Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Најверојатно ќе е само еден, односно Апасиев како носител во ИЕ1 влага во Собрание, што за нив е секако подобро отколку да освоеја само во ИЕ3.

Сега работи пак сајтот на ДИК, ја има најновата проекција.
Вака по моменталнава проекција на Дик при 96% израчунати, пишуе 2 комада... е сеа може и на 1 да паднат. Тогаш ќе бидат квит со Вмро вс Сдсм беса
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.120
Прегледај го приврзокот 259028
Знам дека е ставена сликава на темава.
Апасиев ништо чудно да си остане дрзок пратеник што ќе ги пецка и ќе им боде очи за на следни избори да ќари многу повише пратеници... Ако се дае и ако не се покаже ќе му отиде партијата у неповрат ко на Стојанче...
На Димче му е најлесно сеа... Знаејќи дека нема никаква реална моќ да промени нешто, без никакви морални обврски, може да лае колку сака :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Aman be sajtot na DIK rikna baš na izboren den, cepki :pos:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
На Димче му е најлесно сеа... Знаејќи дека нема никаква реална моќ да промени нешто, без никакви морални обврски, може да лае колку сака :)
Ако ако, нека биде што може по пис на уста... Ем ќе има интересни мемиња/видеа ем ќе им боде очи...
Следни избори и повише да може да земе... :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.120
По ова што го кажува Ѓорчев, кој беше маргинализиран од сегашново раководство за реформирање и доближување до неопределните и малцинствата, ако не формираат влада, ВМРО ќе оди уште поцентар од десно, и еве една моја прогноза, Митко Јанчев ќе биде иден лидер на таа партија, не знам ништо интерно ниту било што, ова чисто моја прогноза, натаму ми оди работата.
А ти ова по Кавадаречка линија :) После можат да ја прекрстат Партијата у ВМРО-заевистичка ....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
На Димче му е најлесно сеа... Знаејќи дека нема никаква реална моќ да промени нешто, без никакви морални обврски, може да лае колку сака :)
Ili vo prevod mnogu i e gale na mackata sto mislat gluvcite za nea. Apasiev i levica vo slucajot se gluvcite.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.120
Ili vo prevod mnogu i e gale na mackata sto mislat gluvcite za nea. Apasiev i levica vo slucajot se gluvcite.
Важно е да има кај да се испражњава народот во наредниот период... „убо им кажа“ моментот.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
I DPA osvoile eden mandat. Levica isto taka samo eden osvoen mandat, no vo koja izborna edinica im e toj eden osvoen pratenički mandat ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема да се случи, ама ептен интересна влада би била СДСМ-ВМРО-Алијанса без ДУИ, да се раздробат и уништат како партија, ама преголеми закрвувања се направија меѓу двете македонски опции, а Ахмети гнасата има невиден инстинкт за преживување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom