади гласови. Добро тогаш и Левица им помогна, ама еве и без Левица, 350 ќе земеа.

Кај им беа денес 350 илјади? Со 350 илјади денес ќе водеа 4,5 пратеника. Што се промени кај Вмро од мај 2019 до денес? 50 илјади помалце освоија на избори каде што секој има поголем интерес да излезе.
Сфаќам и корона и се, ама парламентарни се у прашање.
Денес заедно со Левица, со Интегра, со Глас, со Бачев и сите други не можеа да стигнат 370 илјади.
Шо е причината?
Македонецот толку има кренато раце од политика што пре би прифатил Заев да го води и шитка, него да искочи 5 мин да гласа. Разочарани се тотално, кренаа раце од се.
Мицко е тука очигледно проблемот, како што памтам и Гога тогаш јавно се бунеше против преспанскиот договор. Овој цела кампања еднаш не се побуни, ниту вети дека веднаш ќе се врати името, туку даваше само идиотски изјави “мораме да живееме со реалноста од Сдсм“. Да беше со јасни и конкретни ставови и секое излагање ударно да му беше враќање на името и поништување на сите штетни договори, а не еби ветре ставови ала Сдсм2, не 50к, 100к + гласови повеќе ќе добиеше од моменталните.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.992
Поени од реакции
4.234
Pa tocno razocarani se deka nikoj ne pruzi otpor, kako sakate recite ama sekoj otpor nekoj treba da go organizira, da go pocne, tesko odat spontani protesti I ne retko kratko traat.
Не ме разбираш. Отпор не пружија и тоа е срамота, ама без отпор на небитни избори ко претседателски освоија 20% повеќе гласови од денес.
Денес на парламентарни кај шо можеш Заев да го пратиш у историја, добиваат 20% помалце гласови. Отпор немаше ни лани ни сега.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.265
Поени од реакции
6.423
Вмровците на фејсбук на официјалната страна пуштени на најјако, плачат солзи ронат, фалсификувани биле гласовите, местенка е ова :place:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.992
Поени од реакции
4.234
Мицко е тука очигледно проблемот, како што памтам и Гога тогаш јавно се бунеше против преспанскиот договор. Овој цела кампања еднаш не се побуни, ниту вети дека веднаш ќе се врати името, туку даваше само идиотски изјави “мораме да живееме со реалноста од Сдсм“. Да беше со јасни и конкретни ставови и секое излагање ударно да му беше враќање на името и поништување на сите штетни договори, а не еби ветре ставови ала Сдсм2, не 50к, 100к + ќе добиеше на сегашните гласови.
Имаше една изјава ако добиеме 81 ќе го поништиме, па доби соопштение од Брнс дека анти државни изјави се тие и да се заборави тоа. Следеше промена на реториката и еве го резултатот.
Како и да е овој мораше да се бутне, името отиде и онака, оваа камиказа не смееше да остане. Јбг.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.925
Поени од реакции
2.813
Не ме разбираш. Отпор не пружија и тоа е срамота, ама без отпор на небитни избори ко претседателски освоија 20% повеќе гласови од денес.
Денес на парламентарни кај шо можеш Заев да го пратиш у историја, добиваат 20% помалце гласови. Отпор немаше ни лани ни сега.
Moze se isplasija od koronava, moze dobro im e so zaev, pocnale zivot da ziveat.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.943
Поени од реакции
9.667
Имаше една изјава ако добиеме 81 ќе го поништиме. Следеше соопштение од Брнс дека анти државни изјави се тие и да се заборави тоа. Следеше промена на реториката и еве го резултатот.
Како и да е овој мораше да се бутне, името отиде и онака, оваа камиказа не смееше да остане. Јбг.
И тоа со 81 е смешна изјава, ја памтам. Се знае како треба да размислува прав десничар и од што не треба да отстапува. Настрана што голем дел од луѓето во партијата не се воопшто за никаков влез во Нато, кој очигледно Мицко го подржува. Со самиот пристап си се убива самиот, никој не му е крив, ова е максимумот од Сдсм (т.е. повеќе од максимумот пошто и Беса помогнаа), ама гласачкото тело на Вмро е очигледно разочарано од Мицко.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
952
Поени од реакции
1.229
Мицко е тука очигледно проблемот, како што памтам и Гога тогаш јавно се бунеше против преспанскиот договор. Овој цела кампања еднаш не се побуни, ниту вети дека веднаш ќе се врати името, туку даваше само идиотски изјави “мораме да живееме со реалноста од Сдсм“. Да беше со јасни и конкретни ставови и секое излагање ударно да му беше враќање на името и поништување на сите штетни договори, а не еби ветре ставови ала Сдсм2, не 50к, 100к + гласови повеќе ќе добиеше од моменталните.
Другар он помогна во се.
А таа Гога што сите ја фалите се кандидираше за Претседател на Република СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА. дпМне не направи НИШТО. Како да освојат гласови? ПДМЕМ најголема десничарска партија се а ќутеа и се криеја ко пичка под кошула. (извини на речник)
Да беа асална партија, да имаа АСАЛЕН лидер сеа ќе ги ПРЕГАЗЕА сдс. Гога ти е женичка што ти става видеа као си денса и као си тера јога на охридско. Дурловски у ИЕ ? дај не ме јеби... Партијата треба да си ја ИСЧИСТАТ од доста ликови. Им треба тотален РЕМОНТ. Двете партии стај ги на куп 1 асален нема да најдеш што би бил ПРИБЛИЖНО адекватен како ЉЃ и БЦ што беа во нивно време. Кампања никаква немаат. Апасиев си лапна и ќе си лапа уште многу гласови ако тера како до сега. Левица ти искочи најдобра опција, и за левичари и за десничари. Борба до последна капка крв. Убаво си кажа човекот Државен Непријател бр. 1.
Епа дур дпне и сдс си шиткаат кадар, си ставаат веќе испрљани ликови којшто НЕ ЗНААТ ДА ДЕБАТИРААТ и НЕ ЗНААТ ДА ВОДАТ ќе си губат пратеници. У двете најголеми Македонски партии да немаш 1 оратор е срамота. Некако во Македонските партии моментално имаме КОМЕДИЈА кадар (секоја чест за Левица и Апасиев пак ќе кажам). Почни од ЗЗ,Димитров, Мицковски, Гога итн.
Малце им е оваа казна на дпне. Ако продолжат вака да си бидат тивка опозиција уште поголема казна ќе имаат на следните избори. Може нема некоја трета партија да дојде ама нема ни они... Иако сдс од ден во ден се повеќе и повеќе со самоуништливи потези пробува да им помогне :)
Автоматски споено мислење:

Братот се напраил Сателит гарант... :D
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Па и Апасиев само плаче нешто.Левица ќе имаа многу подобар резултат али и они се поделија на 20 фракции.Оние кои ја основаа оваа партија беа избркани од неа баш од Апасиев.На овие избори се докажа дека народот го боли кур и за име и за идентитет и за двојазичност и за се.Секој си гледа лична корист и тоа е тоа
грешка си, тие што не гласаја и тоа како ги боли, баш напротив тие што гласаја за вмро си гледаат лична корист, исто како и тие за сдс, или се вработени државно или чекаат да бидат вработени, а тие што не гласаат зошто би гласале за мафија што ја граби државата, вмро и сдс исто срање башка паковање, тие меѓусебе не се јадат, нема никој в затвор да одговара, овае е циркуз само, тие си се договорени да не се гибаат, само на народот му продаваат магла, демек ако победеше вмро ќе го вратеше името, да нема грешка. На народот што не гласаше му пукна од истите криминални партии 30 години, си ги вработваат и даруваат нивните партиски лиглиња па другите што не се партиски овци ги отфрлија како сирачиња, кој ги ебе демек.

Да не беше короната ќе имаше поголема излезеност, ама тие гласови ќе ги собереше левица и помалите партии.

Овие сите што брчеја на facebook излезете да го спасиме името се вмровски куртончиња од штабчињата пуштени, да јадат лајна ако сакаат да ги вработат после избори. Кој нормален ќе оди да гласа за некој неписмењак утре да му се прави господа, да го третира како роб. Или такознано зошто би гласал неписмењаците да ги направат луѓе, а луѓето стока. Ајт таму, нека терат у неповрат.
Во оваа куртон држава пола народ би си ја продале фамилијата за лична финансиска корист, и тоа се баш тие што гласаја за вмро и сдс, точка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom